Ticino masa

Mme  

član od: 6.7.2010

sporočila: 165

14. avg 2010 13:57

prvič sem delala doma tičino maso in morem rečt, da je kr uspela. pojavila sta se dva problema: 1.) bila je zelo debela in nikakor je nisem mogla razvaljati na tanjše - kakšna ideja? 2.) brala sem, da jo nekatere razvaljate, skupaj s peki papirjem položite na torto in potem odlepite papir. meni se je masa prijela na papir. a bi ga mogla spodaj s sladkorjem v prahu posipat? ali je boljše, če uporabim prozorno folijo, se mi zdi bolj gladka. Mme

larilu  

član od: 11.12.2007

sporočila: 4

14. avg 2010 14:49

no men ni šlo z MMS,ko sem jo naredila je bila res super vendar sem jo zavila v folijo in jo dala v posodico da ni zrak zraven prišel,in naslednji dan ko sem hotela jo razvaljati in jo dati čez torto je enostavno sploh nisem dobila stran od folije in je tako pristala v smeteh.zdej sem se že odločila da jo bom zdej za hčerin roj. dan raje kupila v tej trgovini bon bon al kako je že pa upam in to res močno upam da bo šlo,za okraske bom pa uporabila kar marzipan. sej verjetno če bi jo takoj ko sem naredila to iz MMS dala na tortico bi bilo verjetno vredu tako pa sem počakala do naslednjega dne ko naj bi bilo še bolje vendar ne pri meni,jah vaja dela mojstra a ne? :D tkole je pa prišlo ven po neuspelem poskusu z MMS in se je bilo treba znajti malo drugače,bila je pa zelo zelo odlična k smo jo pojedli v 4 urcah larilu

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

15. avg 2010 9:18

larilu, kepo bi morala fajn namazat z mastjo, preden si jo zavila v folijo, pa ne bi bilo problema...

pred obdelavo je pa treba mm-maso pogreti na kratko v mikro, da se zmehča. Jaz ponavadi kar posamezne kose pogrevam, ker se hitro strdi, ko se ohladi.

Isto je pri valjanju in odstranjevanju s folije, je treba kar fajn posipat s sladkorjem v prahu ali škrobom.

čoko

larilu  

član od: 11.12.2007

sporočila: 4

15. avg 2010 11:16

čoko ja do tega sem tudi jaz prišla včeraj no ja ni kej bom pa zdej za drugič vedela hvala larilu

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

21. avg 2010 16:54

Kako najlažje naredit črke iz tičine,brez modela? Dela mogoče,katera tudi po naročilu? renata69 http://renata69.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) renata69 dne 21. 2010 17:17

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. avg 2010 15:28

Renata, jaz si pomagam tako, da na računalnik napišem črke , ki jih potrebujem, velikost in stil si prilagodim, ter sprintam , izrežem in položim na že malce osušeno valjano tacino maso in jih obrežem.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Matejčika  

član od: 26.2.2009

sporočila: 146

27. avg 2010 22:08

Zanimajo me vaše izkušnje. Torto bi oblekla in okrasila v tičino maso in okraske iz tičine mase, en dan prej. Do fotografiranja in razreza bi bila v hladilniku kakih 16 ur. A mislite da bo tičina po 16h urah v hladilnuku ok? Kaj se lahko zgodi v najslabšem primeru? Ali naj raje naredim torto tisti dan ko jo bomo pojedli? Matejčika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti