Se gremo igrat?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. nov 2008 18:51

Zastrupitve s to rožico so sicer podobne zastrupitvam z volčjo češnjo in kristavcem, le da so blažje - nisem vzela najhujše sorte, sem pač čarovnica milejše vrste, hehehe. (čeprav so tudi že morili s to cvetko...)(sorte ne vzet kot podvrsto, prosim!)

LP

P.s. Be or not to be......

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

2. nov 2008 19:17

A kakšno pasje zelišče je že bližje? Ali pa grenkoslad?

rimljanka - zasebno mnenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. nov 2008 19:25

Psi imajo zobe, to je že res....ampak zato ta dva nista nič bližje kot volčja češnja, kristavec in mandragora ter Brugmansia - hej, saj res - kakšna je razlika med brugmansio in daturo??? ko sem gledala slikce, sta se mi zdeli zelooooo podobni... (tole ne spada v "se gremo igrat, tole je samo moj firbec, namenjen Rimljanki).

Lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. nov 2008 16:01

nooooo, je že res, da je zunaj sluzasto, ampak v možganih se vam pa vseeno lahko bliska....

LP

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. nov 2008 17:26

Je torej kaj dosti bolj užitnega, kajne? Da ne bo na koncu rajsko , pardon, paradižnik......

rimljanka - zasebno mnenje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2008 18:18

elaphus je napisal/a:

evo, so mi čarovnice povedale, ko smo ravno pile neke zvarke tam na Kleku, opolnoči (al je bla Slivnica??? Zdaj pa res nisem čisto prepričana....), da imajo rade tega sorodnika krompirja, ker povzroča krasne halucinacije, kravam se da z njim odvzet mleko, če ga dodamo ljubezenskemu napitku, je uspeh zagotovljen. Da se pa z njim tudi sušo odganjat!!!!!!

Se pa res uporablja v medicini in sicer je v obliki cigaret antiastmatik (hm, malce dvomim, da bi tole dohtarji predpisali, hehe).

Katera rastlinca je že to?

LP

cervus

Tole ima vonj po marihuani, edino sorodstvo ne paše.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. nov 2008 18:30

Še volčič mi je prišel na misel, elaphus. Če nisi najbolj poučena, po novi MFS je to pravo ime za dobro, staro kranjsko buniko. Bi lahko bil?

rimljanka - zasebno mnenje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2008 18:35

menda ja ni tobak?

 

ežoj

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

4. nov 2008 18:44

Mak?

peter

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

4. nov 2008 18:45

Rastline iz družine razhudnikovk so zaznamovale čas čarovnic - srednji vek. Zvarki in pripravki iz teh rastlin so bili sestavni del strupov in ljubezenskih napojev, saj so povzročali halucinacije. Halucinacija Sama beseda halucinacija pomeni privid. Izvira iz grške besede alyo, halyo - tavam, blaznim, oziroma iz latinske besede alutination - brezsmiselnost, sanjarija. Po zaužitju halucinogenih rastlin pride do motenj v optičnem zaznavanju ter vidnih in slušnih motenj. Prizadeti vidi zvoke, sliši barve. Tudi čut za razdaljo, velikost in čas je bistveno spremenjen - moten. Vsa doživetja trajajo dlje, večno. Zaznavanje samega sebe je spremenjeno. Vsem dobro poznane rastline iz družine razhudnikovk (Solanaceae) so: navadni kristavec (Datura stramonium L.), volčja češnja (Atropa belladonna L.), črni zobnik (Hyosciamus niger L.). jass

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti