Aparat za peko kruha

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. maj 2006 14:24

Dolores, hvala ti... Se prej nisem zanimala za to, zdaj ko pa rabim mi je vsak nasvet dobrodošel...

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. maj 2006 14:32

Tudi jaz delam kruh iz same pirine ali pšenične polnozrnate moke. Del vode nadomestim z jogurtom ali pa dodam žlico kisle smetane. Je pa zelo dober tudi samo z vodo in žlico olja. Pečem na kratkem programu, ker mi na programu za polnozrnati kruh vedno dol pade. ) lp Julija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. maj 2006 14:51

Pol se bo že splačalo kupiti strojček. Glede na pomanjkanje časa...

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

17. maj 2006 15:49

Meni se zdi poglavitna prednost kruhomata minimalna packarija. Ko enkrat zadevo obvladuješ, lahko pečeš tudi s prednastavitvijo časa. Vstaneš in vzameš iz kruhopekca sveže pečen kruh. Ni ti treba stati zraven, pa vzhajat, pa spet gnest, pa v pekač, pa v pečico. Gor in dol, pa moka povsod naokoli. Jaz pečem kruh na ta način od lanskega božiča in me peka še vedno navdušuje. Zelo veliko sem se naučila tudi tu (o mokah, peki, kvasu, receptih sploh ..). Moji imajo radi tudi sladki kruh, za katerega pa mi na kraj pameti ne bi padlo, da bi jim ga šla peč na roke. Vsak po svoje pač. A ja, velika pridobitev se mi zdi digitalna tehtnica. Točno natehtaš, pa ne moreš falit. Dolores

smak  

član od: 3.5.2006

sporočila: 19

17. maj 2006 21:42

Kvas Ali kdo ve, če sveži kvas odgovarja suhemu v razmerju 1:1. Se pravi, če rabim 6g suhega, ga lahko nadomesti 6g svežega kvasa ? smak

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. maj 2006 21:43

Popolnoma se strinjam z Dolores, kar se kruha tiči in tudi tehtnice. Tudi jaz sem jo kupila takoj po tistem, ko sem nabavila strojček za kruh. Ej, kaj vse jaz pečem!! Prej sem se s kvasom bolj malo ukvarjala, zdaj pa skoraj vsak dan kaj spacam... Tudi meni so punce s foruma svetovale, naj dam manj kvasa, če mi kruh dol pade, in zdaj je super!! Včasih, ko se naveličamo tipičnega kruhopekovega okusa, ga dam v strojček samo zamesit, potem ga pa pečem v pečici. In je super varianta za polnozrnat kruh, pa žemljice... Eh, človek kar lačen postane... jasna

smak  

član od: 3.5.2006

sporočila: 19

22. maj 2006 22:35

KVAS : Sem našel, da 7g suhega kvasa zadošča za 20 g svežega, na nekaterih vrečkah suhega kvasa to piše. smak

KikaMB  

član od: 7.5.2006

sporočila: 5

23. maj 2006 23:51

Kruh... ma ne vem, kaj počnem narobe ali pa je to normalno, ampak kruh mi je običajno že naslednji dan ful suh. Sem pekla v nedeljo koruznega (štiri petine bele moke in ena petina koruzne), pa je bil v ponedeljek zjutraj zelo suh in drobljiv. Podobno se mi dogaja z ostalimi variantami. Pa vedno dam not rezino masla, kontansto pa vodo nadomestim z enim jogurtom/kefirjem/kislim mlekom, ostalo pa običajno dam mleko ali minimalno vode. Običajano se držim tisega razmerja: 500 g moke, 330 ml tekočine, 20 g kvasa ter seveda začimbe, moka in semena. Torej kakšna ideja, kako zmanjšat/odpravit suhost kruha drugi in tretji dan? Hvala in lep pozdrav vsem kruhpekarjem in kruhpekarcam... KikaMB

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. maj 2006 0:45

Kika, probaj s solnokvasno emulzijo.Kruh se bo počasneje staral in sušil, ter manj drobil.Fino pa je tudi to, da testo ni občutljivo na temperaturo. Lahko narediš tudi v kruhomatu in ko nekajkrat pre veriš razmerje sestavin, lahko uporabiš program z zamikom. za 500g moke potrebuješ : - 100 ml vode - 20g kvasa - 10g soli mešanica naj počiva najmanj 5 ur ali največ 2 dni. Ko boš delala na zamik, pa daš v posodo vse tekočine,kot običajno,sol in sveži kvas, čez vse to pa streseš suhe sestavine. Če delaš kruh s semeni, ti priporočam, da jih vsuješ v tekočino, ker zelo lepo nabreknejo, le lanena semena vključi v suhe sestavine. Koruzni kruh je pa rad bolj suh in drobljiv, vendar pri razmerju 1 : 5 nebi smelo imet velikega vpliva. Je bilo pa že veliko napisanega na to temo.LP Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 24. maj 2006 00:49:00

KikaMB  

član od: 7.5.2006

sporočila: 5

24. maj 2006 10:38

Aki, hvala za nasvete. Sem pozabila omeniti, da vse kruhe pečem izključno s svežim kvasom, vedno, tudi v primeru, če pečem z zamikom... za solnokvasno emulzijo pa sem brala, da je samo za kruh v pečici in ne v kruhomatu, zato je nisem prakticirala. Bom pa poizkusila tudi to. So pa suhi predvsem beli kruhi (s štiri petinami bele moke), moj malce zbit rženi pa je dober tudi štiri dni. LP tudi tebi KikaMB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti