Vprašanje za jerneja (administratorja)

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

9. jan 2010 11:25

Eno splošno vprašanje. Včeraj sem gledala na televiziji oddajo o internetu in zlorabah na njem. Sedaj me v zvezi s tem naslednje: ali je sploh kakšna možnost, da kdajkoli spremeniš svoj password na posameznih forumih?

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

9. jan 2010 11:36

Geslo lahko spremeniš v nastavitvah kadar želiš ;-)

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

12. jan 2010 16:15

Narobe sem napisala,nisem mislila gesla temveč uporabniško ime. vikica

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

12. jan 2010 16:41

Uporabniško ime je vezano na uporabnika, je njegova osnova, vse ostalo je mogoče spremeniti. Le to je nespremenljivo, kar piše ob registraciji. Ključ do zlorabe je geslo, ne up. ime. Up. ime je edini javni podatek, saj ga vidi vsak, ko objaviš kakršenkoli zapis.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

12. jan 2010 17:33

Jernej, kako to, da v moji beležki ni več mojih receptov in fotografij. Migla

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

12. jan 2010 17:48

se opravičujem, sem že našla. Včasih sem odprla mojo beležko z recepti tako, da sem kliknila na zavihek zgoraj, zdaj pa to v sredini zapisano. Migla

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

12. jan 2010 19:16

V beležki so še vedno Moji recepti in fotografije, klikni na RECEPTI na zavihku... Združujem kategorije, da bo prostor za nove projekte ;-) in da bo vse skupaj bolj logično.

Pod zavihkom RECEPTI zdaj najdete vse kar zadeva recepte: Moji recepti, priljubljeni recepti, moje fotografije k receptom, delam pa tudi, da boste videli svoja priporočila k receptom. Potem pa pridejo še klasični jedilniki

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. jan 2010 19:55

Jernej, kaj bi bilo narobe? Ko odprem kulinarično stran nimam označenih novih odgovorov na forumu z utripajočo zvezdico.In ko pogledam na prvo stran, vedno piše datum zadnjega obiska čas ko ravno odprem internetno stran.??

lp

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

22. jan 2010 15:44

Jaz imam pa eno vprašanje glede jezikovnih popravkov na KulSlo. O tem je bilo pred kratkim precej govora in če se prav spomnim (temo sem bolj na hitro preletela), je bilo poudarjeno, da KulSlo nima lektorjev, ki bi vse naše recepte jezikovno pregledali. No, tako mi ni jasno sledeče: če na KulSlo res nimate lektorjev, kdo in zakaj je potem ime mojega recepta, ki bo jutri objavljen (tako mi piše v beležki), popravil, da je zdaj namesto mojega zapisa "Limonov preliv" zapisano "Limonin preliv"? Moj zapis je bil povsem jezikovno ustrezen. O "limoninem" in "limonovem" je bilo na forumu že nekaj govora: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1159 - glejte zapis od RadaJem malo nižje na strani (številka sporočila 847). Že prej sem pazila, da se je del mojega besedila "čudežno" (glede na to, da menda nimate lektorja) popravil oz. bolje rečeno pokvaril (moj zapis je bil bolj ustrezen, sem preverila v SSKJ), pa sem bila tiho, tokrat pa me je to res zbodlo v oči in zmotilo.

Katja D.

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

22. jan 2010 16:18

Bom konkretno opisala en popravek mojega besedila, s katerim se ne strinjam, se je pa večkrat pojavil. Gre za to, da ste mi stični vezaj spremenili v nestičnega, npr. jaz sem napisala "čokoladno-kokosov", nekdo na vaši strani pa je to popravil v "čokoladno - kokosov". Slovenski pravopis pravi, da se "med deli zložene besede, ki bi bili v prosti zvezi povezani z in" uporablja stični vezaj. Če torej kremo, ki je iz čokolade in iz kokosa, poimenujem kot čokoladno in kokosovo kremo, je pravilen zapis z vezajem: čokoladno-kokosova krema.

Moj namen ni, da bi "težila", me je pa res zmotilo to, da je nekdo narobe popravil moj pravilen zapis, mnogi nepravilni zapisi pa ostanejo nespremenjeni. Torej si nekdo občasno jemlje pravico lektorja, a žal nima ustreznega znanja, da bi to lahko povsem upravičil. To je tisto, kar me moti. Razumem, da so na strani jezikovne napake in da jih je težko povsem odpraviti, zato napake raje kar odmislim. Ne morem pa odmisliti tega, da se moj zapis, ki je bil pravilen, spremeni v napačnega.

Katja D.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti