Vprašanje za jerneja (administratorja)

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

24. jan 2010 11:10

Morda je kakšen hrošč, meni ne napiše tako. Počakaj da pride še en post. Mi lahko skopiraš link, otrej tisto preden klikneš na puščico (desna miška in kopiraj link na puščici).

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

24. jan 2010 12:25

Meni dela isto kot drejčku,vedno na Kaj danes za kosilo ali Kaj  beremo.Ti dve temi vedno ,druge pa občasno.

lp goga

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. jan 2010 12:38

Meni to dela skoz ampak samo na določenih temah.

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 24. 2010 12:38

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

24. jan 2010 13:52

Ne morem ponoviti To se zgodi le v določenem trenutku, ko je določeno število neprebranih sporočil in določeno število vseh sporočil. Če kdo do tega pride ga prosim da mi pošlje LINK in sicer link ki je na puščici gor (z desno miško kliknete na kopiraj povezavo), v takem linku je namreč datum notri, ko pa klikneš ga ni več ;-(

Saj to verjetno ni nekaj novega, to je prisotno od prvega dne KulSlo

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. feb 2010 15:00

Imam en predlog, v kolikor bi bil izvedljiv. Če si naprimer nov na kulinariki  ne veš kako poteka odpiranje tem in klikneš na novo temo in jo odpreš ne glede na to, da je bilo na to kar želiš odprtih , že več tem.

 

Če bi pri odpiranju teme bilo več navodil, recimo v smislu, najprej se obrnite na temo Prošnja za pomoč pri iskanju po forumih, v koliko je na to debato ni, odprite novo temo- v tem smislu.

Po moje bi se zmanjšalo število podvojenih tem. Pa še občutek,  ko ti nekdo zapre temo ni ravno najboljši, sploh , ker to naredite  nekateri z nekim strogim prizvokom.

Samo moja skromna pripomba za še boljšo KUL-SLO .

LP

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

2. feb 2010 15:06

Hvala za predlog. Kot prvo bomo izdelali možnost, da se podvojeno temo DODA k obstoječi, torej združevanje tem.

Tvoja ideja je težje uresničljiva na hitro, ker je obrazec za novo temo vedno spodaj in ni prostora za navodila. Obrazec bi moral biti skrit ali na posebni strani, da bi lahko prikazali še navodila (ker ta so prvič zanimiva, desetič pa ne več). Tako da je treba še razmisliti, kako to najbolje narediti. Ideja je pa dobra, hvala.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

2. feb 2010 15:09

Mogoče bi pa lahko že pri vnosu naslova teme iskalnik opozoril, da je tema z istim naslovom že odprta? Vsaj nekatere podvojitve bi se izločile...

 

Sicer pa meni že dalj časa dela isto kot Drejčku. Že nekaj časa (menda od predzadnje posodobitve?), vedno pri Malo za hec. In to ne glede na število vicev.

Se pa spomnim, da je bilo prej to včasih problem pri daljših temah, ponavadi, ko se jih je nabralo za novo stran, ni pokazalo prvega sporočila na novi strani. Zdaj pa je problem vedno.

No ja, če hujšega ne bo, bomo že

Nasja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

2. feb 2010 15:40

Problem podvajanje tem je v tem, ker iskalnik ni pameten, ampak neumen. Teme nimajo identična imena, ampak se nekoliko ločijo. Enkrat je tudi tema kjer nekdo sprašuje o soparniku lahko zapisana kot: "Soparnik, pomoč", drugič: "Zanima me vse o soparniku", tretjič: "Mi priporočate aparat xyz (ne pove pa, da je to soparnik), četrtič pa nekdo o soparniku sprašuje kot naslov teme: "Pomoč, NUJNO!". Kako naj iskalnik ve, da gre za podvojene teme? To lahko razbere le človek

Tega problema nisem zanemaril, ampak mi ga še ni uspelo ponoviti. In če ga ne ponovim, je programersko žal tako kot da ga ni Če napake ne vidiš, je ne moreš popraviti Pa zdaj redno odpiram to temo, ampak kaj več kot smejati šalam se zaenkrat ne da. Mislim da gre za kombinacijo tega, da gre za prvo sporočilo na novi strani, vaš datum obiska pa je tako preračunal, da bi moralo prikazati zadnje na prejšnji strani...

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

3. feb 2010 9:27

Mislim, da sem z vašo pomočjo popravil problem skakanja na teme... Ali lahko prosim sporočite, če zdaj pravilno deluje?

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. feb 2010 21:36

Jernej, jaz imam preblisk: kaj pa, če bi pri iskanju tem v forumih, če recimo iskalnik ničesar ne najde, dodal stavek 'Povprašajte v temi 'pomoč pri iskanju po forumih'' in dodal link?

Drugi preblisk: Ko kliknemo 'odprite novo temo' bi lahko pisalo 'Ste poskusili temo, ki vas zanima, poiskati po obstoječih temah?' in link do iskalnika.

 

Mogoče bi se zmanjšalo podvajanje tem.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti