

zanimiva različica njokov brez krompirja, primerni za začetnike
2 jajci
2 dl smetane za kuhanje
300 g moke
sol
voda
sol
Vse sestavine gladko premešamo. Z dobljeno maso oblikujemo manjše svaljke, ki jih kuhamo v slanem kropu pet do sedem minut.
Dobro jih odcedimo ter jim dodamo nekaj kapljic olja, da se ne sprimejo.
Če smo maso dovolj solili, jih kuhamo le v vreli vodi.
Zraven ponudimo razne mesne in nemesne omake.
Nisem še poskusila, ampak glede na tvoje pretekle recepte za priloge, ki so v uporabi skorajda dnevno si tudi ta že vnaprej zasluži petico. Malo sestavin, ki so večinoma vedno v hladilniku, hitra priprava in super okus
Ja res so dobri, še posebej za ljubitelje trdih reči....žal mi je, da jih nisem drugače imenovale:
Svaljki Tomi, ali Svaljki za strahopetne! Pri teh svaljkih pa se res nima kaj neprijetnega zgoditi, kar pogumno!
No, da vas ne bom prestrašila, niso tako trdi, ampak malo bolj kot klasični svaljki, recimo moj Tomi ne mara preveč klasične svaljke, te pa obožuje, tako je, okusi so različni, že v eni družini nastane problem vseh 4 zadovoljiti!
lp!
Tudi mi imamo raje trše reči... njoke v juhi, npr., da ne bo pomote :))
Naša nona jih je delala z mlekom, bili so zelo dobri, torej so s smetano najbrž odlični. Bomo poizkusili!!
lp
Lahko poskusiš z jogurtom ali tudi z mlekom, morda bodo še boljši, vsaj po mojem, ker jogurta glih nimam pretirano rada.
Prej sem hitela in sem čudno odgovorila, se opravičujem!
No, pa saj je mišzmoke napisala, da so z mlekom zelo dobri! Kaj pa te moti pri smetani?
A si jih že probala s kako drugo moko kot samo z belo?
Loni, probala sem le z belo, lahko pa daš drugo moko zakaj pa ne?
Loni, Matjaž lepo, da sta še aktivna!
Če se boste odločili podvojiti sestavine, podvojite le moko in smetano!
Kaj jutri za kosilo? | ![]() |
malo za hec | ![]() |
MOJ vrt | ![]() |
Kaj danes za zajtrk | ![]() |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | ![]() |
Veganski narezek z nachosi
Pecivo iz bučk