Lidl

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

21. feb 2008 7:29

v tamalih modelčkih lahko pečete vse vrste mafinov, v tavelikem pa po receptih za šakrljne evo recept za maffine - vrtnice (iz Kochen und geniessen) za 12 kosov 175 g margarine 150 g sladkorja 1 vanilin ščep soli 3 jajca 150 g moke 75 g jedilnega škroba 1/2 žličke pecilnega 100 ml jajčnega likerja 125 g zamrznjenih malin oblijemo z sladkornim ledom iz 125 g sladkorja v prahu 5 žlic limoninega soka mafine delajte po običajnem postopku; maline dodajte zamrzneje. cca 25 min pri 157 stopinj klavdija

tisdno  

član od: 17.11.2002

sporočila: 117

21. feb 2008 9:07

Tudi sama sem bila na začetku skeptična glede Lidla in sem šla pač v Hoferja vsaj po WC papir, saj imajo tam rolo po 200 m (naša Poloma je 150 m) in še po 10 kom pakiranih, tako da pri 3 rolah dobiš še enga Palominega zastonj). Ampak sedaj sem ugotovila, da prodajo tudi v Lidlu to, imajo super sire in pršut, sadje in zelenjava poceni in fantastična, z moko sem ful zadovoljnja, pa razne začimbe so tudi zelo dobre. Imajo pa zame tudi najboljšo čokolado, celo od Milke mi je boljša. Bilo sem zelo presenečena nad kvaliteto določenih izdelkov, tako da enkrat na mesec se kar oglasim pri njih.

SILVA

Sporočilo je spremenil(a) tisdno dne 21. feb 2008 09:09:16

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

21. feb 2008 9:20

Ojla! Tudi jaz večkrat nakupujem v Lidlu, predvsem sadje, mlečne namaze, piškote in WC papir. Se mi je pa pred kratkim prvič zgodilo, da sem kupila dva paketa sirovih tortelinov in v obeh je bila plesen. Pa je bilo še kar nekaj časa do preteka roka trajanja. leny

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

21. feb 2008 9:40

Ja, jaz upam, da bom še ujela okrogel model za torte in kvadratnega. To me zmoti pri Hoferju, ker pri teh akcijah v roku pl ure vse gre ali pa sloh določenih stvari nimajo. Drugače je meni Lidl zakon, glede moke, sadja, mleka, pasjih briketov in peska za mačke. Edino kislo smetano sem že 2x dobila skisano, tako da je tam več ne kupujem. barb*

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

21. feb 2008 9:41

Spagon, če boš slučajno kupovala štirioglat pekač s snemljivim robom, se prej prepričaj o velikosti tvoje pečice.

Jaz sem tak pekač kupila konec leta v Sparu, ker pa sem renovirala kuhinjo in kupila novo vgradno pečico, mi ta pekač vanjo ne gre. Na srečo imam ta stari štedilnik v kleti v še uporabnem stanju.

 

stara

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4322

21. feb 2008 12:33

Tibe, jaz ti svetujem, da greš s tem daljincem nazaj v trgovino in zahtevaš slovenska navodila.

Ker se občasno srečujem s kakšnim tržnim inšpektorjem, ti moram povedat, da je ob zadnjem pregledu naletel na artikel, kateremu ni bil priložen garancijski list. Dejal je, da to tolerirajo (oziroma dajo par dni na razpolago, da pridobimo garancijski list), v kolikor bi pa artiklu manjkala navodila v slovenskem jeziku - to bi pa bilo "koštljivo" - tako se je on izrazil, kar pomeni, da bi nas kaznovali.

Kaznovani bi bili mi, ki smo ta izdelek kupili od uvoznika (ki je po moje dolžan poskrbeti za slovenska navodila) in smo bili v bistvu drugi v verigi. Sicer pa moram reči, da uvozniki kar dobro skrbijo za te reči, se pa vsake toliko  zgodi tudi kaj takega.

 

Lep dan

rrr

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

21. feb 2008 13:19

tibe je napisal/a:
Tudi jaz sem kupila tak daljinec v Lidlu, pa žal nima navodil za uporabo v slovenščini, pa tudi naše domače glave niso tako pametne, da bi ugotovile kako deluje. Zaenkrat počiva v predalu. Draga Anaeva, mi lahko daš kakšen nasvet, kako ga uspodobiti za delovanje? tibe ni nobena umetnost veš,pošlji mi naslov,in lahko ti kopiram,drugače pa se bo ta daljinec sam avtomatsko nastavil na tvoj TV oziroma bo imel iste funkcije kot prejšnji daljinec,samo vtipkaj kodo tvojega televizorja.Če pa ga boš rabila še za kaj drugega pa vtipkaš še druge kode,saj daljinec služi za deset različnih aparatov.Če ne boš našla kode,je bila pri meni tudi knjižica z kodami za kakšnih tisoč različnih aparatov,.... Bi pa jaz šla na tvojem mestu kar nazaj in mogoče so navodila še v trgovini,saj jih ni tako malo,da bi se kar izgubila. sploh ker je zraven škatla. Sporočilo je spremenil(a) tibe dne 20. feb 2008 22:58:37
anaeva

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

25. feb 2008 19:33

Anaeva lepo prosim, če si res tako dobra, pošlji mi kopijo navodil za daljinec, ker je Lidl od mojega doma precej daleč. Že v naprej lepa hvala. tibelabeti7063@gmail.com Tibe tibe

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti