Se gremo igrat?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. sep 2010 13:30

Kdo je potem pojedel zajca? Kako pa naj vem, če nisem bila zraven, v sredstvih javnega obveščanja pa tudi ni nič pisalo............................

Razen, če misliš, kdo je pojedel zajca (al kunca) zadnjič na onem praznovanju Abrahama. No, to ti pa lahko povem. Večino je pojedel sosedov Fonzi, enmal pa njegova žena. Kosti so oglodali do konca domači psi. Aja, sam dva psa sta domača, eden je od sosedov.

Zadovoljna?

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. sep 2010 15:43

elaphus je napisal/a:

Kdo in ob kateri priložnosti je (baje) izjavil: "In kdo je potem pojedel zajca?"

lp

cervus

 

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. sep 2010 15:46

Ja, saj, sem samo povedala, kdo ga ej snedel. Izjavila si pa ti, ob priložnosti postavitve n-tega vprašanja v igrici SE GREMO IGRAT?

A tud to ne bo zadost?

Pol pa samo sporočam, da te nimam poln kufer..................................

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. sep 2010 16:30

Nisem izjavila, sem samo napisala, rimljanka, hehehe.

Cila, velja, če najdeš v googlu, ampak fajn bi pa le bilo, da napišeš - odgovor naj bi bil tvoj, ne od gugla, čeprav si podatke pobrala v guglu (kar je zelo pohvalno - če znamo poiskati informacije - dan za dnem to vtepam človečkom v glavo ), hehehe.

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. sep 2010 16:44

Elaphus, zelo zanimivo vprašanje in odgovor.Sem tudi sama iskala po Googlu, pa nisem našla.Moram reči, da sem navdušena in kar takoj bom pokazala odgovor še možu, ki sodi med oboževalce Prešernove literature. P.S.Bila sem prav šokirana, kako je Prešeren rekel, da ima dva otroka z neko Jelovškovo!Ti, ti Prešeren! naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. sep 2010 18:40

Ja, današnji moški triindvajset let mlajše žene nosijo na rokah, v tistih časih je pa bilo pač tako - poleg tega Ana ni bila iz vrhnjega sloja - zato kar "neka".

lp

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. sep 2010 19:25

Elaphus, ni se mi zdelo čisto pošteno, da si ga prisvojim, ko sem ga vendar tako lahko našla  . Počakajmo raje na nekoga, ki bo odgovor zapisal jasno in glasno. Medtem jih bo pa še nekaj prebralo, kar piše na linku .

Cila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. sep 2010 20:28

Cila, bistvo znanja ni samo v tem, da imaš podatek v glavi, ampak predvsem v tem, da ga znaš poiskati. Ne kompliciraj, prosim, ampak postavi novo vprašanje, še prej pa jasno in glasno (ok, priznam, to bo malo težko)  zapiši, kdo in ob kaki priliki je izrekel zgoraj (ali spodaj, kaj pa vem, ko smo že toliko pisali) navedeni stavek

lp

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. sep 2010 6:18

elaphus je napisal/a:

No, gremo k vprašanju;

Kdo in ob kateri priložnosti je (baje) izjavil: "In kdo je potem pojedel zajca?"

lp

cervus

 

No, naj bo. Bom poskusila na kratko povzeti:

Omenjeni stavek je izrekla Ana Jelovšek, po novem bi se reklo partnerica Franceta Prešerna, ko se je le-ta vrnil od pravkar  umrlega prijatelja Andreja Smoleta.

Kogar zanima kaj več, na pogleda link na prejšnji strani.

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti