Aparat za peko kruha

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. mar 2006 10:09

Pri koruznem kruhu v avtomatu sem jaz odpovedla. Pri kakršnikoli mešanici je bil kruh zbit. Zato ga ne pečem več. Le na klasičen način vsake toliko, ko si ga otroci zaželijo. lp Julija

Zdenk@  

član od: 1.3.2006

sporočila: 9

6. mar 2006 11:22

Pozdravljene punce, najprej se opravicujem, ker se nisem nic oglasila, a za menoj je kar naporen vikend. V soboto sem bila letece, v trgovini po nakupih za prijateljico, ki je rodila hcerkico, moza je namrec v petek hudo pogrizel pes (je postar), potem sem sla k tastu in tasci, pa k mami, zvecer nazaj domov. V nedeljo pa sem hitro kuhala in hitro k prijateljici pomagat v kuhinji in s ta malo. Potem pa nas je se hudo "zametalo", da smo s tezkimi mukami prisli domov. No, v soboto zjutraj sem prijateljici spekla en polnozrnat kruh, si ga je zazelela... Pravzaprav mislim, da sploh ni bil tako slab. Vzela sem kar Verin recept in malo kombinirala, ker mi je zmanjkalo crne moke. Mogoce je bil malo bolj zbit... moram se enkrat predelat navodila. Ampak je bil zato tako okusen. Vceraj zvecer, potem ko smo ocistili se okolico hise, pa sem za oceta spekla se bel kruh za oceta, ki ga ima res rad... sem vzela se kar mesanico od Hoferja in je kar uspel, pa ceprav je v nasem naselju zmanjkalo elektrike. Pa sem se spomnila, da v tem primeru moras zopet ponovno zaceti z izbranim programom. In sem potem izbrala kar ta hitrega, ker sem imela ze zmesano in napol vzhajano. Pa je bil kar okusen in velik hlebcek kruha. Joj, kako je bilo ocetu fajn, k je dobil svez kruh kot nagrado po 3 urnem odmetavanju snega, haha. Sicer pa se vedno prebiram vsa vasa navodila in vse imam ze prebarvano z markerji. Predvsem pa prebiram navodila za kruh. Se vedno se odlocam pri priravi kruha in izbiri programa. Se mi zdi, da tisto se nisem obdelala dovolj, oz. mi vedno kaj pomembnega izgine iz glave. Ah kaj hocem... Vaja dela mojstra in pri tem vztrajam. Lepo se imejte in pozdravcek. Zdenk@

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. mar 2006 11:40

Jasna, kadarkoli uporabljaš črno moko, ti priporočam polnozrnati program, saj je ta moka težja in počasneje in manj vzhaja. Koruzni kruh delam na navadnem programu, če je razmerje 1:4 v korist bele moke, sicer pa dam rajši na polnozrnat program - kadarkoli uporabljaš moke z manj glutena, je ta bolj priporočljiv - po mojih skromnih izkušnjah Res je kruh boljši, če koruzno moko prej popariš - čez koruzno moko preliješ vroč lahko slan krop in zmešaš, dodaš ostale stvari in ostalo bo naredil gospod kruhopekec sam;) Veliko jih da v koruzni kruh tudi olje, lahko probaš, od pol deci pa do 2 dci, nekateri, bolj južno, več olja;) lahko daš koruzno ali pa olivno olje, če želiš izrazitejši okus, ali pa sončničnega, če bi rada bolj nevtralno. Meni lepo uspe kruh, ki ima maksimalno 2/3 koruzne moke, nima pa ta takega lepega hribčka kot navadni kruhi, kaj češ... Ampak je pa izbočen, samo bolj rahlo Je pa res, da je koruzni najbolj triki, najboljše da ga mešaš z gladko belo moko, se mi zdi... Res pa vaja dela mojstra, če mojster dela vajo;) Upam, da ti bo kak kruh po mojih receptih uspel! Zadnjič mi je uspel najlepši kruh do zdaj! Dvignil se je čez posodo in bil lep ko vrag, žal pa je bil fotkič poln, recept pa sem si pozabila zapisat. Bom probala spet, da bo ziher, da sem si prav zapomnila, potem pa dobite preizkušeno varianto;) V soboto sem pa pekla brioše - klasično seveda in sem jih danes za malico pogrela v mikrovalovki za naju s sodelavko;) Veri

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. mar 2006 12:13

Hvala, Veri! Bom poročala o mojih dosežkih, saj kruha ne bomo več kupovali, vsaj lep čas ne. Moram povedat, da so pri nas doma vsi full navdušeni, ko tako lepo diši. In tamalidve kar ne moreta verjet, gledata v mašinco in se čudita, kako vse sama naredi... Tole je bil pa res posrečen nakup!!!!! Pozdravček vsem!! jasna1

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

7. mar 2006 17:29

Lepo pozdravljeni! Vem da je tema že prežvečena (vidim po številu odgovorov), vseeno me pa zanima, če je katera v zadjem času kupovala aparat za peko kruha in kateri se najbolj obnese v razmerju kakovost/cena. Koliko se sploh splača dati za njega. Hvala še enkrat in LP Uly

Zdenk@  

član od: 1.3.2006

sporočila: 9

9. mar 2006 11:28

Sramota, je rekel moj moz, hihi V glavnem... recimo, da vsak dan pecem pridno kruh... Pretezno belega za mojega oceta, zase in moza polnozrnatega, ki se vedno ni tak kot po fotografijah... pa vendar.... Vceraj se ze zjutraj pripravila zmes (no kar tekocino in moko iz Hoferja z vsemi sestavinami) in jo v dobri volji in upanju, da mi bo kruh uspel.... pustila v "sprogramiranem" avtomatu... Uro sem naredila na 15.20, da bi bil polnozrnati kruhek pecen, ko pridem domov, kajti zelela sem ga odnesti novopeceni mamici. Pa se jasno ni nic zgodilo... Odtipkam 6 program za polnozrnat kruh in nastavim uro na 15.20. V navodilih je bilo napisano, da se timer uporabi le za 12 ur... hm, kako to, da je meni dal opcijo potem 15.20 (ceprav sem jaz mislila, da bo to ura, ko bo kruh pecen?). Pa vseeno sem imela se dobro urico do obiska, pa vseeno prizgem hitri program na 12 in upam, da kruh najlepsi in najboljsi do sedaj. Mine 59 minut, pa vseeno se pocakam 20 minutk, da bi kruh bil res pecen... Potem pa razocarana ugotovim, da kruh sploh ni bil pecen... kar nekaj je se sem in tja teklo po kruhu; ce se temu sploh tako rece?! No, sem ga vseeno odnesla s seboj, da sem pokazala, da sem imela voljo. Sedaj pa... Veri, ce beres tele vrstice... lepo te prosim, kako pa ti uporabljas tvojega Kenny-a... res bom vesela, ker mi ta timer ocitno nikoli ne bo "potegnil"... Ali imas morda se tisto knjizico v wordu, ki si jo pripravila za oceta? In, ce mi lahko se na hitro razlozis ta glavne programe za pecenje kruha... ali mislis, da je ta pripravljena zmes iz Hoferja v redu? Hvala ti... Zdenk@

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

9. mar 2006 13:55

Jaz imam sicer aparat Bomann, ampak po prebranem bi sodila, da si aparat sicer sprogramirala, nisi pa pritisnila na start. Ali imam prav? Tudi nam se je to zgodilo na začetku. pa smo gledali in gledali, ugotavljali in se praskali. No, sedaj nam gre ob vseh napisanih nasvetih že znatno bolje. Lp Dolores Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 09. mar 2006 13:56:19

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. mar 2006 14:07

Se strinjam z Dolores. Tudi pri nas smo zjutraj namesto kruha imeli v posodi samo moko in vodo, ampak samo enkrat. Naslednjič smo pritisnili čudežni gumbek START. Pomaga veš. ) Je pa bilo precej mučno tisto "kunštvanje" o tem, kaj je narobe, da ni kruha. Smo okrivili kruhomat. Pa je revež naredil, oziroma ni naredil, samo tisto kar smo mu "rekli".) Julija

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

9. mar 2006 14:17

Ja, danes se lahko smejemo, takrat pa je bilo res sitno. Lp Dolores

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. mar 2006 15:11

Pri nas doma nas vsako jutro zbudi vonj po svežem kruhu! Tamalidve se ga ne moreta najesti, rezultati so pa zaenkrat taki: BEL KRUH: čista desetka, lepo zaobljen, ravno prav rahel, za pojest!! POLBELI KRUH (40 dag bele in 10 dag črne moke) zelo zelo dober, brez napak! POLNOZRNAT KRUH (črna, bela, pirina moka in različna semena) KAMEN! NIhče ga ni hotel jesti...Pa sem dala jogurt zraven... KORUZNI KRUH PRVIČ: še trši kot polnozrnat, sumljivo surov na sredini, pristal v kanti... KORUZNI KRUH DRUGIČ (10 dag koruzne in 40 dag bele moke) zelo dober, z drobnimi napakicami - na vrhu je imel luknjo, cel je bil na sredini nekoliko seseden. Sem dala premalo kvasa? Pol vrečke? Pekla sem ga z zamikom, na polnozrnatem programu. Smo ga z veseljem pojedli. Vseeno bi ga rada izboljšala. IDEJE, NASVETI?? Uly, jaz ti lahko povem tole: karkoli boš kupila, po mojem vsi delajo... Fora je v receptih, pa navodila je treba prebrat... Punce na forumu so prave profesorce, izkoristi to... Veliko sreče! Pozdravček vsem! jasna1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti