Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

SpringFlower  

član od: 19.11.2003

sporočila: 35

22. dec 2003 11:26

Torej: včeraj mehiške tortilje s piščancem in papriko ter tapisan radič, danes polpeti in krompirjeva solata [pripravljena že včeraj], jutri[in verjetno še dan zatem] segedin, ki ga bova kuhala danes. Lep dan, Vesna

Petra20  

član od: 12.12.2003

sporočila: 27

22. dec 2003 18:40

Vesna, mene pa zanima, kako pripravljaš mehiške tortilje (celoten postopek). Sama jih namreč še nikoli nisem pripravljala, me pa zelo mika, da bi jih poskusila. Če tako dobro zgledajo, morajo biti tudi tako okusne:) Hvala in lep pozdravček petra Sporočilo je spremenil(a) Petra20 dne 22. dec 2003 18:41:03

SpringFlower  

član od: 19.11.2003

sporočila: 35

23. dec 2003 12:26

Hmmm, Petra, mehiške tortilje... Mogoce nisem najboljši naslov za tole. Delala sva jih prvič, uporabila sva kar kupljene pšenične tortilje, filo sva pa tudi malo zimprovizirala in sicer takole - popečeš koščke piščanca začinjenega s soljo in kajenskim poprom; posebej prepražiš čebulo, dodaš na koščke narezano papriko (po možnosti rdečo, rumeno in zeleno, ker imajo različne okuse), dodaš rdeč fižol (notri paše še vse sorte zelenjava, npr. koruza, čili... - midva sva dodala sveže šampinjone) zaliješ z malo paradižnikove passate, še malo soliš in vmešaš pečene piščančje koščke. Načeloma je to to. Jaz sem na koncu dodala še en toast sir (lahko nacho), ki se čisto razpusti in pusti samo malo okusa in še malo zgosti. Zadeva mora biti kar gosta in zelenjava še malo čvrsta. Potem pa samo še pogreješ tortilio (lahko v mikrovalovni ali v ponvi), jo daš na krožnik, na sredino naložiš nadev, dodaš kako žličko kisle smetane in potem tortiljo zložiš (levo čez pa desno čez pa spodaj zapogneš - navodilo za zlaganje je na embalaži ) Mislim da je recept za tortilje v bazi. Naslednič se jih bova morda lotila čisto sama, mogoče bova zraven naredila še guakamole, čeprav so bile tudi tele odlične. Všeč nama je, ker sva našla še eno jed za "čiščenje" hladilnika, notri lahko daš praktično vse, pa hitro je, če imaš "palačinke" že narejene. Poizkusi, mislim, da ne moreš kaj dosti zgrešiti. In zdaj ko sem napisala že cel roman sem se spomnila strani, kjer je miljon receptov za te stvari www.enaplus.com pod Mehika, rečejo jim pa buritos ali quesadillas (s sirom). Pozdravček od zmedene Vesne

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

23. dec 2003 13:22

jučer: tjestenina u umaku od vrganja i šunke, krastavci s vrhnjem danas: poriluk i pečene krvavice LP! Lidija...

mslj  

član od: 31.8.2003

sporočila: 10

24. dec 2003 15:25

danes: pohani melancani, solata jutri: slavnostno kosilo pri mami! lp andro

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

28. dec 2003 21:20

danas: pileća juha s rezancima, pohani svinjski i pureći šnicli, kelj pupčar i krumpir na salatu sutra: kisela repa i suha rebra LP! Lidija...

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

4. jan 2004 16:30

Hojla! PREKAJENA HRBTOVNA (če na kolinah prašiču na star način odstranimo prate - svinjske ribe, nam ostane hrbtovna, ki jo ponavadi skuhajo za svinjsko juho, lahko pa jo damo za en teden v pac k mesu in jo podkadimo kot rebrca). KISLO ZELJE KUHANO S HRBTOVNO (hrbtovno operemo in jo kuhamo slabe pol ure, vodo odlijemo in priljemo svežo, ko ta zavre dodamo kislo zelje in ga skuhamo po okosu trdote - nekateri le 5 minut, da je še trdo, drugi pa do bol mehkega). PRILOGA: MATEVŽ (skuhamo namočen fižol in posebej na kose narezan krompir, vsako posebej odcedimo in stresemu skupaj v lonec, nekaj fižolovke si obdržimo za morebitno zalivanje, v lonec dodamo na čebuli in česnu prepražene domače ocvirke in vse skupaj pretlačimo kot pire krompir, ocvirki se ne smejo čisto zdrobiti in jih ne sme biti samo "enih par", če je vse skupaj pregosto malo zalijemo s fižolovko od kuhanja - jaz raje dodam dve žlici vroče masti). SLADICA: REZINA SIROVE POTICE, ki je ostala od novega leta Da gre vse skupaj lepše po grlu: KOZAREC DOMAČEGA CVIČKA lp Ažo-koh!

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

5. jan 2004 10:52

V petek: vecerja: rizota s prekajenim lososom V soboto: kosilo: ricet vecerja: telecji "vozlicki" v omaki, spinaca s smetano, pomfri Vceraj: mesna lazanja (njam:) (domace testenine, omaka iz mletega mesa, paradiznik z baziliko, besamel, nariban parmezan) Danes: kosilo: mesna lazanja (spet) vecerja:domaca pica:) Lp

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jan 2004 11:38

Sami njam njami, kaj pa vse tiste resolucije in obljube, kako bomo v novem letu malo bolj gledali, kaj bomo jedli? Včeraj: goveja juha, pražen krompir, pečen piščanec, čebulna omaka, cvetača in zelena solata; danes: mineštra, palačinke, za jutri bomo pa pogledali v skrinjo, kaj se še skriva v posodah, verjetno bo čili con carne (iz baze) z rižem in solato. LP Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti