Mirena- hormonski vložek

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

9. jan 2008 9:45

Tudi jaz jo imam že dva meseca, vendar je bil rahli izcedek le prva dva dni, potem pa nič. Čez mesec grem na kontrolo če je vse O.K., bolečin nimam nobenih, pojavila se mi je la reakcija po prenehanju tabletk, da imam na obrazu polno mozoljev. Simona

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. jan 2008 10:11

Tanya, po mojih izkušnjah so pri m.v. močnejše menstruacije, ni pa rečeno, da pri vsaki. Poizkusit ni greh, pravijo.

Lijana

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

9. jan 2008 10:58

Pri Mireni-hormonski vložek je to so menstruacije ful blage ali jih celo ni.Jaz jo mam tri mesece in imam sedaj prvo.Res je blaga,se pa vleče že teden dni!!! Aja,še to.Sem mela že navaden maternični vložek,pa ga nisem prenašala.Bolečine v trebuhu,krvavenje nonstop...In me je blo kar malo strah,da se ne bi to ponovilo!Ampak sedaj nimam nobenih problemov,sploh ne vem,da ga imam! tatam

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

9. jan 2008 10:59

Jaz imam mireno kake dva meseca. Vstavitev me je bolela kot sam hudič. Kot bi spet dobila popadke. Po vstavitvi sem krvavela približno en teden, bolečine tudi, sedaj pa moram reči, da je ok, menstruacije nimam, le takrat, ko bi morala biti, čutim bolečine kakšen dan. Čez nekaj dni imam pregled pri gin., pa bomo videli, če je vse uredu.

Saša

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

9. jan 2008 12:18

Mireno se od poletja lahko napiše na recept-plača zavarovalnica(mogoče je katera že to napisala,nisem vse prebrala). Vstavitev sicer boli ,a se da prenesti.Jaz sem prve štiri mesece imela težave ,stalen izcedek,sedaj se je pa vse skupaj normaliziralo. kohica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. mar 2008 13:42

No, pa sem dobila svojo mireno!!

Moram priznat, da me je bilo kar strah, pa sploh ni hudo! Zaboli vsega skupaj 3 krat po debelo sekundo, pa tudi sam poseg ni trajal več kot minutko, dve... Sicer sem se potem ene pol urce malo čudno počutila, tako bolj slabotno, ampak to je po moje psiha...

 

Zdaj je vse skupaj že pozabljeno, le krvavim malo bolj, kot sem prej ob menstruaciji. Pa še to je rekla zdravnica, da se bo kmalu nehalo...

 

Vesela sem, da je za mano! In če oklevate zaradi strahu pred namestitvijo, brez panike!!!!

jasna

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

15. jul 2008 21:27

Jaz sem mireno vstavila aprila in sem zelo zadovoljna, saj nimam nobenih problemov. Imela sem zelo neredne in močne menstruacije, vedno sem te dneve imela močne glavobole in sploh sem se počutila zelo slabo. Sedaj pa nimam nobenih glavobolov več in tudi menstruacije nimam več. Samo prvi teden po vstavitvi sem imela rahel izcedek potem pa nič več. Zelo sem vesela, da sem se odločila za mireno in jo res priporočam. Če je katera v dvomih, kar pogumno...Meni ni nič žal, pa tudi pri spolnih odnosih ni nič drugače kot prej( na začetku imaš v glavi, da je "nekaj" notri in stalno misliš na to...da se bo premaknila...izpadla...in take bedarije..ko pa to odmisliš in preženeš iz glave pa je čisto normalno ). Torej, kar pogumno in brez razmišljanja... Lep dan.. angie.orhideja

joli  

član od: 19.8.2005

sporočila: 57

20. nov 2008 12:55

Mirena je zakon-vsaki jo svetujem.Jaz jo imam že več kot 5let in jo imam še vedno,sedaj so hormoni že pase zaščita pa ostana.Imam pa 50l let. L.p joli

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

20. nov 2008 13:08

Kako, kako - hormoni so pase, zaščita pa ostane?? Jaz jo tudi kmalu dobim, pa se pravzaprav najbolj bojim reakcije, ker bom nehala z Diane - namreč pred leti sem za dva meseca prenehala in dobila takšno reakcijo, da sem bila, kot zombi - boleče gnojne izpuščaje ( ne mozoljčke, skoraj ture ) po hrbtu, obrazu, vratu, rokah.... A ima katera podobno izkušnjo - mislim, prehod s kont. tablet na mireno? Zanima me tudi, kako veš, da nisi zanosila, recimo po kakih 4-ih letih uporabe, ko menda začne zadeva "dol jemat" lp, vanjatajnsek

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

20. nov 2008 21:02

jaz sem pa pred kratkim nekje na spletu prebrala, ko se je oglasila ženska , ki je kljub mireni zanosila. Je rekla, da je tretji takšen primer v Sloveniji in da mora zato celo nosečnost hoditi v LJ na kontrole, ker ni hotela narediti splava. Tudi zdravnike je strah kako bo porod potekal saj ji mirene kljub nosečnosti niso odstranili. Sem pozabila kje sem to prebrala. Ravno ta zgodba me je odvrnila od mirene, saj otrok nočem več, splava naredit pa tudi nočem, ker si ne bi nikoli oprostila. kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti