Ticino masa

JasnaLekan  

član od: 23.12.2004

sporočila: 23

4. mar 2007 12:58

Jaz kupim ticino v Črnučah. Je 7 kg v plastičnem vedru in stane okoli 45 eurov.Rok trajanja je 9 mesecev. V tem času jo porabiš, če spečeš več tort. Sedaj, ko sem dobila recept, jo bom poskusila narediti tudi sama. Jasna JasnaLekan

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. mar 2007 21:51

Jasna, upam, da ti rata, jaz sem na svojo pest parkrat vmešala not kake arome in moram priznat, da takrat je bila stvar celo čisto ok za pojest, sicer to ni neka poslastica, ker je dobesedno sam cuker, se pa da res fino okraševat z njo... Če te skrbi zaradi salmonele, komot beljak malo pogreješ prej, na 60 stopinj, recimo, ali pa kupiš pasterizirane beljake. Ja, tičino maso sem tudi jaz že gledala v Pekarni Vrhnika, samo kaj ko je tak draga... In potem gledam tisti škaf na eni strani, pa pekač in par nastavekov za brizganje tort in še kak modelček za kekse na drugi strani... Pa se nekak nikoli ne odločim za tisti škaf in pač doma pacam sama. Te pa opozarjam, da imaš kuhinjo SVINJSKO KO VRAG ko tole delaš... Sladkor v prahu leti okoli in tu ne moreš prav nič pomagat, lahko paziš ali pa ne paziš, lahko počasi mešaš ali pa hitro, vedno bo šel okoli in se zažre povsod in se super lepi na copate in na vse... Samo da se pripraviš, da po koncu torte še ni konec šihta;) Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. mar 2007 23:04

Zanima me, kako potem zgleda "jedenje" tort s to maso, ker kar berem, da ni preveč užitna. Ali jo potem vsi umikajo s torte in pacajo po krožnikih, pa potem to roma v smeti...Zanima me zato, ker bi pripravila za neko zabavo, kjer bo bolj "fensi" -kao :), pa da ne bi bila "bruka". Sem povedala kot najstnica :) katka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. mar 2007 9:27

Hehe, Katka, kako bojo jedli, je precej odvisno od tvojih gostov Če so fensi, pač ne bojo lupili torte, kako pa to zgleda Ne, brez skrbi, stvar ni neužitna, samo za moje pojme ni ravno dobra, ampak okusi so različni, moj bratec in fantova "svakinja" (noben ni poročen, ampak od fantovega brata puca je res preveč komplicirano;) jo pa obožujeta! Lahko se znajdeš tako kot jaz, da daš not malo arome, potem je stvar čisto užitna, okus podoben kot od kakih bonbonov - tistih, tacukrastih, ki imajo samo okus po curku in aromi - ampak tisto majo v glavnem vsi radi. Samo pazi, če boš dala aromo, da boš dala tako, ki ne bo preveč obarvala vse zadeve, magari malo probaj na koščku najprej (jaz sem dala recimo pomarančno od Foster"s Clarck, pa mi ni skoraj nič obarvala, čeprav je sama aroma malo oranžna, ko jo pogledaš v flaški). Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. mar 2007 9:33

Hvala, Veri. Neki še cincam, ampak mi bo pomagalo pri odločitvi :)

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. mar 2007 10:13

Katka, če ti tole ne gre v račun, pa obleči in okrasi z marcipanom, tega imajo v naših krajih ljudje rajši... Je pa res, da je presneto drag, če ga kupiš in da je presneto rumen, če ga delaš sama (itak, ker je v domačem doza mandeljnov vsaj 2x večja...) Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. mar 2007 10:42

Dosedaj sem torte krasila samo s smetano, ker jo imamo pri nas vsi radi. Sedaj prihaja sezona tort, ker smo vsi pomladanski, pa bom sprobala tudi te variante "oblačenja" tort. papa

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. mar 2007 12:42

10 dak mleka 10 dak sladkorja v prahu 10 dak jedilnega škroba - GUSTINA 1 BELJAK-SREDNJE DEBELEGA JAJCA vse skupaj zgneti -premesi in daj takoj v platično vrečko ,da se ti ne izsuši .Lepo se valja, desko posipavaš z sladkorjem v prahu ,lahko izrežeš razne figurice ,delaš vrtnice .marjetice............ Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. mar 2007 13:37

Tale prekmurkina varianta je precej manj sladka, probaj še to! Edini minus je to, da je rumena, torej je za snežnobele variante ne moreš uporabljat. Sicer se pa manj trga in je bolj prijazna za delo. Veri

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

5. mar 2007 14:33

Imela bi vprašanje-kakšno rastlinsko maščobo naj dam za ticino maso? SINEJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti