Se gremo igrat?

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. apr 2007 16:57

frina, žal toliko je bilo besed iz knjige - sem dobesedno prepisala... pravilnega odgovora še vedno ni...

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

26. apr 2007 23:20

Feuilletés. Blanchy

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. apr 2007 9:25

blizu...a še vedno ni pravo

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

27. apr 2007 9:57

Fleurons.

 

Če tudi to ni, pa prosim za malo natančnejši opis.

Blanchy

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. apr 2007 10:04

bravo blanchy!!! vprašanje sem vzela iz knjige Kuharstvo za vsakogar, ki je bilo pred leti priloženo ND, na strani 59 - opisu je manjkal tako samo prepis oklepaja (cvetovi, polmeseci, rezinice, itd.) Veselo nadaljuj z vprašanjem, da nam celice ne zamrejo med prazniki... maja

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

27. apr 2007 21:23

Še malo dodatne razlage:

Fleurons (drobno pecivo polmesečaste ali trikotne oblike) lahko naredimo iz ostankov listnatega testa, ki jih dobimo pri izrezovanju. Položimo enega na drugega, ne da bi jih stisnili, in naredimo žepke (iz knjige Velika šola kuhanja). Jaz jih še nisem delala, priznam.

 

Vprašanje pa bo ... enkrat jutri najbrž

Blanchy

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. apr 2007 22:06

Blanchy,

mislil sem, da bom jaz prav odgovoril, lako tebi če imaš francoski nik.

Fleurons-i se uporab za okrasitev vol-au-vent-a ki sem ga prej omenil. 

 

ežoj

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. apr 2007 10:55

Mogoče pa res pomaga nick. Ima sicer francoski izvor, ampak je mal amerikaniziran

To glede uporabe fleuronov imaš pa prav, ja.

 

Ežoj, prosim te, daj ti zastavi naslednje vprašanje, da ne boste spet dva dni čakali name - pliiiiiiiiiiissssss!!!!! 

 

Blanchy

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. apr 2007 14:34

Po pisnem  ( no, saj ga še nimam, ne dvomim da bo prišlo ) pooblastilu Blanchy in po ideji, ki jo je vpeljala majamarko ( francoska kuhinja, vprašanje tako, da se ga ne da vtipkat v google ) iščemo ime jedi.

Xxxx, za tiste ki niso domači s tem triumfom francoske kulinarike, je zmes " pate a choux ", smetane in ribe, teletine ali piščanca, narejena v obliki podolgovatih cilindrov in skuhanih v začinjeni tekočini. Posluženi topli z fino omako, so izredna predjed, skoraj tako lahki kot souffle, z ravno prav mase, da držijo obliko za kuhanje......... , pravi Julia Child v Mastering the art of French Cooking.

torej ribji xxxx:

v vrelo vodo damo maslo in sol in vmešamo moko nad zmernim ognjem za nekaj min. Snamemo z ognja in vmešamo jajca: Postavimo skledo na led in mešamo nekaj min da se shladi, in pustimo na ledu. Tako smo pripravili  pate a choux.

Surovo ribo narezano na majhne koščke damo v multipraktik dodamo ohlajeni pate a choux sol, poper, ohlajena smetana, procesiramo 30 sec prekontroliramo, dodamo še smetane če je treba.....

v vodoz soljo in muškatnim orehom, ki komaj vre, oblikujemo z žlico xxx in kuhamo 15 - 20 min-----

Lahko jih ohladimo in ponudimo mrzle ( s sirom ), lahko jih gratiniramo.............

Kaj torej pripravljamo na tak način?

 ( Jaz tega nisem delal, že en čas se pripravljam, moja žena je enkrat rekla da bom mogel živet še par sto let, da vse realiziram kar sem si zamislil. )

Mene par dni ne bo pri domačem računalniku, če se uspem prključiti z drugega, se bom oglasil. 

 

ežoj

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

29. apr 2007 10:02

Surovo ribo, haha. tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti