Ticino masa

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. avg 2010 22:24

brez zamere matejčika, ampak zadnje čase pa sama čudna vprašanja postavljate :(

po vaše bi torej torta morala biti narejena ob 12uri, razrezana dao 15 in pojesti jo je treba še isti dan?, ker če ne .... ?

Vse moje torte v hladilniku stojijo narejene najmanj 12 ur, potem jih odnesejo/odpeljejo, in pitaš boga kdaj režejo ... pa ni nikoli nihče klical in rekel da je blo kej narobe, da se je stopila ...

oz. kokr sm že zanč nekomu pisala ... folk nima pojma kaj je ticina in kako mora zgledat (to vemo samo mi ki se z njo aktivno ukvarjamo) in jim je useen al se lima, al se sveti, al ne, al teže z nje, al ne ....

tako da ... don`t worry :)

če nimaš s hladilinokom problemov (vsaj ene 4,5 .. obstajajo) bo torta dobra par dni :) oz. ticina :)

lp in brez zamere

Pitončica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. avg 2010 7:33

Ha,ha, zdej si me spomnila, na ene moje italijane, ko so jedli mojo torto z kremo od Schillerjeve torte en teden. Očitno je bla še dobra, če ne je najbrž ne bi jedli ne? No jaz mam torto v hladilniku maksimalno štiri dni. Oddam jo pa čim bolj svežo oz narejeno le en dan pred oddajo, da se lepo vpije in prepoji, nato pa kakor kdo hoče. Ne morem bit jaz kriva, če se torta je dva tedna kasneje in ni več dobra. glede peciva je spet vprašanje kakšne vrste je. Kremno je enako kot torte, kako drugo pa lahko zdrži dlje oz zeloo dolgo. O tem smo pisali že, če se ne motim pri božični peki,.. Mene pa bolj jezi, da se tičina začne svetiti oz topit, in se ne normalizira niti, če je v hladilniku tako mrzlo, da so mi skoraj jogurti zmrznili. No, dosti jih pol vpraša, da kaj sem dala gor, da se tako lepo sveti, jaz sem pa kr malo jezna, da se mi sveti. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

28. avg 2010 8:13

Torta je komot užitna 4 dni. Naredim jo dan prej, da narejena in premazana z masleno kremo eno noč počiva v hladilniku. Naslednji dan jo dokončno dekoriram in hop na praznovanje ali pa jo oddam. Mislim, da je potem še užitna 3-4 dni. Seveda pod pogojem, da so bile uporabljene sveže sestavine, ne pa kakšna smetana tik pred rokom. Zihr je zihr!

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Matejčika  

član od: 26.2.2009

sporočila: 146

28. avg 2010 13:25

Ja, kaj je za koga čudno vprašanje je tudi tematika zase. Jaz pač ne okrašujem tort en dan prej, ker večino tort okrasim s smetano, pa četudi jo okrasim s tičino, jo okrasim tisti dan, ko imajo praznovanje in ne en dan prej. Dvakrat do zdaj se je zgodilo, da so jo hoteli imet en dan prej, pa glih nevem, kak se je obnesla tičina na torti v hladilniku 24 ur, ker ni bila v mojem. Zdaj pa jaz rabim torto en dan prej in nebi rada jutri prinesla torte na praznovanje, ki bi zgledla kot da so se otroci igrali. Samo to me je zanimalo. Pa kako čudno vprašanje sem še te postavila, da zadnje čase sama čudna vprašanja postavljam??? Sem misla da je forum namenjen izmenjavanju izkušenj, mnenj, ipd... Vsi pa tudi nismo vse vedi in mojstri. Matejčika

Matejčika  

član od: 26.2.2009

sporočila: 146

28. avg 2010 14:11

Pa zanimalo me je, če tičina na torti v hladilniku po več urah kaj spremeni svojo konsistenco, al pa da mi nebodo na beli torti rdeči okraski spustili barvo. To me je zanimalo, torta tak vem, da je še 4 dni užitna. Ali pa, če se drobne marjetice v hladilniku tak zmahčajo, da sploh več ne zgledajo marjetice, ampak samo neki zmazki. Takšne stvari me zanimajo. Ker če torto okrasiš s smetano in jo postaviš čez noč v hladilnik, bo drugi dan smetana razpokana, pa taka skorja se bo naredla gor, tudi okrasi bodo barvo spustili. A je potem to res tak neumno vprašanje? Matejčika

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

28. avg 2010 14:22

Kot prvo rekla sm čudno in ne neumno vprašanje .. je kar razlika v teh dveh besedah!

Kot. drugo, to kar zdele sprašuješ snoč nisi, kokr se spomnim si vprašala "A mislite da bo tičina po 16h urah v hladilnuku ok?"

Zdele pa sprašuješ še za okraske ...

To koliko (če sploh) tort s ticino si ti že naredila, tudi nisi povedala, pa se mi zdi da je kar pomembo ... npr. Živjo, prvič bi torto iz ticine z okraskli delala en dan prej (do sedaj sem vedno delala na dan dokodka in rezanja), pa me zanima ... bla bla ...

Itak je pa vse to relativno .... odvisno od posameznika ...

katere barve uporabljaš, ali daš gor barvasto ticino ali jo barvaš ko je gor, ali okraske limaš z vodok, alkoholom, jedilnim "lepilom" , beljakom ....

ali je hladilnik prepoln, pa ne hladi ok, ali je torta preveč do stene, pa se bo zadnja stran orosila, ali je hladilnik naštiman da premalo ali preveč hladi ....

in tako naprej ... če se vprašanje postavi kot je treba ... dobiš tudi odgovor kot je treba ... oz. mnenje.

Tisto, da pa zadne čase postavljate čudna uprašanja ni letelo samo nate (ker se tukaj niti ne vikamo), ampak na vse ki so zadnje čase postavili "čudna" vprašanja.

 

Se opravičujem "ker preveč vem" in zahtevam preveč informacij, da ti lahko podam odgovor .... oz. konkreten in kratek odgovr, ne pa da pišem da dolgo in široko,kar je blo že 100x povedano, pa se vam pač ne da it mal nazaj brat ....

Pišem seveda v svojem imenu, a bi se vrjetno še kdo strinjal z mano.

 

lep vikend

Pitončica

Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 28. 2010 14:27

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

28. avg 2010 16:02

Spet jaz:a bo s tičino kaj narobe,če naredim okraske nekaj dni prej?Hraniti je pa verjetno ni potrebno v hladilniku,saj ne bo v stiku z smetano,ali? Hvala za odgovor. renata69 http://renata69.moj-album.com/

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

28. avg 2010 16:09

Pitončica, moje, imam do ušes, ko berem tvoje odgovore

 

Glede okraskov pa: nekatere okraske se enostavno ne da narediti v enem dnevu. Jaz nekatere dodatke delam tudi teden dni prej, pa še se mi zdi, da so prezgodaj narejeni.

Rožice, ki mi ostanejo, vedno shranim v steklen zaprt kozarček in čisto normalno počakajo v predalu.

 

Lp

MM

Matejčika  

član od: 26.2.2009

sporočila: 146

29. avg 2010 12:39

Se opravičujem, če sem postavila pomankljivo vprašanje, bom pazila da nebom več. Sem pa sama tudi moderator na enem forumu in vem, da ljudje včasih postavljajo čudna vprašanja, včasih neumna, večinoma pa pomankljiva, pa vendar mislim, da se da lepo odgovorit, ali pa povprašat, kaj je človek sploh mislil s vprašanjem. Včasih pač neveš kako bi vprašanje postavil. Da bi šal pa 96 strani brat, da bi najdla odgovor na moje vprašanje, pa nekak nimam časa. Hvala za odgovore! V bodoče bom pazila kaj vprašam! Lep dan! Matejčika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti