Naši najbolj ponesrečeni nakupi

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

16. mar 2007 8:45

Na pa še moje: jaz sem čisto nora na te "stroje" in po imam skoraj vse. Mož že nori, kakšno stanovanje bi jaz potrebovala za spraviti vse moje stvari . V bistvu kar vse uporabljam, mislim, da ga ni strojčka, ki ga ne bi uporabljala. Najmanj uporabljam sušilnik za sadje in zelenjavo (dehidrator), pa kontaktni žar, ker mi vse pošprica. Zelo pa uporabljam multipraktik, mikro, salamoreznico, fritezo, kruhomat, pa še kaj. Kavomata nimam, ker kave ne pijem. Pa aparat za pripravo sladoleda gre pri nas zelo v promet, vendar je že tako obdelan, da bom morala v kratkem misliti na novega. Imam pa v vidiku za nakup MUM. Tiste ki ga imate, kako se obnese?? Glede fitness naprav pa je, vsaj pri nas, neuporabna masažna kad za noge, sobno kolo pa skozi šiba (imam otroke, ki so začeli gledati na postavo), sedaj pa sem si naročila še orbitrek, pa še nekaj naprav za fitnes in upam, da še letos pridejo do mene (dolgi nabavni roki) in upam tudi , da ne samo za nabirat prah. Pa saj naprave delujejo, če jih rabiš , če ne samo cunj zlagaš gor. Pa lep pozdrav vsem Winnie Sporočilo je spremenil(a) Winnie dne 16. mar 2007 08:46:13

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

16. mar 2007 9:14

Ob tejle temi sem se prav zamislila in ugotovila, da uporabljam bolj ali manj vse aparate, ki jih imam doma. Je pa res, da jih je bolj malo. Pri meni nepogrešljivi so: mikrovalovna (ki omogoča, da je kosilo, ko pridem iz službe, v 3 min toplo na mizi), vrček za vodo zavret (dela vsaj 3x na dan, uporabljam ga tudi za to, da voda za kakšne testenine ipd. hitro zavre, ko pridem iz službe), kruhomat (odkar ga imam, še nisem kupila kruha) in pa palični mešalnik, ki nadomešča tudi mikser za delat kakšne sadne napitke. Aja, uporabljam tudi svojo Ampio, sicer vsakih nekaj mesecev, ampak je tako mala, da ne zavzame ne vem koliko prostora. Pred časom sem razmišljala tudi o nakupu Porkerta (za mletje mesa), pa sem povprašala v Merkurju, kjer so prodajali tudi rezervne dele, in jih v Sloveniji ni več za dobiti nikjer, menda. Ob prvi priložnosti, ko grem na Češko, si ga kupim! Pa lep dan, piščanec

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

16. mar 2007 10:13

Tudi jaz sem se šele zdaj ko sem prebirala vaše poste spomnila kaj sploh imamo doma. Fondue (mami dobila za darilo, laufou je 1x), sušilnik za sadje in zelenjavo (darilo- nikoli uporabljen), pa moj Orbitrek, ki sem ga pod nujno moga kupit, pa picopek (spet darilo, čisto nezanimivo). Me pa zdaj drži, da bi kupila Bosch MUM (je v akciji v Merkurju), pa mislim, da če bom še kaj privlekla domov me bo moj sunil v rit. Res pa je da bi lahko tako mami vrnila nazaj njen mikser (sem si ga kar prilastila :)). A mi lahko katera pomaga najti forum, kjer je bilo govora o teh mešalnikih???? Prosim in hvala!!!! alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 16. mar 2007 10:19:20

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

16. mar 2007 10:45

Jaz pa se moram pohvaliti, da nimam nič kaj takega kar ne bi redno uporabljala. Čeprav veliko kuham in pečem, imam malo pripomočkov. Dva navadna mešalnika( tista navadna za stepanje), eden od njih ima vrtljivo posodo, potem imam Ronic aparat, ki ga uporabljam vsaj 2x tedensko, pa mikser z lzaprtim loncem, elektronsko tehtnico, to pa je že skoraj vse. Ostalo prenesejo moje roke in iznajdljivost. No , seveda imam še kakšen klasični valjar, pa strgalo, ampak to verjetno ima prav vsaka gospodinja. Pekarica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. mar 2007 12:51

Aparat za pripravo sladoleda je plesal samo eno poletje, no stran ga še nisem vrgla. Friteza je sicer oddelala svoje ampak smo jo dali na kosovni odvoz in ne kupili nove. Minimalno je v uporabi tudi tisto junk rezilo za zelenjavo. Enkrat na mesec uporabim za generalno čiščenje vodni sesalec, po tem si tri dni cajtam križ ker je težak in neroden in si prisežem da ne bom nikoli več. Redno v uporabi - kuhalnik za vodo, mikrovalovka, multipraktik, picopek (ne prav pogosto pa vendarle), fondue (vsaj 3-4 letno), raclette (3-4 letno), muhober (un mali sesalec za po mizi drobtine pobirat), kruhomat Kavo kuhamo turško, imam sicer zanzibar oz. kafetjero pa jo redko uporabljam. Želja: sušilnik za sadje, električna metla Doma a samo želje v stilu "jutri začnem" - ena mašina zelo podobna nekdanjemu vitalnerju, nekaj da se vrtiš na eni plošči in tako krepiš mišice nog, riti in trebuha. Učinkovito, ampak se je treba kar ribat po tistem vsak dan. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 16. mar 2007 12:54:09

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

16. mar 2007 13:27

Tinca, nasvet bi rada. Doma imam tudi jaz raclette, a ga ne uporabljam, ker mi ne pade nič na pamet, kaj bi sploh z njim delala. Kakšen recept bi mi kar prav prišel. Hvala Lep pozdravček Winnie

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. mar 2007 13:39

ena mš je napisal/a:
Ja, jaz se kar trudim,da kar kupim tudi uporabljam,ponavadi najdem kak način, ki mi je boljši od od zastarelega.Edino parni kuhalnik nekako ne gre,razen za zalenjavo. Julyo bi vprašala, če ima še kako drugo idejo zakaj naj bi se uporabljal? ham-njam

 

Jaz parim v njem ribje fileje, včasih kak piščančji file in obvezno štruklje in cmoke. Edino tako sem sigurna, da se mi ne bodo razkuhali.  

Julija

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

16. mar 2007 13:42

Ali ne bi bilo dobro, da bi se nekje dobili z vso "našo" kramo, ki je ne rabimo in naredile en majhen sejem gospodinjskih aparatov? Mogoče kar je nekomu v napoto, bi nekdo drug z veseljem uporabljal. Glede na to, da smo tukaj iz cele Slovenije, bi priporočala, da se dobimo v Ljubljani ali bljižnji okolici - to je nekako center Slovenije. Kaj pravite ? lp Winnie Sporočilo je spremenil(a) Winnie dne 16. mar 2007 13:43:19

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. mar 2007 15:41

winnie, jaz sem za, samo jaz lahko prinesem samo ideje, kako kaj uporabljat, strojčka ne bi dala nobenega stran:) Jaz mam manijo na strojčke evo, kaj jaz počnem z njimi: mikser: daleč najbolj nepogrešljiv aparat, uporabljam vedno, kadar se da z vrtljivo posodo (imam dve, hehe:) in že iščem, kje bom kupila še ene metlice, ker so ene čisto premalo zame;) Če crkne, imam navadno krizo že takoj, tako da kar letim si nekam sposodit mikser za ta čas, da mi ga popravijo, ne morem bit par dni brez njega... mikrovalovka: vsak dan za pogret juhico, ki jo skuham za psičko 1x na teden za cel teden - prejšnji dan jo dam iz zmrzovalnika v hladilnik, potem pa samo v mv in je - pač ne hodim skoz do mesarjev in mi je tak lažje, je pa bolj zdravo kot briketi, pa še rajši ima. Poleg tega je neporgrešljiva še za taljenje masla in margarine, želatine in čokolade. Pa za pogret malo mleka, kadar rabiš toplo ali mlačno, recimo za belo kavo,... Pa za odtajat razne štručke, pecivo, juho... Pa za vročo čokolado v službi in za kokice, ko ti zapašejo, je tak fajn... V službi sem si pa tudi že mlečni gris not delala:) vaflomat: enkrat do dvakrat na mesec sigurno, pozimi več, poleti manj, ampak ga ne dam tudi če bi ga manj uporabljala, ker ga ni čez pozne zajtrke z vaflji in sladoledom čez vikend, razvajanje na kvadrat! pa veliko manj dela je z vaflji kot s palačinkami, ni treba skoz zraven stat, lahko vmes pripraviš mizo, pospraviš vse, pa še nič ni umazano okoli vodogrelec: najbolj uporabljan aparat, čisto vsak dan za sadni in zeliščni čaj (ga spijem ogromne količine, ker 3 l vode ne moreš spit, pa če si nevemkaj!), pa za kako vročo čokolado, kjer samo vročo vodo gor poliješ in seveda vedno za zagret vodo za testenine, riž, kuskus..., ker je neprimerno hitreje, sploh hitro je pa, če daš v vodogrelec 1,7 litra vode, da jo segreje, v posodo na plin pa tačas tudi že še tisti dodatni liter in oboje hkrati zavre in maš tiktak gotovo. sladoledomat: sploh ne bom komentirala, zdaj mi ga popravljajo že 2 meseca in imam totalno abstinenčno krizo, čeprav delam sladolede, ampak pri strojčku imaš več izbire in še neprimerno hitreje je narejeno... Če katera ne verjame, koliko ga uporabljam, naj si prebere temo gospodinjske teme v italiji:), kjer ves čas tožim nad tem, da ga ni... fant je čisto resno ugotovil, da ga uporabljam več kot avto, zdaj si pa mislite svoje... Res sem v gl. z biciklom, ampak vseeno... aparati za testenine: ročnega (ampio) uporabljam recimo vsaj 1x na mesec, odvisno, če sem bolana manj, sicer pa več; električnega trenutno manj, ker še nimam vseh nastavkov, imam samo en nastavek za makarone, vendar upam, da se bo to spremenilo naslednjič, ko grem v it. (pri nas se to ne dobi:( paropihec ali uradno aparat za kapučino: uporabljam v gl. za delat vročo čokolado. Kadar namešam mešanico, je dosti v uporabi, kadar je ne, pa malo manj... KO sem doma, navadno naredim kar klasično, ker imam čas, ko delam, pa je zelo fajn. Fajn je tudi za pečico pucat (to bo pa fant povedal, to on dela:) multipraktik: v bistvu še ena manj uporabljanih zadev, (no še vedno recimo 1x na 14 dni sigurno), ker zelenjavo navadno kar na roke narežem. Je pa nepogrešljiv za večje količine čebule in za kake solate kdaj (zelje ipd...), pa za piškotne drobtine zmlet za kako podlago za torte,... Pa kadar se mi ne da rok mazat, da naredi krhko testo,... kruhomat: pozimi tudi 1x na 2 dni, poleti 1x na teden. Odvisno od tega, koliko imam časa - če sem doma, potem pečem kruh na roke, če delava, je zlata vreden, zjutraj te zbudi vonj svežega kruha (no, lih zbudi naju ne, je pa fino to prvo zavohat, ko te ura zbudi:) shaker: še en moj ljubček, shake imava oba zelo rada in na mojo ledeno kavo sva čisto usekana, pa še vsi obiski jo majo radi, tako da je to res en boljši aparatkov:) Včasih vsak dan, včasih pa en mesec nič, čeprav zadnje redko. toaster: več uporablja fant, čeprav tudi meni kdaj zapaše, pa se mu pridružim, ko zvečer nimava kruha, toast pa je vedno:) Na 14 dni kupiva par tamalih žaklčkov toasta, toliko je tudi toaster v uporabi aparat za hrenavke - tisti, ki jih peče: edini, ki je bil kupljen za fanta:) tudi kar v uporabi, spet več fant, jaz 1x na mesec naredim zalogo štručk, ki jih dam v zmrzovalnik, potem jih pa on po potrebi jemlje ven, dam štručko v mv, hrenavko na tiste vrteče palice, ki jih lepo zapečejo, potem pa še štručko na štil in je hitra večerja tu. Ta aparatek nama dobro služi, tudi štili so prekleto vroči (sem se že spekla na njih), pa tudi na tiste palice, ki pečejo hrenavke, se nič ne prime. palični mešalnik: ni bil kaj dosti v uporabi, dokler sva imela tastarega, ki je imel samo ta nastavek, je bil v enem delu. POtem sva kupila enega, ki tudi seseklja njegovemu bratu, pa ga je že imel in sva ga midva obdržala. No, zdaj je redno v uporabi, ko moram sesekljat samo eno majhno čebulo (za male količne je veliiiiko boljši od multipraktika, tistega se mi za eno čebulo res ni dalo pomivat), tudi količina čebule, ki jo pojeva, se je s tem povečala, hehe:) Stari paličnjak pa je zdaj namenjen mojim ustvarjalnim hobijem, da ne mešam kuhinjskih pripomočkov z barvami,... kavni mlinček: no, ta je pa res malo v uporabi, ker pač ne pijeva kave, itak je namenjen pri nama drugih zadevam - da melje razno zrnje ali kar pač rabiva... sokovnik: se ga tudi še nisem navadila, probala parkrat zelenjavne sokove, ni bilo dobro, sadja se mi zdi pa vedno škoda, da ga zmučkam... Moram kdaj nabavit toliko sadja, da ga ne bova mogla pojest, pa bo mogoče boljše... Sicer pa ga namravam uporabljat za marmelade in želeje. Samo ko shaker in palični naredita podobno z veliko manj umazane posode, pa še precedita ne, kar nama je v gl. všeč, da je bolj gosto... minipečica: ravnokar dobila, v gl. mišljena za moje ustvarjanje, ampak sem ugotovila, da se not super da spečt samo par žepkov, je bolj ekološko, kot če celo pečico grejem za to. fondi in racclette sta tudi v uporabi recimo 1x na mesec vsaj eden od njiju. Je pa to taka zabava, da se res splača:) Res zgrešeni nakupi so v bistvu pri meni samo tisti strojčki, ki ne delajo tako, kot bi morali, torej en električni strgalček-sesekljalček, ki enostavno ni dovolj močen. Sicer naredi lepe trakce korenčka, ampak se moraš pa tako matrat, da sama 10x prej zrežem... in pa stiskalec citrusov, ki je tudi tako nežen, da 10 hitreje sam stisneš. Sta bila pa oba v rangu 2-4000 sit, tako da ni ne vem kaka huda škoda... Če kje najdem takega za stiskat pomaranče in limone, kot smo ga meli v baru, kjer sem delala in sem ga enkrat videla v Lesnini, ga bom pa 100% kupila in uporabljala, ker tisto je pa delalo ko šus! Pa še dve stvari sta, ki ju redko uporabljam, glede na to, koliko jih imam: testomat in modelčki za piškote. To pa iz enostavnega razloga, da fant ni preveč nor na piškote (čeprav, ko jih naredim, jih takoj zmanjka), ampak peciva ali torte je še bolj vesel:) No, ampak vseeno tega ne štejem kot čisto zgrešeno, ker navadno so otroci dokaj nori na piškote in imam torej tu še fore;) Pa brat jih je vedno vesel, če mu jih dam:) Je pa to še vedno parkrat letno, da jih uporabljam, mam pa manijo na njih, če še nimam modelčka in je luškan, ga kar hočem met... Aja, želje so še: kontaktni žar: sem ga kupila očetu in se mu super obnese, meni se zdi fajn za tople sendviče - ker imava tisti toaster, v katerm lahko samo eno rezino kruha daš naenkrat not, ne moreš ga obložit in dat celega not. Čisto potihem malo sanjam še o aparatu za pečenje musli plošči, vem, da je to že preseravanje, zato sem o tem rajši tiho, me pa malo ma... Ker se mi zdi fino, da bi delala te zadeve kar doma, so fajn za vzet sabo za malico,... Ampak se da tudi v pekaču in zrezat in zato se še nisem odločila zanj. Me pa vseeno mika;) Še ena stvar, ki si jo želim, je pa tisti mini fondi za čokolado, ker najin je tako velik, seveda, saj je namenjen za sirov in mesni fondi, da bi nama bilo obupno slabo, če bi v to posodo napolnila s čokado, pa tudi prevroče bi bilo. Zato si želim še enega takega mikenega srčkanega za dva za čokolado;) Ne mislim pa kupit: frizteze, ker tako redko jeva ocvrto, da res ne bi imelo smisla, mogoče bo treba kdaj, če bova imela veliko otrok. Tudi kavnega avtomata ne mislima kupit, ker ne pijeva kave, razen tiste kavice za pocrkljat in seveda ledene in bele. Ampak za to imam dobri stari esspreso, ki je super.Salamoreznica me je nekaj časa ful imela, ampak potem sva ugotovila, da je prvič nimava kam dat, drugič, da jo je treba pucat in je lažje narezat salamo kar tako. Mogoče čez 10-15 let, ko se preseliva v kako večje stanovanje (če bo vse po planih;) Sem gledala tudi tale MUM, ki ga vse tako hvalite, samo se s temi strojčki vse v enem nekak ne znajdem čisto, zdaj mam vse te svoje že doma, pa se mi zdi, da mi vse naredijo, testo pa itak rada mesim sama... Tako da se tudi za tega še nisem odločila, mogoče ko bojo ti odpovedali pokorščino... Všeč mi je tudi, če ni treba veliko sestavljat, ker se po navadi mudi in se ti ne da iskat pravega dela po predalu...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. mar 2007 15:49

Aja, še aparat za jogurt sem pozabila, nekaj časa sem ga uporabljala prav vsak teden, zdaj malo manj, to je odvisno od tega, koliko nama pašejo jogurti:) Največji problem pri tem je, da dostikrat nimava mleka;) in še sušilnik za sadje: zelo sezonsko uporabljan, ne bom rekla, da prav pogosto, ampak kadar pa ga uporabiva, sva pa oba čisto zadrogirana od tistega krasnega vonja po suhem sadju - do zdaj sva sicer samo jabolke in hruške:) Tudi gobe sva že not sušila, letos pa nameravam še slive in paradižnike. pa mogoče kako kandirano sadje... Vse bi, dan ma pa samo 24 ur... Kozmetike in raznih čudežnih shujševalcev pa itak ne kupujem, tako da tu ne morem falit:) Za razne orbitreke žal nimava prostora, tako da tudi to ne pride v poštev. Kar se pa posodic tiče, sem ugotovila, da manj uporabljam tiste, ki so spravljene višje, se mi ne da lest po njih, če jih dam pa nižje, so bolj v uporabi:) Pa nekaterih modelčkov za led še nisem sprobala, navadno kar tistega s klasičnimi kockami uporabljam...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti