Aparat za peko kruha

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

26. jun 2006 15:27

Diling, zmanjšaj količino kvasa in bo v redu. pozdrav od soimenjakinje riba-ribica

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. jun 2006 17:01

Super. Hvala. :) Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

28. jun 2006 10:11

Punce, rabim pomoč. Ali ne najdem ali pa na forumu še ni bilo govora o tem. V aparatu za peko kruha bi rada spekla koruzni kruh. Že pripravljene mešanice za tak kruh še nimam, sem pa včeraj poskušala po receptu za drug kruh....no, na koncu je prišlo ven nekaj pražene koruzne moke... Potrebujem torej recept za koruzni kruh, z natančnimi količinami - koliko ovde, pa koruzna moka ali zdrob ali oboje, dodatki, koliko kvasa...Ker ko sem sama nekaj "kvasala" je izpadlo prej omenjeno... Pa za podatek, na kateri program naj dam, tudi potrebujem, ker v knjižici, ki je bila priložena ka paratu, za koruzni kruh ni nobenega podatka - ali torej program za običajni, polnozrnati ali kakšen že... Hvala v naprej, Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

28. jun 2006 10:18

Mi je le uspelo izbrskat na starih forumih, tam iz leta 2003, ko še vedela nisem za Kulslo, nekaj nasvetov za koruzni kruh. Vidim, da je treba mešat belo in koruzno moko, jaz pa sem vsula samo koruzno in še malo zdroba.... Ampak vseeno - še kakšna izkušnja in nasvet bo dobrodošla. Lahko tudui na zasebno pošto, da s ene bi ponavljali na forumu. Mamamia mamamia

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. jun 2006 10:31

Koruzna in ajdova moka ne vsebujeta lepka, zato ju vedno mešamo z drugo moko. Aki

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

28. jun 2006 11:06

Mamamia, daj v mešanico največ 30% koruzne moke, vse ostalo pa naj bo bela moka. Pa koruzno moko prej popari, da se napije. Sonja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jun 2006 17:03

ACDC, hehe, Reco je spreobrnil Goljat:) meni je bilo tudi hecno, najprej sva se pregovarjali, ko sem rekla, da iz avtomata vseeno ni čisto isti kot na roke, zdaj pa, da je avtomat vseeno uporaben:) dilling, res, čisto malo kvasa, pa bo v redu:) mamamia, vsaj pol moke mora bit bele, če češ, da ima koruzni kruh v aparatu kapico, če želiš zelo visokega, še manj, če te pa ploščatost na vrh ne moti, pa lahko tudi malo več koruzne:) Meni je bolj všeč, če je koruzna moka prej poparjena, to naredim tako, da jo vsujem v aparat, čeznjo zlijem vročo vodo, dam čez še belo moko, sol, kvas in navadno med, ker mi bolj paše h koruznem kruhu in nastavim program. Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

29. jun 2006 17:16

Aha, tako torej. Kaj pa če med moko mešam malo koruznega zdroba, kaj bi potem nastalo? Sicer mi je včeraj uspelo speči kar soliden koruzni kruh, morda je bil malo nizek. Zdaj vem, da verejtno zato, ker sem dala več kot pol koruzne moke (je mož hotel imeti čim bolj rumen kruh, kot da je kura...). Hvala za nasvete, Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. jun 2006 17:32

Res je . Goljat je zakon ampak aparat še vedno rabim za druge teste. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jun 2006 17:40

mamamia, v koruzni kruh lahko daš malo zdroba, seveda, v bistuv lahko tudi veliko, samo ga štej h koruzni moki... Če daš več zdroba, daš manj koruzne moke, da je bele še vedno dovolj, če želiš met kapico. Če nisi obremenjena z njo, lahko daš samo koruzno moko, pa bo tudi ratalo, samo bolj nizek bo in z manjšimi luknjami. V slednjem primeru bi ti priporočala dat še malo olja ali skute ali sira v kruh, da je bolj sočen, koruzna moka je bolj suha. če pa želi ljubljeni petelin met zelo rumen kruh, lahko v vodo flikneš kak rumenjak ali pa tisto rumenilo, ki ga prodajajo pri pecilnih praških:) aja, v koruzni kruh alhko zamešaš tudi cela koruzna zrna (zmrznjena ali pa iz konzerve, v tem primeru seveda odcejena in za moje pojme sprana!), daš na moko, verjetno lahko tudi v vodo, samo se bojo bolj napojila v tem primeru. reca, meni se zdi kruhopekec super za delovnike, ko bi zjutraj svež kruh, ampak se mi za to ne da 1 uro prej vstajat:) Kadar nam zvečer zapaše nekaj svežedišečega, ga pa vedno delam na roke, že zato, ekr sem hitreje gotova in ga lahko oblikujem v male luštne oblikice:) Ali pa za vikend... jemo tudi z očmi, ne?;) Ampak v ponedeljek zjutraj pa ne bom vstajala ob pol šestih, da bom naredila kruh pred službo:) za katera testa pa ga ti uporabljaš, če ne za kvašeno? si napisala, da se testa za rezance ne da not delat, kar bi rekla, ker mora bit precej trdo, kruhomat pa ga ne bi mogel zmesit... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti