Nasvet za dober kruhek

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

25. jan 2007 23:46

Med pečenjem še mejčken vzhaja, ne ostane iste velikosti

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

26. jan 2007 6:44

Tudi meni je v pečici še vzhajal, za približno polovico. LP katjushka

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. jan 2007 8:04

Jaz pa mislim, da "vode raje več kot manj". :) Če je dam manj, potem testo počasneje vzhaja (ali pa se mi samo zdi) in težko ga je zmešat. Če je pa vode preveč, potem je pa en grozen poc, ko sesuješ testo iz sklede. Sonja

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

26. jan 2007 8:11

ok, bom popravla - hvala za pripombe... Glede velikosti sem mislila, da ostane takšna oblike kot ga daš peči, ne po višini. Drugače vzhaja, ampak osnovna oblika ostane.... Tole opombo glede vodo bom pa tudi opustila. Sama sem dala točno toliko kot je pisalo in se mi je zdelo ravno prav, ampak ni pa še pečen tako, da ne vem kaj je prav in kaj ne.... lp tasau

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

26. jan 2007 9:14

Dolores je napisal/a:
Jaz pa si ne upam dati mrzlega testa v razgreto lončeno posodo. Prepričana sem, da bi mi počila. Ker mi je posoda zelo všeč, pa kar cincam in cincam, da bi se podstopila in preizkusila recept, ki vse tako navdušuje. Bom še malo razmišljala. Lp Dolores
jaz tale kruhek vedno pečem v lončeni posodi in se ji ne še nikoli nič zgodilo! ko prižgem pečico, da se segreje, dam noter še posodo, da se segreje skupaj s pečico, potem jo vzamem vem, malo posipam z moko in potem noter zvrnem testo, pokrijem in pečem! in moram rečt, da se posoda super dobro obnese in po moje tudi pri tebi ne bi smelo biti težav! lp ninky

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. jan 2007 9:22

Nisem brala vsega nazaj, imam pa eno vprašanje. Ker nimam lončene ali železne posode s pokrovom, bi pekla v jena skledi. Me pa zanima, kako izgleda segrevanje prazne posode v pečici in pa, če sploh prenese tolikšno temperaturo (230 stopinj). Prosim za izkušnje. Julija

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

26. jan 2007 9:26

Jaz sem že večkrat pekla v jenski posodi in nikoli nisem imela problema. sem jo segrela tudi na 275 stopinj. Zdaj sem si v Ikei kupila litoželezni lonec (podoben kot Le Creuset, samo pol cenejši) in je kruh še boljši. mufin

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

26. jan 2007 9:32

če mogoče koga zanima... zdi se mi, da sem nekaj tednov nazaj v Mullerju na Čopovi videla posebno lončeno posodo s pokrovom, namenjeno ravno pečenju kruha. in zdi se mi, da cena ni bila tako grozno visoka; okrog 3000 nekdanjih tolarjev. lp ninky

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

26. jan 2007 9:55

Ninky, bom pa poskusila, mogoče že ta konec tedna. Rimljanka, sem enkrat že naredila eno neumnost s šmornom in keramično posodo, pa je bila ena velika katastrofa. Saj veš, če te enkrat kača piči ... . To je bilo sicer edinkrat, ker zelo pazim, da takšno posodo, ko jo vzamem iz pečice, odlagam na podlogo iz plute. če bom cviknila, bom pač dala peč v hladno posodo, pa bomo videli. Lp Dolores

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. jan 2007 10:29

mufin je napisal/a:
Jaz sem že večkrat pekla v jenski posodi in nikoli nisem imela problema. sem jo segrela tudi na 275 stopinj. Zdaj sem si v Ikei kupila litoželezni lonec (podoben kot Le Creuset, samo pol cenejši) in je kruh še boljši. mufin
Hvala, bom šla kar zamesit. Kar bo pa bo. Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtmamamia
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti