Aparat za peko kruha

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. mar 2006 21:03

Saj pravim, ZELO ZDRAV IN DOBER KRUH IZ AVTOMATA, iz baze, mislim da Verin recept. Dodala sem malo vode, in tokrat polnozrnat kruh prvič ni bil suh. jasna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2006 22:03

Jasna, mi je strašno všeč, da ti je ratalo po tem receptu;) Za ostale prilagam link: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4601 Jasna, ko se naveličate tega kruha, probaj še tistega z arašidi, tisti je tudi vsem lepo ratal in požel precej odobravanja;) Jaz vedno poplaknem posodico od jogurta, kefirja ali pinjenca, tako da je vedno še malo več tekočine, saj mislim, da navadno napišem, ampak če nisem zdaj veste;) Polnozrnata moka rabi več tekočine, sploh če ta tekočina ni navadna voda, je je treba dodat še več, ker je treba računat, da tiste beljakovine v mleku recimo, ne prispevajo ravno k sočnosti;) Dajo pa okus in kruh s kefirjem, pinjencem ali jogurtom definitivno je bolj sočen od navadnega z vodo, samo računat je treba malo več tekočine. Meni je tisti osnovni recept 330 ml vode na 500 g moke presuh in dam vedno vsaj 350 ml tekočine, res pa navadno ne delam čisto belih kruhov. Zdenka, pa še obljuba za nazaj programi), kopiram še sem, da ne bi spregledala: Programi PRI KENWOODU: 0 - DOPEKA - možna samo po koncu kakega drugega programa, na mojo veliko žalost! 1 - NAVADEN, normalen, MALI BELI kruh: iz cca 350 g moke 2 - VELIKI BELI kruh: iz 500 g moke (do 1/4 (oz. cca 150 g) drugčane nebele moke (+ 350 g bele moke, seveda;) lahko še pečeš na tem programu brez problemov) 3 - VELIKI ZAPEČENI BELI kruh: če pač češ met bolj zapečen kruh, pač;) 4 - POLNOZRNAT MALI: za 350 g kruhov iz drugačnih mok 5 - POLNOZRNAT VELIKI, DOLGI PROGRAM: moj osebno najljubši in najbolj uporabljan program. Za 500 g polnozrnate moke ali katerekoli mešanice, kjer prevladujejo težje moke (to pomeni, da jih je več kot 150 g); na tem priporočam pečt tudi koruzne, ajdove, sojine,... kruhe, tudi kruh iz krušne moke oz. moke za domači kruh je za moje pojme boljši na tem programu 6 - POLNOZRNAT VELIKI, KRATKI PROGRAM: če se ti mudi pač:) 7 - FRANCOSKI: za francoski kruh, to je bel (čisto bel) kruh z debelejšo skorjo. Peče se na nižji temperaturi in dalj časa. Glede na to, da praviš, da imaš navadno pretrdo skorjico, ti ga ne priporočam. Meni se ni zdel nič posebnega. 8 - SLADKI: za sladke kruhe, torej razne panetone, ipd. skratka za SLAKE KVAŠENE ZADEVE! Ta program bo zmešal in vzhajal in spekel na nižji temperaturi (da se sladkor ne zažge) 9 - TESTO: samo zamesi in prvič vzhaja; nekateri ne morejo prehvalit tega programa, jaz sem ga mogoče uporabila 2x. Če rabim samo zamesit in vzhajat, naredim to v 10 min. sama - je precej hitreje kot njegovih 90 min. Še opozorilo: proti koncu ga malo nadzoruj, če imaš isto karmo kot jaz, da ti vse vzhaja kot noro, se ti zna zgodit, da ti gre čez rob... In potem je stvar malo težko ven dobit;) 10 - TORTE, HITRI "KRUH": to je za NEKVAŠENO TESTO, ZADEVE S PECILNIM PRAŠKOM ali sodo bikarbono, skratka nekaj, kar deluje takoj! Peče spet na nižji temperaturi zaradi sladkorja, NIČ NE VZHAJA, TAKOJ SAMO ZMEŠA IN SPEČE! V tem primeru je hitri kruh mišljeno ala Irski soda-bread, ki nima kvasa, ampak sodo za vzhajanje. Še nikoli uporabila tega programa, ker sem nora na svoje kuhinjske igračke (v tem primeru pekačke) in rada pečem v takih oblikah, pa če dam takoj pečt, mi ni lih problem še zmešat, da bi pa to naredila za zjutraj, se pa še nisem spomnila, oz. naredim rajši kruh, sladkarij itak pojeva več kot dovolj... (Trenutno čakata v hladiliku dve torti...) Pa torta zame mora met filo in tako me te suhe sladke zadeve ne ganejo toliko;) Se pa da, vsekakor;) In je praktično, samo navadit se je treba... 11 - MARMELADA: še nikoli sprobala! Posoda je malo mala, pazi, da ne daš preveč not... Pri naših količinah marmelade je to malo nepraktično, tako da delam zaenkrat kar na štedilniku, čeprav imam namen enkrat sprobat... SAMO MEŠA IN GREJE, OBOJE HKRATI. sem že razmišljala, da bi to uporabila za peko, samo da bi mu vzela gnetilko, da ne bi mogel vrteti, tisti štil pa tudi če se vrti... Nisem še sprobala, ne vem, na kakšni temperaturi peče 12 - KRATKI PROGRAM, traja samo 59 minut, priporočam 10 do 20 min. dopeke po koncu programa. Zelo pripraven takrat ko se ti res mudi, recimo ko zvečer ni nič kruha doma, pa bi vsak en sendvič, pa imaš drug dan izpit in se ti ne da ravno ne vem kaj delat,... Ali pa za kako darilo na hitro, za pokazat dobro voljo;) Ali presenetit kakega gostitelja s toplim kruhkom... Ljudje so tega nenavadno veseli... Za ta program priporočam VEČINSKO BELE kruhe, če hočete, da bo lep za dat naprej;) Številke boste mele/i različne, programi so pa več ali manj pri vseh isti. Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

14. mar 2006 23:01

Še en link za polnozrnat kruh, je tudi požel nekaj slave. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4749 To je polnozrnat kruh v kruhomatu s solnokvasno emulzijo, obogaten s semeni katere najraje uporabljam. Seveda jih je možno zamenjat za poljubna zelišča ali oreščke, osnova pa ostaja ista. Aki

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. mar 2006 15:47

Hvala, Aki, pa veš, da sem tvojega že tudi sprobala!! Bil je okusen, ampak preveč zbit in suh. Ne vem, mogoče bi morala dat več kvasa, ali pa več vode... Bom še poskušala in javim. jasna

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

16. mar 2006 22:46

Mogoče je bil le slab dan.LP Aki

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

17. mar 2006 10:32

Kupila sem kruhomat, tako da komaj čakam, da začnem s peko kruha. Če ima katera še kakšen recept oz, link, pa se priporočam. Uly

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. mar 2006 17:33

Aki, hvala za vzpodbudo, brez skrbi, da ga bom še pekla in ni hudič, da ne bo na koncu tak kot mora bit!!!!! Uly, variant za kruh iz avtomata je veliko, recepte najdeš tukaj v bazi, veliko predlogov pa tudi, če malo prebrskaš forum. Meni pa definitivno najlepše uspe tale: 3dcl vode 1,5 čajne žličke soli 1 čajna žlička sladkorja 2 žlici masla (ni treba, da je stopljeno, dam ga tako, po občutku) 1/2 kg bele moke (po navadi dam kar gladko) 3/4 vrečke suhega kvasa. Sestavine dam v kruhomat po istem vrstnem redu, kot so naštete. Pečem na programu za bel kruh. Ta kruh je po mojem osnova, ta vedno uspe. Ko obvladaš tega, se pa lahko lotiš raznih polnozrnatih variant. To je pač moje mnenje, ker jaz sem bila full razočarana, ko sem kot novinka pekla polnozrnat kruh in spekla kamen. Ta pa vedno "rata". Veliko sreče!! jasna

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

17. mar 2006 18:01

Hvala. Ravnokar se peče italijanski kruh.Recept je bil priložen že v knjižici od kruhomata. Mislim da se bo od sedaj naprej pri nas kruh kar naprej pekel Uly

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. mar 2006 21:02

Pozdravljeni! A se mogoče kdo spomni, kaj je bilo napisanega o tem, na kakšen način lahko še uporabimo testo za kruh? Brala sem, mislim da tukaj (ampak NE NAJDEM), da je REca ali Veri ali Zdenka (ne spomnim se) pripravila testo za kruh, potem pa dobila obisk. In je testo razdelila na tri kepice in spekla nekaj. Kot ene pice, ampak manj obložene. Mislim, da so bile bolj kot ne samo ene začimbe gor. In meni je šele zdaj kapnilo, da bi bilo pa fajn poskusit to naredit. In zdaj ne najdem recepta... Hvala za pomoč, če se bo kdo česa spomnil! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti