Aparat za peko kruha

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

12. sep 2007 7:35

pikica82 je napisal/a:
Konec tedna smo kupili Clatronicov aparat za peko kruha. Vse je super, kruh zelo dober. Ampak, čeprav nastavimo na "zapečen", je kruh po peki zelo svetel. V navodilih piše, da lahko po peki nastaviš na backen in kruh še bolj zapečeš. Ampak ko naš aparat odzvoni svoje, se ne da več premaknit. Pritiskamo in pritiskamo gumbe, pa nas ne šmirgla. Ptav tako ne reagira na gumb za nastavitev teže kruha (I. in II), je obstal na I. Mi lahko kako pomagate? Lp, pikica82
Poskusite nekaj vode zamenjati z mlekom (npr. pol, pol). Boste videli, da je skorja bolj zapečena. Tako delam že več kot 2 leti in za primerjavo lahko povem, da je skorja svetlejša, če je kruh pečen samo na vodi. Poskusite in poročajte. Lp Palma

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

13. sep 2007 11:42

pikica82 je napisal/a:
Konec tedna smo kupili Clatronicov aparat za peko kruha. Vse je super, kruh zelo dober. Ampak, čeprav nastavimo na "zapečen", je kruh po peki zelo svetel. V navodilih piše, da lahko po peki nastaviš na backen in kruh še bolj zapečeš. Ampak ko naš aparat odzvoni svoje, se ne da več premaknit. Pritiskamo in pritiskamo gumbe, pa nas ne šmirgla. Ptav tako ne reagira na gumb za nastavitev teže kruha (I. in II), je obstal na I. Mi lahko kako pomagate? Lp, pikica82
Zdravo! Jaz ti lahko pomagam. Tudi pri meni se ni več dalo nastaviti ba backen, pa sem enostavno aparat izklopila, potem pa se je dalo normalno nastaviti. Probaj, meni je uspelo. Skoraj z vsemi električnimi oz. elektronskimi napravami in računalniki naredim tako, če kaj ne dela, enostavno izklopim in ponovno vklopim, pa DELUJE. lp, Dawn

sovamudrica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 1

21. sep 2007 17:25

Pozdravljeni, prosim za pomoč. Radi jemo luknjasti kruh, tisti tako zelo mehek in zelo, če lahko tako rečem, znotraj prazen (poln zraka) z zelo mehko skorjo. A mi lahko kdo pomaga kako, da takšen kruh dobim iz avtomata (Moulinex)? Hvala. sovamudrica Sporočilo je spremenil(a) sovamudrica dne 21. sep 2007 17:51:45

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

21. sep 2007 18:00

Moj Perfekt zapeče preveč,čeprav je bil na popravilu 3x. Nazadnje so mi obrazložili, da moram kruh takoj dati iz aparat. Po pečenju ima še funkcijo ogrevanja in zato je potem skorja prezapečena in suha. Ma, to pa je prednost????a? ham-njam

Nati  

član od: 9.5.2005

sporočila: 1

10. okt 2007 15:19

Pozdravljeni! Že pribljižno pol leta imam Clatronicov aparat ( z dvema gnetilkama) in sem res zelo zadovoljna. Niti enkrat se mi ni naredilo, da kruh ne bi vzhajal ali pa da ne bi imel lepo zapečene kapice na vrhu. Vedno pečem po Recinem receptu na hitrem programu in vedno rata. Sem pa probala z moko iz spara - moka za mešani kruh in pecivo. V tej moki je tudi kvas zato dodaš samo vodo in hopa cupa v aparat. Moram reči, da je ta kruh odličen. Ravno danes, sem iz te moke pekla kruh z zamikom. No včeraj zvečer sem nasula v posodo in danes zjutraj je bil kruh pečen. Zakon. Lepo vzhajan, čisto mehek in zapečena skorjica. Poskusite. Res sem zadovoljna z tem aparatom in od takrat ko ga imam, nisem še kupila kruha v trgovini. Ne vem pa zakaj pride do razlik pri enakem aparatu. Svakinja ima popolnoma isti aparat, pa se ji skorjica na vrhu nikoli lepo ne zapeče. Vedno ima tako bolj svetlo skorjico na vrhu. Jaz pa hvalabogu nimam tega problema (trkam ). Vedno je lepo zapečen. Ko začne piskati da je kruh pečen, vzamem posodo ven iz aparata in jo obrnem na mrežasti podstavek od mikrovalovke. Tako toplota izhlapeva, kruh pa odneha in ga brez problemov dobim iz posode. No toliko še od mene... Lep pozdrav vsem! Nati Nati

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

11. okt 2007 7:32

Pozdravljeni, že dve leti imam Clatronic in morda mi je uspel kruh v njemu samo dvakrat, trikrat.. pa čeprav sem poskusila vse možne finte. No, in včeraj sem postala srečna lastnica aparata za peko kruha Bomann. Seveda nisem zdržala do danes in sem že sinoči dala peči kruh. Ni bilo druge, kot da sem sredi noči vstala in preverila, kakšna zmeda me čaka na pultu.... in - presenečenje !!!! V aparatu je bil čudovit hlebček, lepo zapečen, s kapico na vrhu... Danes zjutraj smo ga jedli za zajtrk in kruh je bil slasten. Delala pa sem po istem receptu kot vedno dosedaj: 350 ml mlačne vode 25 g masla 500 g bele moke 100 g ostre moke 1 merica sladkorja 12 g svežega kvasa 2 merici soli Program hitro, temno zapečeno, trajanje: 1 uro 58 minut. V naslednjih dneh se bom igrala tudi s težjimi mokami, ma za prvič nisem hotela reskirati Hvala vsem tu gor, da ste mi dali voljo za pečenje kruha doma in hvala za vse nasvete! Lep dan želim, Mojca

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

16. okt 2007 11:26

Mojca2007, tudi jaz se odločam za nakup aparata in me zanima katerega Bomanna imate. Hvala za odgovoar. Lp Talija

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

30. okt 2007 13:10

Talija, oprosti, ker sem komaj danes videla tvoje sporočilo!.... Kupila sem Bomanna z oznako CB 594. Ta aparat res zelo priporočam! Od tistega dne, ko sem napisala sporočilo, pa do danes, nismo več kupili kruha v trgovini. Pečem vsak dan, kruh se VEDNO posreči. Danes zjutraj sem prvič testirala peko z zakasnitvijo in točno opoldne me je pričakal sveže pečen kruh - za videti je "gospod kruh" - upam, da je tudi noter tako dober, kot izgleda zunaj.. Želim ti veselo peko, LP, Mojca

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

30. okt 2007 13:16

Aja, da napišem še najnovejši recept za kruh v tem aparatu: Na dno zlijem: 180 g navadnega jogurta 200 ml vode 2 žlici olja 2 majhni merici soli na to stresem: 100 g bele moke tip 400 100 g ostre bele moke 100 g moke tip 850 300 g moke tip 500 na vrhu rahlo naredim vdolbino in vanjo dam: 1 majhno merico sladkorja 10 g svežega kvasa Nastavim program hitro (lahko bi tudi na "normal", če ne bi vsi čakali okoli, kdaj bo pečeno ) stopnja zapečenosti - temno in voila!..:)) Lep dan vsem, Mojca ..... .. Sporočilo je spremenil(a) Mojca2007 dne 30. okt 2007 13:23:36 Sporočilo je spremenil(a) Mojca2007 dne 30. okt 2007 13:26:59

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

30. okt 2007 13:21

SE zgodi.. Sem pa glede na navodila aparata ugotovila, da mora biti sobna temperatura za pripravo testa za kruh okrog 25 stopinj celzija. Nič čudnega, da mi ročno zamešan nikoli ni uspel - imam hladne roke, v dnevnih prostorih pa temperaturo od 19 do 20 stopinj. Bem, dobro da je tu aparat.... .... .. "..kdor večkra provira, sigurno profitira!..:))).." Sporočilo je spremenil(a) Mojca2007 dne 30. okt 2007 13:26:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti