Pečeni ajdovi svaljki s skutino kremo in jagodami
Vloženi češnjevi paradižniki
vlaganje paradižnikov, ki nam vzame le malo časa
Sestavine
češnjevi paradižniki
sveži listi bazilike
Postopek
1) Baziliko operemo in damo na cedilo. Prav tako operemo steklene kozarce, v katere bomo češnjevce vložili.
2) Češnjevce operemo, odstranimo neprimerne plodove (počene, gnile, plesnive...), odstranimo tudi ostanke cvetov in pecljev na vrhu plodu. Češnjevcev nič ne režemo!!
3) Kozarec najprej napolnimo do polovice s češnjevci, nato damo list ali dva bazilike (lahko tudi več, odvisno od okusa) in s češnjevci do vrha napolnimo kozarec.
4) Tako nadaljujemo delo, dokler ne porabimo ali vseh kozarcev ali vseh češnjevcev. Kozarce pokrijemo s pokrovčki, ki jih seveda pravilno pričvrstimo.
5) Kozarce zložimo v lonce z vodo in jo zavremo. Ko voda zavre, kuhamo še 30 minut. Kozarce nato ohladimo - jaz jih kar pustim v vodi in jih nato poberem ven šele naslednji dan, ter še tisti dan hladim.
6) Recimo 2 dni po tem, ko smo češnjevce dali v kozarce, pregledamo, ali so se vsi pravilno zaprli. Če se niso, pogledamo kaj je s pokrovčkom, ga po potrebi zamenjamo z novim in te popravljene znova zavremo.
Takšni paradižniki so uporabni za solate, pice, pečenje, narezke...omejitev ni.
Opombe
- pri čiščenju paradižnikov lahko pustimo tiste, ki so sicer razpokali, vendar se je že naredila trdna krasta.
- češnjevcev nikar ne režite!
- liste bazilike uporabimo kar cele.
- lahko se malo igramo in uporabimo različne barve ter oblike in velikosti češnjevcev ter jih v kozarce nalagamo malo mešano (malo velikih, malo majhnih...).
- če je bil kozarec pravilno zaprt je normalo, da se v kozarcu nabere tekočina - to je voda, ki so jo med kuhanjem izločili češnjevci.
- češnjevci se bodo po vsej verjetnosti skrčili in prerazporedili - to je za pričakovati, prav tako bo pri nekaterih kožica počila.
- ko češnjevce dajete v kozarce jih po potrebi le potresite, nikakor jih pa ne tlačite noter!!!
Po zaključku prazničnih druženj vam ni treba skrbeti še za umazano posodo. Izdelki Somat odstranijo tudi najtrdovratnejšo umazanijo in ostanke hrane. #enjoytogether*
*SPONZORIRANO SPOROČILO
Mnenja o receptu
Tako sem lani vložila korenček ,papriko,stročji fižol,paradižnik+papriko vse se je super obdržalo.Super recept!
Sicer sem res na dolgo in široko napisala, vendar je to res enostaven in zelo uporaben recept. Če mi bo v shrambi še ostalo kaj prostora, bom poizkusila še z drugo zelenjavo.
Ja, na suho, ker potem po prevretju itak paradižniki spustijo svojo vodo in če je kozarec pravilno zaprt lahko tako v shrambi zdrži vsaj pol leta.
krista123, koliko časa pa si 'vrela' stročji fižol? si dala čisto surovega noter ali si ga že prej kaj kuhala? To bi rada probala, ker fižolove solate redno vlagamo, za v enolončnico pa ga običajno damo v skrinjo, samo tisti itak ni tako dober :). tale zadeva pa se mi zdi dosti boljša :)
Dala sem surovega v kozarce,zaprla in dala kuhat. 30 minut naj vrejo kozarci. Pustim kar v vodi,da se ohladijo. Enako korenček in papriko. :)
Zdi se mi zelo enostaven postopek in sigurno bom to sezono vlagala zelenjavo na ta način. Samo zanima me kako globoko morajo biti kozarci v vodi? Ne se smejat, sem res začetnica in zato postavljam taka trapasta vprašanja. Pa še to: ali se tako vložena zelenjava uporablja samo za kuho ali tudi za solate. Pozimi pridejo kar prav. Hvala za odgovor
arosa, precej napisanega okoli tega najdeš pri receptu Paradižnikovi koščki (shranek). Sama nalijem vodo skoraj do vrha stekleničk, običajno za take shranke uporabim 2 dl stekleničke od sokov, bi pa enako naredila z večjimi kozarci.
arosa, jaz vodo nalijem do tolikšne višine, da sega približno od 0,5 cm do 1 cm pod spodnjim robom pokrovčka. Tako preprečim, da bi nehote voda šla v kozarec, če kakšen ni pravilno zaprt. V kozico dam lesene deščice in nanje kuhinjsko krpo, da se kozarci slučajno ne bi sprijeli z dnom kozice pa tudi, da je kozarec pravilno v vodi.
Tako vložene češnjevce uporabljamo zraven narezkov, za piknike, za omake (tudi tekočino, ki jo paradižniki spustijo v kozarec), solate...možnosti so neomejene. Rok trajanja pa imajo recimo eno leto - ne bi vedela natančno, ker jih pri nas že v roku treh mesecev, če ne še prej, zmanjka.
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | Trixi |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Domači Ferrero Rocher