Malo za hec

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. okt 2012 22:45

Nekaj sem brskal po računalniku in odkril tole fotografijo plakata iz ene druge države:

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. okt 2012 22:52

Pa še tole ( ženske dozorijo prej ):

ežoj

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

13. okt 2012 13:09

Migla

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

13. okt 2012 16:08

Res je, moški so do smrti otročji.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. okt 2012 16:04

Ežoj, bolje, da se me ne sliši, se smejem kot že dolgo ne, pa tudi obema komentarjema spodaj.

 

naor

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. okt 2012 7:15

Tole sem včeraj dobil, in seveda uredil besedilo, da je za objavo ( moja je una zvezdica ):

Tašča med prepirom, navrže snahi: "Pa da boš vedla... Otrok, ki ga
imaš z mojim sinom, mojmu sinu ni nič podoben!"
Snaha pa dvigne krilo in reče: "Glej, baba smotana !!To je pi*ka, ne
kopirni stroj!!!"

 

ežoj

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

15. okt 2012 12:49

Življenjsko vprašanje za ženske ?

Kaj nabaviti ? Moža ali psa?

Odgovor:

Vse je odvisno od tega ali hočeš da ti nekdo poserje samo tepih ali pa zaserje celo življenje.

anibas

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. okt 2012 12:51

dobila na mail in delim naprej:

 

Naša ekonomija na kratko

 

Helga je lastnica bara. Zaveda se, da so njeni gostje v  glavnem nezaposleni alkoholiki, od katerih se  bar ne more vzdrževati.

Da bi rešila ta problem, skuje nov marketinški  plan, ki dovoljuje njenim gostom, da pijejo  "na kredo", (piješ sedaj / plačaš kasneje).

Helga  beleži dolgove svojih strank, torej jim praktično odobrava kredite za pijačo.

To se razve naokoli in rezultat je jasen - stranke navalijo v Helgin bar.

Zelo hitro ima njen bar največji promet v mestu. Ker lahko  pijejo na odloženo plačilo, se nihče od gostov ne sekira dosti, ker Helga od časa do časa dvigne cene vina in piva - pijači, ki ju proda največ.

Kot dodatna posledica tega,  pride do ogromnega povečanja bruto prihodkov. 

Mlad  in dinamičen podpredsednik lokalne banke prepozna ogromen bodoči potencial teh dolgov in povečuje Helgi kreditni  limit v svoji banki. 

Pri tem ne vidi nobenega problema,  ker so garancija neplačani dolgovi nezaposlenih alkoholikov!

Vse to opazijo tudi eksperti za borzno poslovanje v centrali banke in  se spomnijo načina, kako priti do ogromnih  bonusov. 

Dolgove alkoholikov pretvorijo v  ALKO-OBVEZNICE. S temi vrednostnimi papirji se  potem trguje na borzi.

Naivni investitorji v stvari ne  razumejo, da so "priporočene" obveznice, ki so  jih kupili, v stvari dolgovi nezaposlenih alkoholikov.

Cena obveznic je stalno rastla in kmalu to postanejo vrednostni  papirji, s katerimi se trguje  največ.

Nekega dne (čeprav cene obveznic še naprej  rastejo), se menedžer v lokalni banki odloči,  da je prišel čas za plačilo Helginega limita v banki, ki ga je ta dobila na račun odloženih plačil za vso popito  pijačo.

O tem obvesti Helgo, ona pa zahteva plačilo od  svojih gostov. Ker pa so oni samo nezaposleni  alkoholiki, seveda ne morejo plačati.

Ker Helga ne more  izpolniti svojih obveznosti, najavi bankrot. Bar se zapre in njenih 11 zaposlenih je ob službo. 

Preko noči cena ALKO-OBVEZNIC pade za  90%.

Zrušena vrednost obveznic je krepko načela  likvidnost banke: banka ni mogla več odobravati novih kreditov, zato je bila zamrznjena tudi njena ekonomska aktivnost. 

Ker so  dobavitelji ravno tako odobravali Helgi odloženo plačilo in celo investirali  v obveznice visoke vrednosti, morajo sedaj odpisati ves njen dolg, poleg tega  pa imajo še 90% izgubo zaradi padca vrednosti obveznic.

Njen dobavitelj vina objavi bankrot in zapre družinsko podjetje, ki  je uspešno delovalo cele tri generacije;
njenega  dobavitelja piva prevzame konkurenčna firma, ki takoj zapre lokalno pivovarno in odpusti vseh 150 delavcev. 

Na srečo pa so banka, brokerska firma kot tudi njihovi  direktorji rešeni z multi-milijonsko infuzijo  s strani vlade.

Sredstva, ki so bila potrebna za to  dokapitalizacijo, bodo pridobljena na osnovi  novouvedenih davkov, ki padajo na pleča zaposlenih iz srednjega razreda, ki pa v glavnem ne pijejo alkohola in  nikoli niso niti od blizu videli Helginega  bara.

 

 

Si zdej zastopil  !?!?!?

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

18. okt 2012 19:29

Tako resnično prikazuje razmere, ki so nas dohitele, da sploh ne spada med vice

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

2. nov 2012 15:56

V razred pride šolski inšpektor in sede med  učence.

Mlada  učiteljica napiše na tablo angleški stavek in pravi: No, kdo bi  znal to prevesti  ?

Nihče se ne  javi, potem pa dvigne roko Janezek.

Učiteljica nejevoljno: No, Janezek, povej!

Janezek: Kakšno  dobro rit ima, ta bi bila za povaljat!

Učiteljica: Saj sem vedela, kaj bo, takoj izgini iz  razreda! Gospod inšpektor, se opravičujem.

Janezek vstane in med  pospravljanjem torbe pravi inšpektorju za sabo: Ti pa, če ne znaš angleško, ne prišepetavaj!

Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti