Vprašanje za jerneja (administratorja)

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

5. apr 2011 21:21

Jernej, oprosti prosim moji zmedenosti. Sem šla še enkrat prebrat recept in videla, da nisem ničesar pozabila napisati, tako, da ni potrebno nič popravljati. rosie

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. apr 2011 7:34

Pozdrav, Jernej mislim da bi tema z naslovom MOJ VRT lahko prišla med večno mlade?

lp

Teka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

17. apr 2011 9:42

Jernej, lepo prosim, da spet omogočite iskanje po sestavinah kot je bilo prej, ker to je katastrofa. Vedno sem iskala tako, da sem napisala npr. piščan jajc in sem dobila ven vse recepte, ki vsebujejo piščanca in jajca. Sedaj pa to ni možno. Besede sem vedno krajšala, ker sicer izpadejo vsi recepti kjer so sestavine v drugačnem sklonu, množini itd.

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

17. apr 2011 9:48

Se popravljam. Sedaj mi je pokazalo rezultate. Ne vem kaj je prej zaštekalo. Se mi sdi brez potrebe, da se tisti križci kažejo zraven.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

17. apr 2011 9:53

Vejice morate uporabiti med sestavinami namesto presledkov. Še vedno lahko iščete tako kot prej! piščan jajc če želite. Je pa bolje napisati piščanec in jajca. Če obstaja beseda že prirejena za sklanjatve, bo spodaj se pokazala roletka in jo lahko izberete, če je ni, potem lahko uporabite tudi "okrajšavo".

Križci so zato, da hitro odstranite besedo, ki je ne želite in da se sestavine ločijo med seboj.

Malo je drugače kot prej, a verjemite da je in bo bolj zmogljivo, kot je bilo in išče bolje. Je pa navada železna srajca in za nami je 8 let navade kako vpisujete sestavine.

Presledek pa ne more biti ločilo med sestavinami, ker potem ne bi zaznalo sestavin z dvema besedama kot je "nageljnove žbice" kot primer. Namesto vejice lahko tudi TAB gumb stisnete, je enako. 

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

17. apr 2011 10:04

Sem pa preveril enako dobite ven, če vpišete piščanč in jajc kot če vpišete piščanec in jajca ;-) Enako zato, ker iščete po "ugodnih" besedah, kjer je (naj me jezikoslovci ne kregajo zaradi slabega izraza) osnova jasno ločena od končnice.

Poskusite pa najti kaj kar vsebuje sol, bezeg... Sol bi vam na stari način našlo še solato in še kaj drugega, bezeg pa ne bi našel bezga (če vpišete bez boste našli pa še kaj neustreznega).

Kakorkoli, razumem, da ste se navadili na en način in tudi sklanjatve počasi dodajamo (to je nikoli končano delo). Lahko iščete po "starem" ali po "novem", če tako rečem. Le vejice dajajte med sestavinami ne več presledkov, to se ni dalo drugače rešiti, ker je sicer težava s dvobesednimi sestavinami...

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. apr 2011 11:06

Jaz pa sem super zadovoljna. Sicer sem se od začetka lovila, ker nisem vedela kako zbrisati sestavino, enostavno sem označila besedo in pristisnila delete, o joj, 4 dni sem rabila, da pogruntam kako to gre, medtem sem Jernej že pogruntala, hvala vseeno

 

Super ste

 

 

Živi s srcem, ne z glavo.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

17. apr 2011 11:14

Sestavino lahko izbrišeš tudi tako, da stisneš DELETE, seveda! Sestavine ne brišeš več po črkah, ampak po besedah ;-)

Trudim se izboljšati sistem, ne poslabšati ;-) 

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

28. apr 2011 18:20

Ima morda še kdo težave pri nalaganju slik? Šele po ponovitvi ukaza "naloži", le to tudi naredi. Traja že nekaj dni.

, aja, kam so pa okvirčki v forumih izginili? Mi je tako čudno brat, se bojim, da vse pade ven

Hvala in lep pozdrav!

mzm

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. apr 2011 18:22

Nalaganje slik... kam? K receptom, v shrambo, foto album...?

Okvirčki so pa šli novim dogodivščinam naproti ;-) 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti