Vprašanje za jerneja (administratorja)

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. mar 2011 12:34

Torej da ponovim, vsi ki želite, da so pridevniki ? samostalniki pri iskanju, se zavedate, da če vpišete PEHTRANOVA (zanimajo vas potice, narastki, zloženke) boste dobili vse recepte, kjer se v sestavini pojavi samostalnik (PEHTRAN)? Je to res zaželeno?

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. mar 2011 12:36

multivitamin je napisal/a:

Jernej, ampak, če bo PEHTRAN vrnil vse potice,ki vsebujejo pehtran je to meni super. Saj pol lahko ročno poiščeš med rezultati, katera ti najbolj odgovarja. Skratka, nabor se poveča. Kar sploh ni slabo.

 

Multivitamin



multivitamin

Ne bo vrnil samo vseh potic ampak VSE kar vsebuje pehtran. Tudi pehtranovo juho. 

neznan uporabnik

28. mar 2011 12:38

Ja, jaz govorim zase. Meni je bolje, če vpišem PEHTRAN in mi vrže ven vse rezultate, ki so povezani s pehtranom. Pa nato, sam, ročno poiščem recept,ki me v zvezi s pehtranom kot sestavino zanima.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

28. mar 2011 12:46

Al pa mogoče,če gre, da bi se vtipkalo - pehtran juha in bi potem vrglo ven samo juhe s pehtranom recmo. Pri vnosu - pehtran potica - pa samo potice,ki vsebujejo pehtran.

 

Multivitamin

multivitamin

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. mar 2011 12:46

Tudi jaz se strinjam z nolo, miško in multijem - od viška glava ne boli

Blanchy

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. mar 2011 12:50

multivitamin je napisal/a:

Al pa mogoče,če gre, da bi se vtipkalo - pehtran juha in bi potem vrglo ven samo juhe s pehtranom recmo. Pri vnosu - pehtran potica - pa samo potice,ki vsebujejo pehtran.

 

Multivitamin



multivitamin

Ja to že ves čas tako dela. Žal ljudje ne vpisujejo juha pehtran ampak pehtranova juha ;) 

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. mar 2011 12:53

Blanchy je napisal/a:

Tudi jaz se strinjam z nolo, miško in multijem - od viška glava ne boli



Blanchy

Razen če čisto mimo seka. Primer:

Vpisali boste ajdova moka in boste dobili ven recepte ki vsebujejo ajda/ajdova/ajde... in moka/moke/moko...

Skratka vi želite ajdovo moko dobili boste pa potem vse, kar vsebuje ajdo in moko. Oz. nekaj iz ajde in tudi moko. 

neznan uporabnik

28. mar 2011 12:57

Jaz sem do sedaj ponavadi najdel, če sem kaj iskal. Včaih je sicer trajalo. Samo meni osebno se res pol zdi bolje samo osnovni samostalnik brez sklanjatev. Potem pa iz nabora rezultatov, ročno iskanje. Ker so tudi tuja imena vmes. In se hitro zapleteš pri iskalnem pojmu. Ker, kot je rekla Blanchy, od viška glava res ne boli. Kmečjemu je dobrodošel. Jaz sploh nisem do danes vedel, da obstaja juha od pehtrana. In, če bom vpisal pehtran in mi bo med drugim vrglo ven juho, bom več kot zadovoljen.

 

Multivitamin

multivitamin

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. mar 2011 12:59

Bomo pač vpisali samo ajda/ajdova itd. ... brez moke. Saj če iskalnik večkrat uporabljaš, hitro spoznaš razne koristne finte. Tudi tukaj vaja dela mojstra.

 

Blanchy

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. mar 2011 13:02

multivitamin je napisal/a:

Samo meni osebno se res pol zdi bolje samo osnovni samostalnik brez sklanjatev. 

Multivitamin


multivitamin

To bi pa zelo zelo zožilo nabor zadetkov.

Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti