Se gremo igrat?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2006 10:58

Mislim, da je to posebne vrste tekoče testo. Za izdelavo moraš imeti vrteči se valj, ki se segreva,obliješ ga s testom - čisto tanko plastjo, ko se ta zapeče, spečeš drugo plast ,in nato to nadaljuješ, dokler ne dobiš nekakšnega debla-če ga prerežeš, je res videti, kot da so letnice (v resnici so to plasti testa). Mislim, da ga na koncu oblijejo s čokolado. LP cervus

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

27. nov 2006 11:39

Ne samo da misliš ,tudi veš! Samo recept še napišem pa je odgovor popolen! testo:1 del sladkorja,11/2 dela surovega masla,1 dela moke,pa 3 delov jajc.Po želji mu primešamo lahko še mlete mandeljneali lešnike. Testo s ena tanko namaže na vrteče se valje,in takoj k je prva plast pečena se namaže druga plast testa.Pečeno deblo prevlečejo z sladkorno ,nugatovo ali čokoladno glazauro! lep pozdrav elaphs nadaljuj val

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2006 17:07

enostavno instant vprašanje: katero rastlino so Germani svoje čase obešali na rob kadi pri varjenju pšeničnega ali temnega piva, da ne bi grmenje škodilo pivu (se pravi, da se pivo ne bi skisalo)? LP cervus Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 27. nov 2006 17:22:23

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

27. nov 2006 19:58

bom kar butnila...hmelj... saj vem,odgovor ni pravilen Vesna Leben

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2006 21:40

Hmelj so po mojem rajši not metali (če so ga že poznali,hmmmm. tega pa res ne vem-mogoče so ga pa). Za obešanje na rob kadi so pa rajši uporabljali kakšno šavje, ki raste za vsakim plotom, se mi zdi, hehe. LP cervus

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

27. nov 2006 21:58

Zgodovina piva sega v Babilon, kjer so že sedem tisoč let pred našim štetjem predniki uporabili ječmen in pšenico in iz njiju začeli variti pivu podobno pijačo. Z velikim užitkom so pivo pili tudi stari Egipčani, stari Grki pa so ga imeli za pijačo revnih. Ker še niso poznali hmelja, so pivu dodajali različna zelišča, na primer pelin, glog ali žafran. Hmelj so začeli pivu dodajati stari Slovani, ki so prvo pivo, podobno današnjemu, naredili v 7. stoletju v jugovzhodnem delu Rusije. V srednjem veku so se z varjenjem piva ukvarjali predvsem v samostanih, kasneje pa je pivovarstvo postalo ugledna in pomembna obrt. Po srednjem veku je proizvodnja piva zaradi velikih davkov usahnila, svoj razcvet pa je spet doživela v 19. stoletju, ko so se prvič pojavili tudi parni stroji in hladilne naprave, kar je omogočilo tudi skladiščenje te priljubljene pijače. saj vem da ni dost ,to je samo malo za ilustracijo! val

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2006 22:01

ok, kar veliko, mene pa zanima samo ena beseda - ime rastline, ki so jo Germani,.. itd, itd. LP cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

27. nov 2006 22:03

...Urtica dioica????? Elaphus???? mal za šalo, ko že za vsakim plotom raste. rimljanka

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

27. nov 2006 22:44

Ne mi rečt da je to bila kopriva? Bernarda

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2006 22:44

eh, no, si pa odgovor tudi kar izza plota potegnila, hehe. Jaz sem zahtevala eno besedo, ti pa postrežeš kar z dvema! lepo, kar nadaljuj z izpraševanjem (pa ne zadnjih plati svojih dijakov, )! LP cervus P.s. ko sem klemfala skupaj odgovor, še nisem videla terlikarjevega sporočila, zato se moje sporočilo nanaša na Rimljanko. Ker ne more iz svoje kože, , je ime koprive napisala kar latinsko, jaz pa tudi nisem zahtevala slovenskega imena. rim, prosiiim, prizanesi nam s kakšno borflonko, cajteng imam še vedno v Tepah! ;-P Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 27. nov 2006 22:49:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti