Steklokeramična plošča

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

25. feb 2003 9:16

Res mi ni jasno, v čem je problem. Jaz veliko uporabljam ekonom lonec in sicer ravno tako, kot sem ga prej na plinu, pa vse deluje enako. Kaja

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

25. feb 2003 9:29

Živjo Tanja! Ne vem kako se ti je to lahko zgodilo??? Tudi sama imam SK in ekonom lonec, pa nimam težav... Doma smo imeli ekonom lonec, ki je piskal in te opozarjal na moč ognja pod njim. Danes pa imam nov lonec, ki ne oddaja nobega zvoka ko doseže temperaturo in se začne izvajat pritisk v loncu. Tako, da moraš sam malo popazit, da ti ne preseže primerne temperature. Je pa tudi res, da ima debelo dno in ni potrebno kaj pretirano dodajat energije, da vzdržuje dani pritisk... Ne vem kako naj ti svetujem... na začetku daj na največjo možno možnost gretja in zapri ekonom... vmes nekajkrat dvigni lonec in pretresi vsebino levo-desno, da se ne prime. Enkrat bo gotovo dosegel tisto temperaturo, pri kateri začne lonec žvižgati. Naprej je postopek znan. Seveda pa ne pozabi dati nekaj več vode.... Golaž lahko še vedno zgostiš na koncu z moko ali kako drugače!!! Poskusi, mogoče ti bo tako uspelo! SREČNO! Mica maca

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

25. feb 2003 21:13

Živjo Tanja! Tudi jaz imam steklokeramični štedilnik in pridno uporabljam ekonom ponev. Zlasti za golaže in zrezke je naravnost idealna. Dokler pitisk v loncu ne naraste, kuham na največji temperaturi, potem pa zmenjšam na minimum in golaž je skuhan v slabe pol urice. Seveda pa ga ne zmeš prej gostit z moko! Jaz sem to naredila samo enkrat in se mi je ravno tako prijelo. Če se ti zdi potrebno, naredi to čisto na koncu, ko iz lonca že spustiš paro in potem še malo pokuhaj. Moja prijateljica v ekonom ponvi peče meso in krompir, pa se ji nikoli nič ne prime, tako da pretirano zalivanje nikakor ni potrebno. Upam da bo kaj pomagalo! Lep pozdravček!

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

25. feb 2003 21:51

Jaz uporabljam Fisslerjev BLUE POINT ekonom in sem z njim zelo zadovoljna.Pri tem ekonomu je tako,da je treba imeti v začetni fazi ( dokler se modri kazalec na pokrovu ne prikaže ) štedilnik na max. temperaturi,potem pa temperaturo zmanjšam na min. in kuham toliko časa kot piše v navodilih za dol. jed. Glede čiščenja pa svetujejo,da se za SK ploščo uporablja le ena krpa in to ne ta,ki jo imamo ponavadi za brisanje pultov oz. pomivanje posode.Za čiščenje madežov uporabljam CERA - FIX ( za SK kuhalne plošče).Menim da so CIF in podobne zadeve pregrobe!Na koncu pa površino zbrišem še s papirnato brisačko.

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

26. feb 2003 11:55

Helo! Tudi jaz imam ekonom lonec Blue point... pa me zanima kaj vse ste že preiskusili... jaz sem skuhala samo govejo juho. Sva samo dva v gospodinjstvu... lonec pa je kar velik!!!! Kakšne ideje za vsak dan bi mi prišle nadvse prav!!! HVALA! Lep kuharski pozdrav od Mice Mace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti