Steklokeramična plošča

danica  

član od: 9.1.2002

sporočila: 13

4. mar 2002 15:12

Pozdravljena Larisa! Tisto posebno čistilo za sp se imenuje DELU in se dobi v vseh trgovinah DM. Koliko stane sem pozabila, ampak mislim, da je okrog 400,00 SIT. Danica danica spelic

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

2. dec 2002 15:13

Pred dvemi dnevi sem kupila steklokeramično ploščo. Prešla sem s plinskega štedilnika in se moram še marsikaj naučiti. Ali kdo kuha marmelado na steklokeramični plošči? Kaj naredite oziroma kdaj ploščo očistite, saj med kuhanjem marmelade štrca na vse strani. Večkrat sem zasledila, da se vse da očistiti samo sladkor in sladke zadeve povzročajo probleme. Ali ima kdo izkušnje s tem? Še nekaj, kje pa kuhate kavo? V navodilih piše, da v manjši posodi kot je premer kuhalne plošče se ne sme kuhati, ker se plčošča kvari. Zraven je še napisano, da nič več kave v đezvi. V kozici ali loncu pa si zjutraj ne bi kuhala. Tanja

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

2. dec 2002 17:50

Ploščo očistiš s strgalom, ki ga dobiš zraven notri je žiletka. Ker kuham pravo kavo le zelo redko, s tem nimam pretiranih problemov, lahko pa si kupiš džezvo z večjo površino, da bo vsaj približno pokrila površino. Srečno! Asja

BorisB  

član od: 28.11.2002

sporočila: 4

3. dec 2002 8:41

Glede SK plošče in turške kave: SK plošča vas prisili, da turško kavo skuhate tako kot se to dela na jugu, torej da jo "izpečete" . V kozici (katera ima regularno površino dna) zavrejete vodo. V čisto navadno džezvo date sladkor in kavo. Ko je voda zavrela, kozico odstavite in na vročo SK ploščo date na hitro džezvo da se sladkor in kava segrejeta ("izpečeta"). Tu je seveda treba biti previden, da se kava in sladkor ne prismodita. Potem prilijete krop iz kozice in kavo zakuhate v džezvi. Ker je stara dobra džezva zelo kratek čas na SK plošči, se ta zaradi tega ne kvari. Veliko užitkov ob kavici . Boris

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

3. dec 2002 12:04

Jaz že nekaj let kuham kavo v džezvi (večkrat na dan) na SK plošči, ki je večja od džezve, pa se ni še nikoli pokvarila. Kako mi zadišiii.... lp

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

11. dec 2002 9:29

Spet jaz! Ali je kdo že kuhal marmelado na SK plošči? Kako ste jo potem očistili? Zasledila sem, da nekateri čistite ploščo s CIF-om. Ali jo Cif ne spraska? Tanja

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

11. dec 2002 10:26

Živjo! Ne vem kakšna je težava kuhe marmelade na SK Saj vendar marmelada malo klokota v piskru sem ter tja tudi malo špricne ven vendar se ne cmari na sami plošči. Paziti morate le, da vam kipeča marmelada ne pade na žarečo ploščo ... sicer pa se to načelma ne more zgoditi saj imate premer lonca enak ali večji od kuhališča... imam prav? Če pa se marmelada pade na SK pa se jo po kuhi enostavno odbriše... Preverjeno... sama sem letos kuhala breskovo in angleško marmelado, ki je prav božanska!!! Upam, da sem vprašanje prav razumela... Vso srečo! Mica maca

SALOME  

član od: 9.12.2002

sporočila: 4

11. feb 2003 10:16

Jaz imam novo steklokeramično ploščo, ki jo uporabljam šele dva tedna. Ugotovila sem, da vsa moja stara posoda ne ustreza kuhi na steklokeramiki. Džezva je premajhna, nekatere posode nimajo ravnega dna. Zanima me katero vrsto posode uporabljate za kuhanje na steklokeramiki.

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

11. feb 2003 10:38

Jaz imam že nekaj let SK pa uporabljam posode z čimbolj debelim dnom mislim, da pravijo takem podnu tudi sendvič dno...... Kavo in podobne zdeve kuham v manjših posodah. Plošča je še vedno tako kot je. Marmelado kuham tudi na Sk, v večji posodi, pa malce popazim, da ne pade na vročo ploščo. Salome priporočam ti nakup WMF posode je ful kul......ti zagotovo ne bo žal. JAz imam za 3 osebe zaenkrat 5 posod in si naredimo vse od A do Ž, palačinke, jajca pa delam v teflon ponvi.

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

25. feb 2003 8:21

Kakšne izkušnje imate s kuhanjem v ekonom loncu na SK plošči? Zadnjič sem v njem želela pripraviti golaž. Nikakor se ni uspel segreti do take mere, da bi ventil začel piskat( znak, ko je potrebno zmanjšati "ognja" )i. Hkrati pa se mi je meso prijelo na dno posode. Na plinskem štedilniku se mi to nikoli ni zgodilo. Hvaležna vam bom za pomoč, Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti