Vprašanje za jerneja (administratorja)

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

19. jun 2014 13:03

Kje točno se to dogaja? Skušaš vstaviti poezavo v forum ali kaj drugam? Preko shrambe? Povezavo v forum vstaviš "direktno", ne rabiš nobenega okenca ;-)

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. jun 2014 13:36

Jernej, pozdravljen!

Včeraj sem tudi sama naletela na težave. Ko sem v forumsko sporočilo vstavila povezavo do neke druge kulinarične strani, se mi je v predogledu pojavil pravi link, pri odposlanem sporočilo pa se je nekaj zalomilo. Povezava se sama spremeni v "KulSlo"povezavo, s končnico z originalne strani, seveda pa taka povezava na deluje.
Takole izgleda - linki v prvem delu sporočila so v resnici linki na spletne strani "okusno je" in "kulinarika.net", vendar so se "pokvarili". Pravilno delujejo zgolj linki s KulSlo, navedeni v spodnjem delu sporočila:

mamaF je napisal/a:

Se opravičujem, zgornja linka ne delujeta, dvakrat sem ju popravljala, pa mi ju na koncu samo spremeni v "http://kulinarika ..." - gre pa za druge spletne strani Bom poskušala drugače.

Alora: vegetarijanske glavne jedi 1 (klik)

vegetarijanske glavne jedi 2

- lazanja z bučkami (praktično vse to lahko pripraviš dan prej in spečeš na dan zabave)

- gratinirana blitva

- vegetarijanska polnjena paprika

ogromn receptov je tudi tu, na KulSlo:

- zelenjavni mix v pečici

- ajdov narastek

- pisana zelenjavna pita

- bučkina pita s feto

- kuskus mix ...

 

Mojca

Evo, zdaj, v predogledu vidim, da v mojem citiranem sporočilu iz TE teme, direknih linkov sploh ni preneslo. Zakaj tako?

Bom poizkusila še enkrat z enim od linkov, da vidimo, kaj nastane:
http://kulinarika.net/vegetarijanske-glavne-jedi/

 

Ali je možno, da so kake nastavitve tako narejene, da vse "tuje" linke zavračajo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. jun 2014 13:40

No, evo spet se je zgodilo enako. Prava povezava, ki jo poizkusno navajam spodaj je namreč (bom uporabila namenoma predsledle, da bo vsaj prikazana):
 http: / / jazkuham(pika)si /vegetarijanske-glavne-jedi /

 

Da bo bolj nazorno. Zgornji link je "začaran", ker je prilepljen v originalo, spodaj je isti, pravi, le z "napačnimi" ločili, da se je sploh ime obdržalo, v obeh primerih se je zgodilo enako



Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 19. 2014 15:25

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

19. jun 2014 14:53

Da te povezave ne delajo :(

testeninca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. jun 2014 15:11

testeninca, ti jih bom poslala na ZS, pa bova videli, če tam delajo :) Mogoče pa nek računalniški škrat nagaja samo v sporočilih v forumu.

Aja, Jernej, pozabila sem povedati, da uporabljam brskalnik chrome na win 8.1 in sem na to težavo prvič naletela sinoči, prej mi na kulinariki "direktno linkanje" in tudi običajno lepljenje linkov v tekst, nikoli ni povzročalo teh težav.

Mojca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. jun 2014 17:42

jernej je napisal/a:

Kje točno se to dogaja? Skušaš vstaviti poezavo v forum ali kaj drugam? Preko shrambe? Povezavo v forum vstaviš "direktno", ne rabiš nobenega okenca ;-)



 

ja na forum, preko orodne vrstice (ikonca verige)

ko kliknem vstavi, se pa ne zgodi nic drugega kot da imam kurzor na zacetku teksta

"Stressed is desserts spelled backwards!"

_čebelica_  

član od: 22.6.2012

sporočila: 66

26. jun 2014 17:16

Zdravo. Zanima me, kje so objavljeni nagrajenci zadnje nagradne igre (Rio Mare)? 

Hvala in lep pozdrav,

Maja

_čebelica_

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

26. jun 2014 17:46

Objavljeni bodo danes ali jutri, sicer so izžrebani, samo nekaj je šlo narobe pri prikazu nagrad (napačno je pisalo, da so vsi nagrajenci dobili nagrae) in ravno to popravljam v tem trenutku.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

26. jun 2014 18:33

Zanima me, če je možno, da se komentarji pod recepti izpišejo vsi na ni strani? Zdaj jih je pri nekaterih receptih tudi po 10 in več strani. Če me zanima nekaj konkretnega, je veliko klikanja in napenjanja oči.
Če bi bila opcija, da se vsi komentarji izpišejo na eni strani, bi bilo z iskalcem po strani (ctrl+F) veliko lažje najti iskano, saj bi lahko z veliko manj klikanja vse zadetke videla naenkrat.

Upam, da sem bila razumljiva, hvala za odgovor.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

26. jun 2014 19:35

Nekateri recepti imajo tudi po 200+ komentarjev, takšna stran bi se odpirala ZELO ZELO počasi :-&

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti