Aparat za peko kruha

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

22. mar 2006 10:08

Ja, bi prosila, če še meni napišeš. Šele prejšnji teden sem kupila kruhomat in pred tem nisem bila tako pozorna na take teme. Seveda me pa sedaj blazno zanimajo. Res pa je, da nisem šla brat vseh teh 109 strani Nisem pa hotela biti nesramna. Uly

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2006 11:08

Galja! Uspeh na polni črti!!! Ne veš, kako sem vesela, da si mi tako natančno napisala. Ne vem, če obstaja kaka fora, da sporočilo iz zasebnega preneseš na forum, jaz tega ne znam. Vidiš, da bi tudi druge punce rade vedele... Še enkrat hvala!! jasna

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. mar 2006 11:31

Jasna, enostavno ga označiš, klikneš desno tipko, izbereš Copy. Nato greš na mesto kamor želiš kopirat, spet klikneš desno tipko in klikneš Paste. To je vsa znanost. Včasih imaš napisano Kopiraj in Prilepi. Postopek seveda enak. lp Julija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2006 12:00

Ni mi ratalo, sem poslala nazaj Galji. Galja, sorry. Problem je v tem, da ne morem označit. jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2006 12:01

galja je napisal/a: galja, 21.3.2006 21:26:06 si mi poslal(a) sporočilo: ------------------------------- Malo sem pozna, sem komaj odpravila vse obiske! Testo za dva pleha od pečice (ta črna) 350 ml tople vode 3 žlice olja (lahko je tudi olivno) 600 g bele, gladke moke žlička soli (v en kot kruhomata) žlička sladkorja (v drugi kot kruhomata) 1 kocko kvasa nadrobiš na sladkor V kruhomat nalagaj v tem vrstnem redu, kot sem ti zgoraj napisala. Vklopi gumb samo za gnetenje testa, pri mojem Clatronicu je to št. 8, pri tvojem ne vem, katera št. je, pri mojem piše Teig. Vklopiš in pustiš, da 10 min gnete, medtem poglej, če se je naredila lepa kepa, mora se odlepiti od posode, če se mogoče še malo prijemlje posode, narahlo posuj z moko, ne izklapljaj kruhomata. Po 10 min vzami testo ven, ga daj na pomokano krpo in pusti cca. 30 min vzhajat. Potem ga razdeli na (jaz ga na dva dela, ker delam dve res veliki pizzi), ti pa ga lahko razdeliš tudi na 4 dele in narediš 4 manjše pice. Vsak del malo razvaljam, potem premažem z oljem, še z rokami raztegnem testo, pač toliko, kakšno debelino pizze želimo, potem premažem testo s paradižnikovo omako, potrosim z origanom, nadevam s šunko in naribanim sirom, lahko dodaš tudi gobice ali pa razno zelenjavo, olive.... skratka obloži z vsem, kar imate radi. Pečem pa na 250 cca. 10 min. Če te še kaj zanima, se lahko obrneš name na zasebno pošto. Obilo zabave pri peki in dober tek! Galja ------------------------------- jasna jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2006 12:02

No, pa je ratalo. jasna

FridaTM  

član od: 16.1.2006

sporočila: 8

23. mar 2006 23:16

hvala za recept kot sem že napisala, jaz uporabljam Moulinex Home Bread in pečem vsaj 1x dnevno ... vse speče super, kruha ne kupujemo, odkar sem kupila aparat ... verjetno pa so dobri skoraj vsi aparati ... Lp Frida

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. mar 2006 20:02

Mal sem bral po forumu in sem ugotovil da se " kruhomat " da uporabit tudi za izdelavo testa ( jasna1 - galja ) in to mi je dalo mislit.To bi mi namreč, prav prišlo, ker med drugim zelo rad jem različne " bureke ", praktički enkrat tedensko. Včeraj sem bil v metropoli ( Ljubljani ) po opravkih, in potem se odpravim v le clerc ( ali kako se že napiše ) po ribe ( to je moja standardna destinacija ) ( jezikoslovci pa v luft ). No ko sem že tam se spomnem in grem v Merkur pogledat " kruhomat ". In res, imajo, najcenejši stane 12.999,00 sit. No , O.K. ni sile, morda si ga enkrat tudi kupim. Ko sem že tam grem v bližnjo " štacuno ", menda je neki bing-bang ali kaj podobnega, nikoli prej bil noter, grem pogledat kaj imajo: ja uganili ste imajo enak kruhomat za celega " jurja " ceneje in kaj sem hotel, kupim ga ( CLATRONIC BBA 2605 ). Pridem domov, začnem peč ribe, oglasi se en prijarelj, pa ribe, pa vino......... no, ne bom sedaj o tem, drugič morda............. Zjutraj, nobenega glavobola............... a ja, navodilo za kruhomat. Pri napravah je preizkušena metoda, da delaš po svoje, pritiskaš gumbe, boš že pogruntal kako gre, saj nisi neumen, če pa ne gre, pol pa ti ostanejo navodila. No, jaz za spremembo preberem navodilo ( od A do Ž bi rekli ) in vse po navodilu zastavim kruh, prvi recept za beli kruh. Proti koncu peke, oglasi se prijatelj, ( ja tisti od včeraj ). Kruh pečen, moramo preizkusit, preizkusimo................ in seveda pojemo ves kruh, spet nimam kruha za kosilo. Kaj pa čem, zastavim še en kruh, tokrat po mojem receptu ( se pravi samo moka, voda , kvas in sol, kvas sem v oba primera prej razstopil v vodi ) in spečem nov kruh, seveda zelo v redu........... Da zaključim ( a preveč težim ), jaz starokopitnež, še multipraktika nimam, moji kuhinjski pripomočki so za v muzej, edino imam en mikser ( vi mlajši sploh ne veste kako so včasih stepeli beljak s " fedrom ", to sem mami velikokrat naredil ), ja pa palični mešalnik sem si nabavil, sedaj pa " kruhomat " ( no, by the way : vprašanje za jezikoslovce, kdo si lahko izmisli novo besedo npr. kruhomat, a je to rezervirano za Toporišiča ali lahko kdo drug......... ) vsem lep pozdrav ežoj

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

25. mar 2006 8:26

Ežoj, čestitam!Prava faca si! Zdaj boš pa lahko večkrat pripravil bureka, saj ti bo tvoj Clatronic hitro in enostavno pripravil testo. Uživaj z njim, je v veliko pomoč! Galja

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. mar 2006 12:20

Ežoj, dobra odločitev, ne bo ti žal. Pri nas se že ogledujemo za novim, ker je stari precej zdelan, ne bi pa rada bila brez svojega priljubljenega strojčka. Poročaj o uspehih in neuspehih! riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti