Aparat za peko kruha

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

16. mar 2005 17:10

V Velikonočni Lisi sem videla recept za kvašene preste. Če katero zanima, bom prepisala recept. barbara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. mar 2005 17:37

Hvala Veri. Punce, imam novega Kenwooda. }e gara. zdajle je naredil testo za kokosovo poticko, pa se kruh ga caka danes. Moram pa povedati se to, da so mi na servisu rekli, da kaj takega se niso imeli v delu. Res, ko ga pripeljem tja dela ko urca, ko ga doma zopet priklopim , nic in nic od njega. Cez dan ali dva spet vse po starem in potem spet malo strajka. Ko mu obljubim pa zdravnika zopet dela. Danes me je razjezilo in sem sla po novega. Je pa precej tisji tale novi. No zdaj bosta imela smeno. En bo ze delal. Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. mar 2005 9:40

Reca, z računalniki je navadno isto - tam delajo, doma pa ne. Ampak doma imaš odprtih več oken in aktivno delaš, oni ga majo pa samo prižganega - po mojem je fora v tem, kar se tiče računal. Kar se pa tiče kruhopeka pa mu ti daš not testo in je to seveda težje kot če gnetilka samo sama sebe vrti okoli. Ali pa se je zarotil proti tebi osebno ali proti celi tvoji familiji. NO, mogoče mu bo sedaj odleglo, ko je dobil bratca:) Veri

Pek  

član od: 30.12.2004

sporočila: 5

17. mar 2005 9:55

Zdravo. Tudi sam si že nekaj mesecev pečem kruh v kruhomatu in me zanima, kje kupiti nekatere sestavine, ki jih omenjate: 1. Kje se torej kupi pirino moko? Iskal sem jo že po vseh običajnih trgovinah in našel edino eno bio pirino moko v Mercatorju, ki pa stane čez 1200 sit/kg. To se mi seveda za redno uporabo zdi predrago! 2. Kje kupiti ovseno moko? Včasih sem v trgovini kupoval ovseni kruh in mi je bil zelo všeč. Zdaj bi ga rad sam spekel doma, a nikjer nimajo moke. Je ovsena moka res taka eksotika, da je ni za dobiti? 3. Kje kupiti suhi kvas v večji količini (to vprašanje sem že zasledil tule na forumu - odgovora žal ne)? Zdaj uporabljam majhne vrečice, ki pa so prvič drage, drugič pa jih je tudi nerodno oz. težko zapreti tako, da se ne bi kvas hitro postaral. Pek

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. mar 2005 11:09

Pozdravljen, Pek! Pirino moko sem kupila v Mariboru v trgovini Ajda na Glavnem trgu po 540 SIT/kg, suhi kvas poznam samo v vrečkah, tistih majhnih. Po moje se pokvari, če je predolgo odprto.Ovseno moko sem naredila iz ovsenih kosmičev, zmlela sem jih v kavnem mlinčku. Ne vem, če je to tisto ta pravo, ampak nekaj približnega verjetno je. Kvas sem začela uporabljati sveži, ker se je tudi meni zdel suhi predrag. Reca, tvoji problemi s kruhomatom me spominjajo na moje s tranzistorjem z magnetofonom izpred davnih let. Nesla sem ga na servis in je tam povsem v redu delal, serviser mi je rekel, da naj ga prinesem, ko bo res kaj narobe. Bilo mi je zelo nerodno in na poti domov sem premišljevala, če naj ga vržem v Dravo. K sreči ga nisem, ugotovila pa sem, da mu pomaga tresenje. Res pa je, da je bila to še "stara" tehnika. >Pozdrav vsem! riba-ribica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

17. mar 2005 11:48

Pek Če si v Ljubljani boš dobil moke kot so pirina in mnogo drugih vrst na biotržnici na centralni tržnici,tdi v pokriti tržnici pri Krejanu.Imajo zelo veliko izbiro (prosena moka,soržična,ajdova,...za ovseno nisem 100%,ampak po moje jo majo).Drugače pa lahko uporabiš kar kosmiče . Izven Ljubljane pa je kart precej mlinov in se malo pozanimaj. Veliko kruhopekarskih užitkov vsem in lep dan želim Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. mar 2005 11:49

Pek: 1.) pirina moka je med mokami v hipermarketu Merkatorju 100%, mislim da je okoli 400 sit, se mi zdi, bom preverila, vsekakor ni čez 500! Ne gledat pri bio izdelkih, ker je tam vse 2x dražje, razen če seveda hočeš bio izdelke:) in si jih lahko privoščiš:) 2.) Ovsene moke v trgovinah še nisem našla - poglej, če jo slučajno imajo na tržnici v Lj., ampak jaz se ne spomnim, da bi jo zasledila, pa bi si verjetno zapomnila. tudi jaz zaenkrat kar zmeljem kosmiče - je bolj ali manj isto. Dobiš jo pa lahko v kakem mlinu - ali si omisliš svojega - ampak so kar dragi - okoli 70.000! potem kupiš oves, pir, ajdo in pšenico pri kakem kmetu in prideš zelo poceni skoz... Jaz še nimam mlina in ga iz znanega razloga:) še nekaj časa ne bom imela, tako da ti tu ne morem pomagat. Kateri mlin je fajn so se enkrat že menli nekje na forumu, mislim da pri zdravi prehrani... 3.) to sem vprašala jaz, pa ni noben odg.:( Upam, da se naju bojo usmilili, če kdo ve... V Egiptu prodajajo večje količine (ker je ena članica od tam spraševala, koliko kvasa naj da), tako da se verjetno tudi pri nas ne bi pokvaril, če se tam ne... Mislim, da mislijo, da se to samo po malo uporablja in vedno eno vrečko, pa tako pakirajo - kot sode tudi ne najdeš prav dosti skup pakirane, pa se ne pokvari... jaz bo stvar rešla tako (ko bom na svojem:), da bom mela mali kozarček od kake otroške hrane, kamor bom stresla te vrečke, da bo vzelo manj prostora in se bo lepo zaprlo. Sicer sem prebrala, da lahko svež kvas tudi sami posušimo, če ga nadrobimo za malo moke v mrvice in jih posušimo, če komu kaj pomaga... Jaz uporabljam oba, če grem v trgovino svežega, če pa ga ni več, pride tudi suhi prav. Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

17. mar 2005 12:16

Ja mlin je fajn stvar še iz enega razloga.Pravijo da je sproti mleta moka bolj kvalitetna,se pa ne spomnim kaj se potem dogaja-mogoče oksidacija,ne vem več.So pa res dragi in spet je problem prostor na pultu.v predalčku z željami ga imam spravljenega. Aha , VERI ,ali kaj veš če ima suhi kvas kaj E-jčkov,ali je samo posušen.Bom probala sama posušit,kot si omenila. Droži so pa kar fajn po kislem "smrdele",sprobala jih pa še nisem.LP vsem Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. mar 2005 14:15

Suhi kvas ima tudi E-je (piše na vrečki) in sicer imaš tri firme, dve imata istega (Gormipex in Dr. Oetker E 472, ta je neškodljiv po raziskavah pediatričen klinike v Nemčiji), tretja pa drugega (Di-go pa E 491 - tega pa pri najboljši volji nisem nikjer našla!). Jaz priporočam Gorimpex, ena hrvaška ali ne vem katera firma, ker je cenejši, ker dobiš več v vrečki in ima tega nenevarnega not, čeprav dostikrat delam tudi z digo, ker se prvega ne dobi v najbližji trgovini:) Aja, v navadnem suhem kvasu verjetno ni emulgatorjev (to sta ta dva E-ja), v instant pa so - pri nas se dobi po mojem šnofanju samo instant ali easy blend kvas (tudi če to ne piše na vrečki, se na pogled vidi, kateri je kateri, naši so vsi isti - instant). Za določene stvari pa je baje boljša moka, ki že malo stoji, vsaj 10 dni ali nekaj takega, ne vem več točno za kaj vse, je nekje tu, na forumu... Če ne drugega, pa moko napade več živali kot seme v zrnju... Se že zato splača sproti mlet, čeprav bi si jaz vsaj za 1 teden naprej zmlela, vsak dan se mi res ne bi dalo... Droži oz. kislo testo ne smejo imet ostrega vonja po ocetni kislini, ampak en tak prav značilen vonj - jaz prej tega še nisem nikjer vohala, ampak ko sem jih naredila, sem takoj vedela, da je to to - ni po kislim kot smo navajeni, malo drugače, ne vem, težko razložit vonj... Imajo sicer kar konkreten vonj, ampak ne samo po kislem! Suhe droži ne smejo met vonja - oz. navaden vonj po posušenem kruhu oz. testu. Veri

Sensei  

član od: 17.3.2005

sporočila: 2

17. mar 2005 14:29

Živjo, Dajte svetujte mi, kateri aparat kupiti. Gledam Kenwood pri Amway, pa elta, pa na enaa trgovini itd. Veliko jih je, vi so dobri...kaj pa praksa. Lp, marko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti