Aparat za sladoled

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

19. maj 2006 16:39

Katti, tvoja informacija glede Boschevega strojčka za sladoled ne drži (sem šla prav gledat na internet), prav tako ima posodo, ki jo je treba dati v skrinjo! Ima pa dve, tako da lahko narediš isti dan dve vrsti sladoleda. In spada med dodatke k velikemu Boschevemu mikserju MUM 7. Pinka, ta sladoledni strojček pri Eduscho je tak (in v istem cenovnem razredu) kot vsi drugi s posodo, ki jo je treba imeti v skrinji. Saj je sedaj izbira jasna: ali se odločiš za strojček s hladilnim delom, ki ga je treba pred delanjem sladoleda imeti 24 ur v skrinji - cena od 8000 do 15000 SIT, ali pa se odločiš za SIMAC strojček z lastnim hlajenjem, ki ga je treba treba iti kupit v Italijo, cena pa je 220-250 EUR. teta torta

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. maj 2006 20:36

mimika je napisal/a:
Tjas, obnorela si me z aparatom za testenine. Jo imaš, ali poznaš koga, ki jo ima. Kako deluje? Glede na to, da sem ljubiteljica vsakovrstnih testenin, še posebej pa domačih, se čisto vzhičena. miimka
Mnika, pri nas doma je vedno pela "le" ročna mašinca Simac pa po mojem zavedanju že kar pomnim izdeluje električne. Nikoli je nismo imeli - smo živeli na "napačni" strani meje, tako da sem vedno samo občudovala in cedila sline nad reklamami na TV in ob obiskih pri kakih znancih v Italiji. Zadeva je čudo - spominja sicer na mašino za mletje mesa, ampak imaš pa milijjon in še nastavkov, tako da lahko izdeluješ vse možne oblike, kar jih sicer dobiš v trgovini. Torej od najbolj osnovnih špagetov do maccheronov, penn (glatkih in rebrastih), pa fusille in .... kaj bi še naštevala! V mašinco samo strosiš sestavine in sama zamesi, potem pa daš gor željeni nastavek in zabava se začne. tjas

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

20. maj 2006 12:24

No se opravičujem pol. katti

msh  

član od: 30.3.2004

sporočila: 4

23. maj 2006 13:52

mimika, moja babica ima ze leta to masino za testenine (pred kratkim si je nabavila novo, ker je prva po cca 15 letih pregorela). In je res super! V mesalno posodo streses moko, pocasi dodajas jajca, masina vse zgnete. Nato odstranis loputo na spodnjem delu posode in rezes na poljubno dolzino. Seveda je veliko razlicnih nastavkov, tako za testenine kot za piskote. Hitro je pripravljeno. In kar je najbolj pomembno: testenine iz te masine so super dobre (najraje jih imam le zabeljene z maslom)! Saj ne vem, zakaj, a okus je drugacen kot pri rocni masini. Joj, se mi kar cedijo sline! Cena te masine v Italiji pa je cca 220 evrov (odvisno katero velikost vzames). Ko bom velika, si jo bom tudi jaz nabavila )) LP!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti