Casarecce iz čičerike z bučo, porom, brokolijem, šetrajem, parmezanom in olivami
Rabarbarin sirup
osvežilna pijača iz rabarbarinega zgoščenega soka
- 3 ure
- 5
Sestavine
1,5 kg rabarbare
2 l vode
2,3 kg sladkorja
20 g citronske kisline
Postopek
Rabarbaro operemo, narežemo na koščke in damo v lonec z mrzlo vodo. Vodo segrevamo do vrelišča, potem temperaturo nekoliko znižamo (naj komaj vre), pokrijemo in kuhamo približno 5 minut oziroma dokler ni rabarbara mehka. Odstavimo in pustimo pokrito, da se popolnoma ohladi. Zmeljemo s paličnim mešalnikom. Precedimo skozi gosto cedilo ali gazo v čisto posodo. Rabarbarinemu soku dodamo sladkor in citronsko kislino in mešamo, dokler se ves sladkor in citronska kislina ne raztopita. Skozi gosto cedilo ali gazo prelijemo v čiste steklenice, dobro zapremo in hranimo na hladnem in temnem mestu. Redčimo z vodo.
Opombe
Mnenja o receptu
0,3ml tega sirupa, 0,6ml gina, 0,2ml limoninega soka, led v koktejl shaker in v kozarec, čez malo gazirane vode (po okusu) za vroče poletne dni (Rhubarb daisy)
lp, sara
Hvala za recept, se že kuha!
Baje je treba rabarbarina stebla olupiti, ker vsebujejo neke strupene snovi. Listi rabarbare tidi niso užitni.
LP
Rabarbara vsebuje oksalno kislino, zato ni primerna za ljudi, ki imajo putiko. Oksalne kisline je še posebej veliko v listnih ploskvah, zato te niso užitne, uživamo le listne peclje. Sploh pa, Miša Pušenjak jo uporablja kot insekticid, pripravke iz listov (listnih ploskev), seveda. V steblih je oksalne kisline malo, vključno s povrhnjico. Praviloma beremo, da stebel (no, pravilno bi bilo reči listnih pecljev) siljene rabarbare ne lupimo, običajno zrasli listi imajo pa močno povrhnjico in jih zato lupimo.
Kaj več o rabarbari: http://sl.wikipedia.org/wiki/Rabarbara
Naredila že lani, letos pa ravnokar ponovila. Odličen sirup! Tudi otroci ga pijejo z užitkom.
Po mojem mnenju je mletje s paličnim mešalnikom popolnoma odveč. Ko se kuhana rabarbara ohladi, se jo precedi in ostane čist in bister sok za nadaljno pripravo v sirup. Preverjeno dobro in tako nastane zelo dober sirup. Res priporočam, ker je tako bistveno manj "pacarije"... Sicer pa kot že rečeno, odličen sirup za odžejat.
Pozdravljeni!
Imam samo eno, mogoče malo laično vprašanje, ampak sem prvič videla takšen recept. Je tak sirup potem podoben npr. bezgovemu sirupu, ki ga zmešaš z vodo in potem piješ? In pa ali je ravno tako dolgo obstojen?
Hvala za odgovor in lep dan:)
Po okusu ne, sicer pa ja, podoben, da se redči z vodo, je pa napisano v receptu, pa tudi jasno iz razmerja sestavin.
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | Venturini |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Pasta iz ingverja in česna