Aparat za peko kruha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2005 11:26

Barbara, če pečeš kruh na dolgem programu, daj čisto malo kvasa (jaz ga dam samo 8g), če nočeš, da pade dol - jaz ga razen kadar se res ne mudi, sploh ne pečem na hitrem programu, ker ga na dolgem boljše pregnete in mi je bolj všeč, pa še podaljševat mi ni treba peke (imam Kenwooda, pri katerem moraš na hitrem programu podaljšat peko za 10-20 min, res pa je tu hitri program hitrejši kot pri drugih (58 min)). tako da če dam zvečer sestavine not, da bom mela zjutraj kruh, ga dam na dolgi program in res zelo malo kvasa, pa rata! v bazi je nekaj mojih receptov za kruh, navadno sem napisala, če je tudi za kruhomat). tisti preverjeno ratajo, jih je probalo tudi nekaj punc na forumu. Veri

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

13. sep 2005 23:26

Dragi moji kruhopeki! Danes sem prvic pekla kruh v mojem kruhomatu Clatronic BBA 2605. Sprva sem pogresala slovenska navodila,nakar sem klicala v Merkur,da jih ni bilo zraven in mi je tisti gospod rekel,da mi jih bo poslal po posti.Saj znam malo anglesko,samo bi pa vseeno raje imela to nekje ze prevedeno. Ven je prisel enkraten kruh.Sicer je na vrhu padel malo notri,ampak sem ze pogruntala kaj sem naredila narobe-prevec kvasa.Pekla sem na programu normal-3 ure,tako,da je bil ravno prav pecen.Je pa res,da je bil zgoraj malo manj zapecen,ceprav sem dala na srednjo zapecenost.To je bila posledica"udrtja"zgornje skorjice.Vsaj mislim tako. Pekla sem po receptu,ki sem ga dobila tu,pri vas ,na forumu. 330ml vode,500g moke-tip 500,1žlč.soli,1žlč.sladkorja,2 žlici olja,polovico kocke svezega kvasa(1 kocka=42g) Najbrz bi bilo zadosti samo cetrt,kakor sem potem nekje tukaj zasledila. Kakorkoli,ko sem prisla iz sluzbe domov,ga ni bilo vec.Niti pikice ni ostalo zame. Lahko si samo mislim,da je mogel biti dober,ker so mi domaci ukazali,da mora biti zjutraj obvezno spet na mizi.Bili so navduseni. Enkrat moram poizkusiti tudi z moko tipa 850,samo nisem cisto sigurna kaj in kako. Ga bom kar se 1x spekla ,kakor prej popoldan,ker je ze preverjeno,samo z manj kvasa. Kdaj pa lahko aparat odpres,ce vidis,da recimo ni pobral vse moke,oz,da bi se kaj dodal,npr. kaksna semena?Ali lahko kar odpres,kadarkoli in potem,ko spet zapres od tam nadaljuje?Ali moras pocakati,da zakljuci eno stopnjo in je sele takrat varno odpreti? Pa se nekaj me zanima. Ko peces na quick programu,na vrhu najbrz ni zadosti pecen.Prebrala sem,da peko podaljsas. Kako pa to naredis? Tako,sedaj grem pa poizkusiti se na quick program,da vidim kako gre. Lp Evelyn Sporočilo je spremenil(a) Evelyn dne 13. sep 2005 23:27:49

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

14. sep 2005 0:13

Evelyn, pozdravljena med kruhopeki. Ko dodajaš semena lahko odpreš aparat, takrat ti zapiska. Včasih dodam tudi malo prej, pa ni nič hudega. Kruh z moko tip 850 je zelo vredu, meni je celo veliko boljši, pač stvar okusa. Receptov pa je tukaj res dovolj za preizkušanje in iskanje najljubših. Pri nas je zadnje čase aktualen kruh s kefirjem. Peko podaljšaš tako, da nastaviš na program za pečenje, to je backen in minute pečenja. Kar pa se tiče navodil imaš popolnoma prav, bolje je imeti prevedeno v slovenski jezik. Naj vam še naprej tekne domači kruh! riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. sep 2005 6:39

Aparat lahko vedno odpiraš, edino ko vzhaja bodi previdna, če ti kvašeno testo rado skup zleze - jaz ga sicer odpiram tudi takrat, pa ni panike:) Sicer pa če en pobere vse moke, mu pomagam z lopatko, kar medtem, ko meša - to se itak dogaja samo na hitrem programu, ko sem zraven - če dam delat čez noč, dam na dolgega. Kruh iz moke tipa 850 je tudi meni bolj všeč, rabi pa malenkost več kvasa kot čisto beli. V bazi maš par mojih receptov, tudi s kefirjem, pinjencem,... Ti kruhi so bolj sočni in se dalj časa držijo - če jih seveda prej ne pojeste:) Če ne najdeš, povej, da ti polinkam. Veri

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

14. sep 2005 18:37

Hvala vam za nasvete.Vsaka stvar pride prav,ker sem sele zacetnica.Ce ti Veri ni odvec,bi te prosila za te linke,ker je v bazi res ogromno razlicnih receptov. Vceraj sem potem spekla kruh na snell programu in je tudi enkratno izpadel,ceprav spet ni bil po vrhu dovolj zapecen.Sedaj vajo ponavljam,pa bom na koncu dala se na dodatnih 20 minut pecenja,kakor ste mi svetovale. Evelyn

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. sep 2005 21:59

Veš, da, ni problema, samo nočem težit skoz s svojimi recepti, zato rajši prej vprašam, če te sploh zanima: tegale so tule punce zelo pohvalile je pa tudi najljubši od mojega lubija: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4718 tole je en tak polnozrnat kruhek, da ga jejo tudi tisti, ki praviloma ne marajo nič, kar je preveč "naravno, polnozrnato ali rjavo": http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4601 tale je pa meni zelo všeč, je pa zelo nasiten in ima toliko okusa, da zraven ne rabiš dat nič, razen kakega jogurta ali soka ali pinjenca ali kefirja ali kar pač pijete:): http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4559 no, potem je pa tu še par receptov za kruhke, ki sicer niso narejeni v kruhomatu, lahko pa jih seveda zamesite tudi v njem, jaz jih navadno ne, ker rada mesim (kruhomat imam pa zato, da je zjutraj svež kruh:), ampak po želji: tole je res najbolj rahel kruhek, kar sem jih kdaj jedla (in jaz ga naredim prej kot pa če dam delat kruh v kruhomat) - ta kruh je za razvajat mojega bratca in fanta, ki sta nora nanj: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4888 tole dvoje so taki slani prigrizki, idealni za razna slavja, proslave, RD, zakuske in potovanja - dolgo držijo, čeprav so najboljši še vroči iz pečice in če ne delam dvojnih količin hladnega stanja niti ne dočakajo: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4382 http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4381 no, potem je pa tu še ena ideja, kako porabit razne ostanke omak, gostih enolončnic, pasulja,...: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4558 To bo to, kar sem do zdaj dala kruhkov gor. Joj, si me spomnila na mojo slabo vest, da moram vse to poslikat in obesit slikce sem gor! zdaj mam malo gužve, ampak enkrat sigurno pridejo še slikce - čakam da se preseliva:) Če boš kaj probala, pa sporoči, kako ti je bilo všeč, ok? Veri

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

15. sep 2005 20:37

Danes sem videla akcijo enega izmed velikih trgovcev za "kruhomat". Mislim da okrog 9.000 sit. Firma Bomman. Kaj pravite? Lp veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 15. sep 2005 20:37:32

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

15. sep 2005 20:57

Veri,najprej se ti moram zahvaliti za linke. Moram reci,da si prava mojstrica v pecenju kruhov. Sama sem si ravno zaradi tega ,ker mi testo ni nikakor uspelo ,kupila kruhomat. Na roke sem ga delala 2x ,pa sem obupala.Kruh je bil tako trd,da bi se odbil od stene,ce bi ga vanjo zabrisala.In nisem vec poizkusila. Ampak tudi pri kruhomatu sem v zacetku grozno komplicirala.Saj se sama sebi ne morem nacuditi. Sedaj sem ugotovila,manj kompliciras,boljsi je kruh. Tile tvoji recepti so res zanimivi,ni vrag,da ne bi tudi kak uspel. Zdajle sem precej v sluzbi,ampak obljubim,da bom prav vse poizkusila narediti. Tisti z ostanki iz hladilnika,se mi zdi najbolj zanimiv.Vedno se najde nekaj,kar ti je skoda vreci stran,pa ne ves kako bi pametno uporabil. Pa seveda kruh z arasidi.Ali mislis,da se ga da narediti tudi v kruhomatu?? Spekla sem ze kar nekaj kruha,pa vedno zgoraj ostane manj zapecen. Prav pri vseh. Za 1x toliko.Ravno je zapiskalo,da se je kruh spekel. LP Evelyn

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

15. sep 2005 21:59

Evelyn, preveri tesnenje pri stroju. Pri nas imamo na levi strani zalepljen selotejp, ker slabo "dihta". Res pa je, da pri večjem kruhu opazim, da je manj pečen kot manjši. To se najbjolj opazi, če je previsok, kar ni nič čudnega, saj peče samo spodaj. Kruh je pa vseeno dober. Še naprej uživajte vpeki kruha. Sara, če bi imela starejši stroj, bi takoj nabavila še enega. Tako, za rezervo. riba-ribica

aanchy  

član od: 16.9.2005

sporočila: 1

16. sep 2005 22:30

Pozdravljeni! Upam, da mi bo lahko kdo pomagal. Vceraj smo kupili kruhomat United in kljub stevilnim poskusom in nastudiranim navodilom, aparat kruha ne izpece. Ga zgnete in vzhaja, ampak kruh se ne spece, znotraj je surov, le spodnja in stranska skorja se zapece. Prosim pomaaagajte!!!! Ana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti