Aparat za sladoled

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

18. maj 2006 10:48

Včeraj je bil en tak aparat v reklami za Big bang. Sedaj imam reklamo pred sabo, piše: Najhitrejši način za pripravo vseh vrst sladoledov in sorbetov. Prostornina 950g. Idealen za hlajenje pijač. Dvojno izolirana stena, prozoren pokrov. Popolnoma razstavljiv za enostavno čiščenje. Za 13990 Sit, 58,39E. Kako se vam zdi, ma kera izkušnje? Zelo radi bi lizali domačega. katti

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. maj 2006 11:43

Katti, sklepam (po ceni), da je to mogoče aparat z 2. linka v gornjem Jadinem postu. Če imaš namen delati samo en sladoled naenkrat (pred naslednjo uporabo mora biti hladilni del spet 24 ur v zamrzovalniku), je to verjetno čisto v redu rešitev. Če imaš v zamrzovalniku prostor, je morda smiselno nabaviti še en hladilni del - če ga seveda imajo -, da si lahko malo bolj fleksibilna. teta torta

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

18. maj 2006 13:41

A to potem pomeni, da se pri nas sploh ne dobi tak, pri katerem ni treba imeti posode v zmrzovalniku? In opisi aparatov so precej skopi, tako da iz tega nič kaj pametnega ne razbereš. Pa še nekaj bi vas vprašala: ali pri receptih improvizirate ali imate kakšne dobre preizkušene recepte? Na kulinariki sem jih našla kar nekaj, jih pa večina vsebuje jajca, razen nekaj izjem. A ve ponavadi delate brez jajc? Sem si zamislila aparat za rojstni dan, ampak ker imam rojstni dan šele oktobra, poletje pa se bliža...... Lp hope

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. maj 2006 14:01

Hope, nisem raziskovala tržišča (ker strojček imam), a kaže, da ga Veri (nekaj postov nazaj) je in da je ugotovila, da strojčkov z lastnim hlajenjem na slovenskem tržišču ni. Mislim, da je prava država za nakup Italija (in sedaj ga ni več treba švercati!). Glede receptov pa bom malo pogledala. Seveda delam vse sadne sladolede brez jajc, mislim pa, da je v knjižici, ki je bila priložena strojčku, tudi nekaj ne-sadnih sladoledov brez jajc (čeprav jih jaz delam tudi iz surovih - zelo svežih). Poleg tega je veliko receptov tudi takih, da narediš angleško kremo - torej se jajca toplotno obdelajo, vendar se meni to navadno ne ljubi delati. teta torta

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

18. maj 2006 17:51

Veri, jaz sem oba moja strojčka kupila v Italiji, enega v Mercatone Zeta v Palmanovi, drugega v tehnični trgovini zraven Famillie, skoraj takoj čez mejo na Škofijah. Je pa tega že sigurno pet let. Sem pa v nedeljo en podoben Simacov sladoledni aparat videla v Media svetu v Torri d"Europa v Trstu, cena pa mislim da je okrog 270 eurov. kača

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. maj 2006 18:47

Moje vprašanje: ima simocov sladoledni aparat še kakšne druge prednosti, razen vgrajenega zamrzovalnika in torej omogoča pripravo večjih količin sladoleda? Razlika v ceni je kar velika. En tak "navaden" aparat dobiš že za 10.000 sit. mimika

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. maj 2006 19:32

Mimika, kot sem rekla že Katti: s strojčkom, kjer moraš dati hladilni del v zamrzovalnik, lahko narediš vsak dan samo eno vrsto sladoleda in v zamrzovalniku moraš imeti prostor za en ali dva taka dela. Lahko si tudi predstavljam, da bi bil kdaj problem, če bi bilo v masi za sladoled kaj več alkohola, ki zmrzuje bolj počasi, pa hladilni del ne bi tako dolgo zdržal (to je samo domneva). Ker pa takega strojčka še nisem imela (moj prvi strojček je bil tak, da si ga dal v zamrzovalnik, žico potegnil mimo tesnila na vratih in jo vtaknil v elektirčno vtičnico nekje zunaj), ne morem presoditi, kakšen je sladoled iz strojčka s hladilnim delom. Bistveno pri strojčku za sladoled je namreč, da se masa zelo dobro premeša in ne nastanejo kristali, zaradi česar je sladoled mehak tudi, ko ga vzameš iz zamrzovalnika. Ali je kakšna razlika v kvaliteti sladoleda, ti bo lahko povedal kdo, ki je uporabljal že oba tipa. teta torta

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

19. maj 2006 13:51

Tisti iz Big banga mora biti prej v skrinji, potem smo šli k najbolšemu soseduin kupili Nemox-ovega za malo več kot 8 čukov. Ravno tako mora prej biti v skrinji. Smo pa gledal od Bosha ( kako se že napiše- bosch al kaj) pa ni treba zmrzovat prej pa dve posodi ma pride pa okoli 14 jurjev, le da moraš met tud en podstavek, neko osnovo na katero pol natikaš poljuben aparat. Tisto je pa malo dražje. katti Sporočilo je spremenil(a) katti dne 19. maj 2006 13:52:17

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. maj 2006 14:03

Veri, Simacove aparate dobiš v vsaki (ali skoraj) trgovini z gospodinjskimi zadevami - v Italiji . Če boš šla v Gorico, v Trst, kam takoj čez mejo, v Palmanovo ali kam dlje, povzod jih bojo imeli. Gotovo boš navdušena tudi nad njihovimi aparati za delanje testenin. tjas

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. maj 2006 14:21

Tjas, obnorela si me z aparatom za testenine. Jo imaš, ali poznaš koga, ki jo ima. Kako deluje? Glede na to, da sem ljubiteljica vsakovrstnih testenin, še posebej pa domačih, se čisto vzhičena. miimka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti