Aparat za peko kruha

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

18. dec 2006 22:11

Moj Perfect dela odlično. Pečem pa na manj zapečeno. Aki

linxtips  

član od: 16.11.2006

sporočila: 18

18. dec 2006 22:14

AKI: hvala! sem tako sicer ze probal samo m je bil okus premalo izrazit. Katere olive? crne ali zelene? kako je z oljem v kruhu? kaj on pravzaprav povzroci oz. ali ga je lahko prevec in kak je potem tak kruh? lp, linxtips

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

18. dec 2006 22:23

Olje da kruhu mehkobo. Če ga ni, je bolj zbit. Takšne so moje izkušnje. Lahko se pa da tudi maslo ali margarina. Jaz dam 25 g na 0,5 kg moke ali približno 2 žlici olja. Lp Palma

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

18. dec 2006 23:38

Uporabi tiste olive ki so ti bolj všeč. Aki

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

19. dec 2006 9:02

Jaz imam sedaj eno leto Bomannovega za pol kile moke in sem zelo zadovoljna z njim. Ne pečem v njem samo kruha, ampak v njem dela tudi različna testa. Lp Dolores

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. dec 2006 9:45

Jaz pa sem vceraj v avtomatu pekla kruh iz moke Hit-mix za polnozrnat kruh, pa je gor pisalo v navodilu, da se pece na programu hitro in zapecenost mocna, pa je na koncu izpadel grooozno. A tudi pri vas pri peki tako neprijetno disi? Sicer imam aparat ze kako leto in ga redno uporabljam, samo nekako nisem prevec zadovoljna... katka

tetica1  

član od: 8.12.2006

sporočila: 2

20. dec 2006 22:31

Prosim za nasvet pri nakupu novega aparata. Ne mi naročiti, naj prelistam malo po forumu, ker sem prebrala vse od strani 71 do 131, pa imam še vedno nekaj vprašanj. Do sedaj sem pekla kruh v Kenwoodu, pa se mi je žal pokvaril in ker se je napaka ponavljala, sem se odločila kupiti nov aparat. Premišljujem o Clatroniku ali Prfectu ter med večjim aparatom z dvema gnetilkama in manjšim z eno gnetilko. Tiste, ki imate izkušnje s katerim od teh aparatov prosim za pomoč. Zanima me kolikšna je najmanša količina moke v večjih aparatih z dvema gnetilkama. Pri nas namreč med tednom pojemo bolj malo kruha in ga raje spečem manjšo količino (iz ca 350 - 400g moke) a čez vikend bi mi prav prišel malo večji, saj veliko pečem.Aparatov z dvema gnetilkama ne poznam, zato prosim, da mi zaupate vaše izkušnje. Zanima me tudi, ali je pri teh dveh aparatih (katerem) možna funkcija - samo pečenje. Pri Kenwoodu te funkcije (kot samostojne) namreč ni. Prav tako me zanima, ali je možno samo mesenje in vzhajanje testa brez peke. Vem, da lahko pred peko aparat ugasneš ampak če pozabiš, je pa le fino, da ne začne kar peči. Vse tiste, ki imate izkušnje s temi aparati in ste mi pripravljeni pomagat prosim za nasvet. Hvala in lep pozdrav! tetica1 Sporočilo je spremenil(a) tetica1 dne 20. dec 2006 22:46:57

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

20. dec 2006 23:01

Imam perfect , manjši, z eno gnetilko. Ima samostojni program za mesenje in samostojnega za pečenje.Osebno sem z njim zelo zadovoljna. Ima tudi hitri program, ki traja 2:20 in ga ni potrebno nič podaljševat in je primeren za večino vrst moke, le polnozrnate pečem na normal program. Je pa ravno te dni ena pisala, da ji preveč zapeče. Tako da odločitev vsekakos ostane na tebi. Aki

Slycer  

član od: 10.4.2006

sporočila: 28

20. dec 2006 23:49

Hej. Jutri zjutraj grem kupit en aparat za mojo babico za rojstni dan... Lahko prosim priporocite kaksen model do 17 tisocakov? Se da dobiti kaj spodobnega za ta denar? Zanima ma se ce je peka kruha v kruhomatu preprosta in ce kruh v vecini primerov res uspe? Namrec babici ni tuja tehnologija in ji ne bo tesko razloziti kako zadeva deluje, ampak ne vem pa ce ji bo dalo eksperementirati. Torej je fino in enostavno? Hvala. Slycer

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

27. dec 2006 23:41

Pozdravljeni kruhomatovci,danes sem se vam pridružila namreč kupila sem kruhomat Bomann z dvema gnetilkama. Ko sem dala otroke spat (20.15) sem se lotila branja tega foruma, seveda mi ni uspelo vse prebrati dobila pa sem kar poplavo nasvetov in receptev. Med recepti sem se odločila za BELI KRUH IZ KRUHOMATA od Barbare, vendar vidim da ni nobenaga jogurta več v hladilniku pa tudi ostre moke nimam, zato peka nocoj odpade, pa jutri. Vseno pa bi lastnike Bomana prosila če mi lahko povejo preizkušeno metodo belega kruha, kateri program ...Če sem si zapomnila ima tak aparat Dolores. V navodilih piše da je treba najprej gnatilke in posodo oprati z toplo vodo- sem že in namazati z živilsko mastjo-je nimam, ali lahko z oljem-to sem prebrala v forumu če se ne motim.Močno upam da bo jutri dopoldne kdo nakulinariki da mi bo lahko kaj pomagal, ker sem pri novih stvareh vedno štorasta in kaj pokvarim. Svetujte mi vse kar bi prišlo prav pri tej znamki da se bom navadila in premagala začetni strah. Že vnaprej ena velika HVALA.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti