Aparat za peko kruha

toben  

član od: 2.1.2005

sporočila: 8

20. nov 2005 17:26

a cudno,res cudno..dej napisi prosim(vem da je bilo veliko receptov) natancen recept,po katerem ti delas! Jan

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

20. nov 2005 20:41

Ja, danes sem npr. naredila takole (sicer vedno delam bolj na oko kot na mere...): pekač vedno najprej namažem z olivnim oljem, nato vsujem okoli 300g bele moke, 2.5dl toplega, a ne vročega mleka, v katerega sem predhodno dala sol, 2 žlici medu in dobro premešala ter vlila na moko, 1 zavitek kvasa (imam tistega v prahu...to bi bilo približno 14g svežega) ter 1 jajce. Po izkušnjah se mi najlepše speče po programu za "sladki kruh" - to je pri mojem Clatronicu program št.5, barva zapečenosti pa je najboljša na srednji stopnji. Vse skupaj traja 2 uri in 50 minut. Ko začne mesiti testo, zraven opazujem. Če slučajno zgleda testo na pogled premokro, dodam malo moke sproti, ko meša in če je potrebno, mu malo pomagam z žlico Vsekakor pa mora testo ostati toliko mokro, tako da na dnu pekača ob koncu mešanja moka ne ostane. Zelo pomembno je, da se pokrova od vzhajanja dalje ne odpira in da se kruhomat ne nahaja na prepihu, sicer bo kruh upadel in skorja ne bo rahla. Ko je s pečenjem konec, izključim aparat, kruh pa notri pustim še kakšnih 20 minut, kot sem že prej napisala. Potem pokrov odprem ter pekač vzamem ven, ko se ročka toliko ohladi, da jo lahko primem z roko. Po dodatnih nekaj minutah zvrnem kruh ven, dno je mokro, zato ga je treba zaviti v suho krpo ter postaviti pokonci, da se posuši. Šele ko je hladen, ga začnem rezati. In moram priznati, da mi je do zdaj še vedno zelo lepo uspel. Tale kruhomat se mi zdi zelo posrečena stvar. V pečici kruh nikdar ne pride tako rahel...to pa tudi zato, ker je površina pečice večja in tekočina zlahka izhlapi. Upam, da sem kaj pomagala! Srečno v prihodnje pa lep pozdrav! Maji

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

21. nov 2005 13:54

Toben, poskusi z nastavitvijo na manjšo zapečenost, Jaz uporabljam sredno zapečenost in skorja nikoli ni preveč trda. Imam pa Clatronica 2865 BBA. lp Julija

toben  

član od: 2.1.2005

sporočila: 8

21. nov 2005 14:51

tudi to sem probal,pa je popolnoma enako,tako da res ne vem,kaj je vzrok... Jan

FridaTM  

član od: 16.1.2006

sporočila: 8

16. jan 2006 22:10

Pozdravljeni! Sem novopečena lastnica Moulinexovega HOME BREAD aparata za peko kruha. Prosim za izkušnje in nasvete tistih, ki ga imajo. Lep pozdrav Frida

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

16. jan 2006 22:17

Joj, na balkonu v omari imam pospravljen aparat za peko kruha. Da me ne sliši Galja že celi mesec nisem pekla kruhka. Pozdravček!

FridaTM  

član od: 16.1.2006

sporočila: 8

17. jan 2006 20:24

Uh, kako pa to? Jaz pa treniram ;-) Frida Sporočilo je spremenil(a) FridaTM dne 17. jan 2006 21:15:03

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

17. jan 2006 20:32

Dragička, kaj to vidim? Da takoj greš na balkon in začneš s peko kruha! Si se mi pa izneverila! Sem mislila, da bova odprle S.P. . pekarno! Moj kruhomat pa že počasi kiha, revež dela že nadure..........Me res zanima, kako dolgo bo še vzdržal, ker ga tako neizprosno matram podnevi in ponoči...... Mož me zafrkava, da še edino perila ne perem v njem,,,,,,,,,res, dela kot nor, ne samo, da peče kruh, gnete, gnete in gnete...........včasih se mi zdi, da če bi imel oči, bi me ubile (ha,ha)! Pa dobro peko želim vsem! Galja

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

17. jan 2006 21:21

Jaz imam Clatronic BBA 2605 in trenutno PRVIČ pečem kruh. Ga gledam in je tako zelo narastel (že poln pekač ga je), pa pečem na 1. stopnji (360g bele moke in 180g polnozrnate moke). Sploh si ne predstavljam kako bi bilo na 2. stopnji (1000 g moke). Saj bi med vzhajanjem šlo vse čez. Kakšne so vaše izkušnje? MissLady

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

18. jan 2006 8:52

MissLady, možno je, da si dala preveč kvasa in ti tako raste, ko se bo pričela peka, pa se lahko zgodi, da ti bo močno upadel in imel na koncu veliko jamico. To so sicer moja predvidevanja, oz. izkušnje, ko sem pričela s peko kruha v aparatu. Lp Palma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti