Mirena- hormonski vložek

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

8. dec 2008 15:11

Sama jo imam dobro leto dni.Vstavitev me je malo bolela,ker smo delali brez menstruacije:( Potem sem krvavela dober mesec,kasneje pa pred vsako menstruacijo bruhala kot za stavo-sem hodla po injekcije,da sem nehala bruhat,enkrat celo na infuzijoPred tem me je vedno in povsod zeblo,po tem pa sem imela grozne vročinske napade-kot pri meni mislim,vsaj tak jih opisujejo?!?! Šla sem na pregled,da bi si jo dala odstranit,a glej ga zlomka,vrvica mi je šla not v maternico in bi morala na kirurško odstranitevTo pa sem se tako dolgo odločala,da jo imam še sedaj-ampak brez bruhanja in vročinskih valov že dva meseca. Upam,da bo tako tudi ostalo!Je pa res trajalo,da se je stanje pomirilo( tatam

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. dec 2008 16:14

Kako to, da ti jo niso vstavili med menst.? Tudi mene je bolelo a, le kake 2min, potem pa še par krčev, ki so bili zelo podobni popadku, doma. Hec - že naslednji dan nisem imela več menst.. Za naprej pa bomo še videli, kako bo z aknami, migrrrrrenami,..... lp, vanjatajnsek

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

8. dec 2008 16:17

Mirena je super za vse tiste ki jo dobro prenašajo.Je pa bolje moška kontracepcija naprimer Vazektomija. Ta je pa Zakon. barbyslo

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. dec 2008 17:26

Rafaella,

zaradi mirene pa že ne boš izgubila veselja do seksa. Če je veselje, je veselje, če ga ni, ga pač ni. Mirena gor ali dol.

jasna

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

8. dec 2008 17:59

Kar ne morem verjet, da imate nekatere take probleme z mireno. Saj je tudi mene vstavitev bolela in sem potem res počivala cele 3 dni ampak potem pa kot bi odrezal. Nobenih bolečin več, nobenih glavobolov in nič več menstruacije. Jaz mirene ne dam ven! Kar pa se seksa tiče, je sedaj še boljši kot prej...mogoče je meni na drugo stran udarilo... ;) angie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

8. dec 2008 20:22

jasna1 je napisal/a:

Rafaella,

zaradi mirene pa že ne boš izgubila veselja do seksa. Če je veselje, je veselje, če ga ni, ga pač ni. Mirena gor ali dol.

jasna

 

Kolikor vem, raven hormonov v določeni meri lahko vpliva tudi na spolno slo (poleg vpliva na nekatere druge stvari v telesu, ko se raven začne nižat). Mamamia

mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. dec 2008 20:55

Ja, verjamem... Ampak pri mireni je koncentracija hormonov res nizka, ne vem, če bi lahko to vplivalo na željo po seksu?

Po moje je vse v glavi...

No, mogoče se pa motim. Saj ni važno.

jasna

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

8. dec 2008 23:03

jaz imam vstavljeno že drugo mireno. Prvo sem letos, po šestih letih zamenjala. Prej sem imela klasičen obroček, vsak mesec sem 10 dni krvavela in po končanem ciklosu sem potrebovala nekaj časa, da sem prišla k sebi. Po mireni skoraj nimam več krvavitev. Tudi menjavo in vstavljanje nove mirene je potekala brez bistvenih problemov. Obakrat me je bilo strah, veliko je odvisno od ginekologinje, kako te zna zamotiti, ko ti jemlje staro ven in novo noter. Med nama se je med posegom razvila dobra debata in sem pozabila na strah. Ko ti jemlje ven staro nič ne boli, malo zaboli pri vstavljanju nove, ko ti s posebno pinceto malo razširi materično ustje. Seveda pa ima vsaka različen prag bolečine in vsako telo različno odreagira na tujek. Jaz jo priporočam vsaki ženski, še posebej tistim, ki so tik pred meno, v kateri imajo mnoge velike težave z močnimi krvavitvami. Ni res, da moramo imeti menstruacijo. Ta je samo posledica luščenja sluza, ki se razvija na steni maternice In hormon, ki je v mireni, preprečuje, da bi ta sluz nastala in zato so krvavitve tako šibke. atic

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. dec 2008 8:56

jasna1 je napisal/a:

Ja, verjamem... Ampak pri mireni je koncentracija hormonov res nizka, ne vem, če bi lahko to vplivalo na željo po seksu?

Po moje je vse v glavi...

No, mogoče se pa motim. Saj ni važno.

jasna [pingvin]
O seveda se motiš - tabletke imajo za stranski učinek tudi zmanjšanje libida in če jih jemlješ nekaj let..... Hja, pol pa ni čudno, da so tako učinkovite - če se ne seksaš, pa res bolj težko zanosiš lp, vanjatajnsek

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. dec 2008 9:04

OK, prepričale ste me. Nisem vedela, priznam svojo zmoto!

 

Atic,

a ti je naredila ginekologinja oboje naenkrat? Mislim staro ven in novo noter?

 

Lep dan vam želim, pri nas je tak lep , da človek ne more biti slabe volje!

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti