Vprašanje za jerneja (administratorja)

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. jun 2012 12:17

Ni treba biti prijavljen, vsi imajo puščice in vsi imajo skok na prve in na zadnje strani. Je pa to na seznamih forumov in v novostih, ne na portalu forumov, tu je preozek stolpec ;-)

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

10. jul 2012 20:15

Dober večer,

imam eno vprašanje. Iskanje receptov po kategorijah - prej so bili recepti razporejeni po abecedi, pa me zanima, zakaj niso več in če se da kje vklopiti možnost razvrščanja po abecedi? Ker je enostavneje iskati po abecedi, določene recepte sem tako hitreje našla, včasih pa je tudi preglednejše. Hvala za vsakršno mnenje in pomoč.

anka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

10. jul 2012 20:21

Klikneš na prvi stolpec (naslov recepta) in ti uredi po abecedi.

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

10. jul 2012 20:45

Super, hvala in hvala tudi za hitri odgovor! :)

anka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

15. jul 2012 8:58

Če se nekdo izbriše s Kulslo (kako se to sploh naredi -  lahko to sam ali te lahko izbrišejo  administartorji), kaj je potem z vsebinami, ki jih je nekdo prispeval? Tudi izginejo z njegovim profilom vred ali ostanejo?

 

mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

15. jul 2012 9:43

Vsebine ostanejo, uporabnika lahko izbriše samo administrator. Poti nazaj ni, zato velja dobro premisliti. Ker potem si izbrisani in odškodnine ni, če si premisliš 


mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

15. jul 2012 10:08

Hvala za odgovor.

 

Sem vprašala, ker sem na enem drugem portalu nedavno spremljala eno polemiko, ko so ene uporabnike zbrisali, in s tem tudi vse vsebine, ki so jih ti bili prispevali. Namreč, tudi tam imajo tako urejeno, da si določene vsebine shraniš med  priljubljene, ampak ko izbrišejo uporabnika, istočasno izgine s portala vse, kar je bilo njihovega, troej tudi vsi njihovi članki in recepti ter fotografije, ki so jih imeli shranjene drugi uporabniki.

Se mi je zdelo, da na Kulslo ni tako, saj se pri kakem receptu vidi napis, da avtorja ni več med med uporabniki, recept  je pa še tu.

 

Vmesna varianta na Kulslo je potemtakem neaktivnost uporabnika samega, kajne?

 

mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

15. jul 2012 10:23

Ja res je tako. In sicer zato, ker ne bi bilo fer do vseh ostalih, če bi recepti nekoga, ki se je želel izbrisati potem izginili iz beležk. V forumskih temah in drugje bi zevale luknje v niti pogovora itd.

Ja, "izbrišeš" se lahko tudi sam tako da se odjaviš in ne uporabljaš računa. Če se potem premisliš, se lahko spet prijaviš.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jul 2012 20:37

hojla. ker sem opazila, da spreminjate besede v receptih : cupcakes- male tortice, bi vprašala kako bi napisali če gre za mini cupcakes iz tamalega pekača? mini male tortice =D mal je zmedeno...

aja še tole: a če odkljukam Dovolim jezikovno korekcijo, ali ostane naslov in tekst, kot si ga zamisli uporabnik? 

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 17. 2012 21:43

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

31. jul 2012 21:17

jernej je napisal/a:

Ja res je tako. In sicer zato, ker ne bi bilo fer do vseh ostalih, če bi recepti nekoga, ki se je želel izbrisati potem izginili iz beležk. V forumskih temah in drugje bi zevale luknje v niti pogovora itd.

Ja, to zevanje  sem opazila pri foto albumih. Je tam drugo pravilo?

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti