
Ajdove palačinke s slivami in sladoledom
pesin sirup, ki nima značilnega okusa po pesi
2 kg pese
3 l vode
3 kg sladkorja
6 vrečk vanilijevega sladkorja
80 g citronske kisline (oziroma po okusu)
Peso operemo, olupimo, narežemo na kolobarje in skuhamo v 3 l vode. Precedimo (peso lahko vložimo ali zamrznemo in uporabimo za solato).
V vodo, v kateri se je kuhala pesa, damo 3 kg sladkorja, vanilijev sladkor in citronsko kislino. Premešamo in pustimo stati 24 ur. Občasno premešamo, da se sladkor raztopi. Nalijemo v steklenice.
Za pripravo osvežilnega napitka pa sirup razredčimo s poljubno količino vode.
Zanimivo je, da sok nima izraženega značilnega okusa po pesi.
Živjo,
ali ne ostane pesa po takšnem kuhanju brez okusa? Je kljub temu, da se kuha olupljena, ok in se jo splača zmrzniti oz. vložiti?
Malce sem namreč skeptična, mi je pa vedno težko, ko zlivam stran prelepo tekočino, ki ostane po kuhanju pese.
hvala
Ne, brez skrbi, ne smeš je dolgo kuhati, jaz sem jo kakšnih 7 minut, da je malo aldente. Drugače jo pa ponavadi tudi kuham z olupkom ja, ampak takrat bistveno več časa.
Hvala! Danes poskusim kar z vodo od neolupljene, saj sem ta recept videla šele, ko je bila pesa že v loncu in na pol kuhana.
Jaz sem danes naredila še eno rundo, ker imamo kar veliko pesen na vrtu. Res je sok božanski in nihče ne ugotovi, iz česa je. Se pa držim recepta, tko kot piše, ker drugače ima lahko res tisti ne najbolj njami okus.
Tudi jaz sem ga naredila in čakam 24 ur, da ga stekleničim. Seveda ga medtem neprestano krademo iz posode. Odlična pijača (kljub temu, da se mi je citronska kislina malec preveč vsula v lonec in je je zdaj notri skoraj 100g)!
Kaj jutri za kosilo? | ![]() |
malo za hec | ![]() |
MOJ vrt | ![]() |
Kaj danes za zajtrk | ![]() |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | ![]() |
Ajdove palačinke s slivami in sladoledom
Pirin kruh s semeni