Se gremo igrat?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

10. okt 2007 12:22

Itak je roka prva vilica   (kar primejjajte!!!!!!!!!), kajneda?????   rimljanka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

10. okt 2007 13:58

Zgodovina se ponavlja, torej; saj tudi od fast food korakamo nazaj k "fajnšmekarstvu"... titta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. okt 2007 17:23

veverica,

seveda imaš prav. Preden sem zastavil vprašanje, sem v vikipedijo vtipkal fork, in nisem dobil nič, verjetno sem se zatipkal, drugače ne bi zastavil takega vprašanja.

Pa če smo že pri jedilnem priboru: preden so vilice postale splošno sprejete ( zanimivo je tudi, da so angleži vpeljali vilice med zadnjimi ), jedlo se tako, da si z nožem prestavil kos ( mesa ) na svoj krožnik, tako, da si zapičil nož, meso razsekal in s prstmi ga prinesel do ust. Z vpeljavo vilic, vilicami se hrana prestavi na krožnik, se razseka in z vilicami prinese do ust. Zaradi tega noži, ki se uporabljajo za mizo, niso več špičasti, ampak zaobljeni, kar je onemogočilo, da se noži uporabljajo za čiščenje zob. Zaradi rega se pojavijo zobotrebci na mizi.

Prav rad bi videl angleško kraljico, kako si z nožem čisti zobe.

veverica, kar zastavi vprašanje. 

 

ežoj

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

10. okt 2007 17:33

Hvala lepa... sem že med čakanjem na tvojo potrditev pobrskala med knjigami in prišla do zanimive ugotovitve, ki mi je bila do sedaj neznana. Če se ne motim, tudi na wikipedii ne boste našli odgovora Sicer pa sem malo skeptična, ali naj zastavim to vprašanje ali ne, ker kolikor vas do sedaj poznam, boste nekateri odgovor izstrelili kot iz topa. No, saj sem že večkrat napisala, vsak dan se kaj novega naučimo, jaz sem se danes tole... morda tudi kdo izmed vas izve nekaj novega... Torej: zanima me, zakaj so nekatere olive zelene in nekatere črne? veverica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. okt 2007 17:56

Ze3lene olive so zelene, se pravi, nezrele, črne olive pa so čisto zrele. Ko obiramo zelene olive, jih ne moremo kar takoj vložiti, ampak jih moramo najprej še razgreniti, ker so precej grenke.

LP

cervus

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

10. okt 2007 20:53

Elaphus, v mojem viru piše drugače veverica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

10. okt 2007 22:08

Na boju masline, koja određuje njene konačne karakteristike, utječe se različitim metodama obrade kojima se maslina podvrgava, uključujući fermentaciju i/ili čuvanje u ulju, vodi, rasolu ili soli. Osim što maslina mijenja boju u crnu, ljubičastu, smeđu, crvenu ili žutu, ovim se postupcima mijenja i tekstura kože, koja može biti glatka i sjajna ili naborana.

 

To sem našla, pa saj razumemo, ne bom prevajala!

titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti