Aparat za peko kruha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. jul 2005 9:54

Mogoče imajo kvasovke več hrane in se zato hitreje namnožijo (oz. bolj). to je moja edina možna razlaga. Ali pa da prispeva vlago ali zrak... Veri

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

29. jul 2005 23:14

Mene pa zanima, kakšna je življenjska doba aparatov za peko kruha, saj je naš Clatronic že 2 tedna na servisu. To je že 2. aparat in pri nas nobeden ne zdrži niti leto dni. Običajno sem pekla kruh vsake dva dni, ali je to preveč pogosto? Kruh smo kupovali zelo redko, sedaj pa včasih spečem lepinjo v štedilniku na plošči. Prevroče je, da bi stanovanje ogrevala še s pečico. Ali ima še kdo podobne izkušnje z aparati za kruh? LP riba-ribica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

31. jul 2005 9:16

Me zanima nad katerim servisom od Kenwoda se pritožujete? S servisom v Mengšu imam dobre izkušnje. l.p.Vesna

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

31. jul 2005 19:32

Moj Clatronic pa je začel "kadit"! Prej se to ni dogajalo, star pa je 7 mesecev, pekla pa sem skoraj vsak dan, včasih tudi 2x, gnetem občasno za pizzo, rezance, potico, buhteljne itd....! Ima mogoče katere enake probleme? Vroč pozdrav! Galja

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

1. avg 2005 9:28

Galja, prav presenečena sem bila, ko sem prebrala, da tudi testo za rezance delaš v kruhomatu. Pa saj se mora strojček res namatrat, da naredi trdo testo za rezance. Povej, kako to narediš. Ravno zadnjič smo se v družbi pogovarjali, da še ni bilo nobenega "pametnakoviča", ki bi izdelal stroj za izdelavo rezancev od začetka do konca. Prav zanima me, kako to narediš ti. Že v naprej hvala. Lp oliva

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. avg 2005 9:40

Oliva, strojček za izdelavo rezancev obstaja. In to že dolga leta. Le... v Italijo ga moraš iti kupiti. Obstaja pa. Ima posodo za mesenje in gnetenje testa, potem pa samo daš gor nastavek za obliko, ki si jo želiš, in testenine so narejene. Lahko delaš celo peresnike, bucatine in še druge oblike. Lp, tjas

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

1. avg 2005 10:37

Hvala Tjas, a, res? To bo posledica omejenih nakupov v tujini. Ampak vseeno bi raje - seveda če se res da - delala v kruhomatu, kajti v moji kuhinji je že velika prostorska stiska. Lp oliva

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

1. avg 2005 12:19

Tjas, imaš ti mogoče tak aparat? Pri nas smo namreč kar veliki porabniki testenin. Otroka jih sploh obožujeta. Zanima me, če se ga splača kupiti. Zadnjič sem namreč na netu našla enega od Vetrele oz. Simac, sedaj ne vem točno. Taisti imajo tudi aparate za delat sladoled. Če ima kdo kakšne izkušnje z njim, se priporočam za mnenje. Zdi pa se mi, da mora biti kar drag. Gobica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. avg 2005 13:28

Ja lisička, ravno od Simaca so v Italiji najbolj pogosti. Tule je link na njihovo stran: http://www.simac-vetrella.com/italiano.html Sama ga nimam, ampak že iz otroštva se spominjam, da so ga ene mamine znanke, ki živijo čez mejo, imele. Zame je bilo to pravo čudo, doma narejeni peresniki, špageti z luknjo (bucatini),... Tudi piškote lahko delaš z isto mašinco. Kar sem gledala po internetu, stane mašinca okoli 200 evrov, torej ni ravno nakup za tiste, ki radi polnijo svoje omare z aparati, pa jih nikoli ne uporabljajo. Se ti pa verjetno kmalu nakup obrne, če vas je doma več in veliko kuhate pašto. Pri nas je pašta še vedno (kljub padcu meje in ukinitvi carin) peklensko draga. Ravno v soboto sem bila v Italiji in sem Barillo kupila po 0,50 evra za pol kile, Agnesi je bila ravno v akciji po 0,48, Barilla pa je imela ravno promocijo za novo linijo pašt iz različnih mok (ajdove, polnozrnate, ječmenove in pa še ne-vem-koliko drugih vrst ...). In sem jo plačala po 0,56 evra za pol kile. Pri nas pa.... Aj aj aj, kake cene, kot bi mi jo direkt iz Barilline fabrike dostavili na dom tiste pol kile! tjas

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

1. avg 2005 15:13

Tjas, hvala za informacijo. Cena je pa res zasoljena. Imaš prav, da se ti kar kmalu obrne, če veliko kuhaš testenine. Če preračunam ceno za kilo moke in jajca in veš koliko dobiš ven testenin, potem pa še, da so boljše kot v trgovini. Gobica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti