Aparat za peko kruha

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

31. maj 2006 13:15

jaz uporabljam suh kvas in pečem po navodilih, ki so bila zraven. toda očitno so slabi recepti. sedaj pa sem kupila že pripravljeno moko za kruh v hoferj(v kateri je že kvas) in mi je tudi skupaj padlo. tako da ne vem. prosila pa bi za kakšen recept, ki uspe v ciatronicu in bom potem videla ali je kaj narobe z aparatom ali z mano . ksenjako

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

31. maj 2006 13:54

Ksenja, malo sem presenečena nad tvojim pritoževanjem, pa ne misli, da se "preseravam", ampak, jaz imam Clatronica leto in pol, pa sem zelo zadovoljna z njim. Na začetku sva imela hude borbe, ker nisem imela znanja in ga nisem obvladala, potem pa sem se navadila na svoje količine in glej ga zlomka, takoj me je ubogal. Zdaj moram povedati, da sestavin sploh ne tehtam več, delam kar tako, na oko, kruh mi vedno uspe, pa naj bo to bel, polnozrnat, črn, mešan..... kakršen koli že je, vedno uspe. Poglej malo nazaj po forumu, boš našla recepte tudi za Clatronica, toda, ko boš večkrat pekla, si boš recepte prilagodila in potem ne bo več problemov. Galja

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

31. maj 2006 14:07

saj verjamem. toda res ne vem kaj delam narobe. uporabljam tisto knjižico z recepti, ki sem jo dobila zraven toda res mi še noben kruh ni uspel. tudi iz pripravljene moke ne. zato sem pomislila na to da je mogoče kaj z aparatom narobe. res ne vem več....mogoče mi pa zato nič ne rata ker res do grama natančno izmerim :) trenutno spet pečem kruh in bom povedala ali je narasel ali spet skupaj padel kot ponavadi. res sem že obupala nad mojim pekom kruha. ksenjako

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. maj 2006 15:26

Ne uporabljaj več knjižice, probaj s kakim receptom od tu, res, moj prvi kruh je bil tudi upadel, potem sem dala čisto malo kvasa in zdaj je super:) Z aparatom ni verjetno nič narobe. Stehtaj kvas, naj ga bo 4-5 g na pol kile moke, če je bela ali do 8 g če je polnozrnata, pa bo vse ok. navodila so dobra za star papir:) V bazi je par mojih receptov, po katerih dostikrat pečem, pa je super... Vsaj še 1x probaj, ok? Za kupljene mešanice pa ne vem, še nisem sprobala, to je čudno, da en rata, pravijo da rata dober kruh... Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

31. maj 2006 15:26

Ksenija, če me občutek ne vara, pečeš na programu normal, ki traja 3.4o ure. Probaj naslednje: 350 ml tople vode 2 žlici olja 600 g bele pšenične moke žličko soli žličko sladkorja pol kocke kvasa Nastavi Clatronica na št. 4 (Schnell), hitri program, in ni hudič, da ti ne rata. Poročaj! Galja

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

31. maj 2006 15:30

ali kdo peče s suhim kvasom saj jaz nikoli ne kupujem svežega, ker ne vem koliko naj ga dam. ksenjako Sporočilo je spremenil(a) ksenjako dne 31. maj 2006 16:55:27

smak  

član od: 3.5.2006

sporočila: 19

31. maj 2006 21:03

Rabim pomoč, imam nov Perfect in ne dela mi prav: Delam navaden kruh, po receptu, upoštevam vrstni red vlaganja sestavin in vseeno slab izdelek. Testo se pravolno dvigne (kapa), ko pa začne peči (45 minut do konca) se testo na sredini uboči, na robovih pa ostane višje. Zadeva ni ravno estetska, pa me to ne moto ampak to, da je kruh kot žvečilni. Poskusil sem več receptov in izdelek je približno enako zanič in tudi po videzu sredina vedno pade dol. Ima kdo idejo kaj je narobe, morda je že kdo imel isti problem. Vedno bolj se mi zdi, da ta Perfect ni kaj dober kruhopek. smak

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

31. maj 2006 22:51

Ksenija poskusi na hitrem programu.Jaz sem imela clatronikov aparat in sem bila zelo zadovoljna potem pa mi je lepega dne preprosto nehal delati in sem si kupila novega ki je po obliki in funkciji enak clatroniku samo da je druga firma.Eno stran nazaj imaš recept za kruh.Pomembno je da ne daš preveč kvasa ker potem kruh upade in peči ga na hitrem programu ki traja(1:58 min.) in ni vrag da ti ne uspe.Seveda poročaj o uspehu LP mamazeljka

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

1. jun 2006 14:32

smak, imam točno tak problem kot ti. uporabljam clatronic toda tudi jaz sem že podvomila v aparat. včeraj sem ponovno pekla kruh iz že pripravljene mešanice za peko kruha in spet mi je padel skupaj. in ko ga ješ je res kot žvečilni. sedaj bom poskusila še po receptu ki sem ga dobila tu na forumu, samo ne vem koliko kvasa naj dam, ker jaz uporabljam suhega in nikoli svežega. ksenjako

smak  

član od: 3.5.2006

sporočila: 19

1. jun 2006 17:37

Lahko, da je preveč kvasa, moti me ker napišete npr. 4g kvasa in ni povdarjeno ali suh ali svež ker to seveda ni isto. Moti me tudi pol zavitka, pa grem v trgovino in so zavitki (svežega) 25g, 40g.. Bom danes poskusil z manj kvasa kot je v receptu in poročam, lp smak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti