Kefirjeva gobica

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

3. jun 2006 9:57

Pozdravljeni, hvala za dobrodošlico . Z veseljem bom malo z vami poklepetala. Jaz sem drugače iz primorske in se že veselo menim za gobico z Very- vsem ostalim pa hvala za ponudbo in hvala zvonetu za nasvet. Pa lepo prosim- ne me vikat- imam 28 let . Lep oblačen dan. ciao ciao BARTO

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

10. jun 2006 19:49

Moji kefirjevi kristalčki so se strašno namnožili. Kako ostali rešujete ta pojav? Če jih posušim ali zamrznem, bo skrinja v enem letu polna Moj ... se sprašuje, kaj se bo zgodilo v kanalizaciji, če mi kakšen mičken kristalček uide v odtok... Skratka, če kdo želi kefirjeve kristalčke, naj se oglasi na ZS. Zadeva je super, ampak množi se pa res... Pozdravček! Vrana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jun 2006 21:40

Vrana, pri nas odtok še ni ekplodiral, pa bi morala biti v njem že ena orjaška goba. Loni Makaroni

sivestra  

član od: 31.5.2006

sporočila: 20

10. jun 2006 22:39

Pozdravljeni! Jaz imam tudi ene gobice ki se množijo sam te se delajo z vodo in so tudi zdrave za pit. Meni tudi pade kakšna gobica v lijak ,upam da ne bo res kej zraslo . LP sivestra

sivestra  

član od: 31.5.2006

sporočila: 20

11. jun 2006 19:20

Naj bi se uporabljalo samo steklena posoda ali plastična ,cedilo plastično in leseno žlico ker naj bi kovinski pripomočki uničili vse dobre snovi teh gobic. sivestra

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8825

11. jun 2006 19:51

Že več kot mesec dni od kar sem dobila od Jade gobico, vsak dan delamo kefir. Od začetka je bila ena plastična posodice od 1/2 l, sedaj sta pa že dve v igri. Mož in sin se kar grebeta kdo bo popil. Le en problemček je... moja gobica pa nikakor ne raste. Z žlico jo poberem in takoj dam v drugo posodico z mlekom... Kdaj misli zrasti? Delamo kaj narobe!? Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jun 2006 8:13

dragička, morda pa je hakeljc v tem, da jo pobereš s kovinsko žlico, čeprav moje gobice v stiku s kovino niso pocrkale, se rajši držim Faninega nasveta in to počnem s plastično žlico. Loni Makaroni

bonaca  

član od: 1.3.2005

sporočila: 215

12. jun 2006 14:15

Ste me čisto okužile s temi kefirjevimi gobicami. Bi se postavila v vrsto za kefirjevo gobico. Prosim, da mi jo katera odstopi, ko bo to možno. HVALA! Pa ker še ne poznam sistema delovanja gobice, bi prosila, za informacijo, kaj točno moram z njo delati (prati, sušiti ?). Kaj pa delate z njo, ko greste na dopust? A jo kar pustite v mleku, ali zraven nesete, ali kaj? bonaca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jun 2006 14:33

pomaga, če napišeš, od kje si, da ne bi bilo treba pošiljati po pošti... Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17809

12. jun 2006 20:28

Kefirjeva gobica res raste, če jo pustimo dalj časa v mleku, pa ko jo spiramo, delamo to nežno, sicer male koščke odplavi. Dragička, če imaš gobice premalo, mi sporoči, ti odstopim kak moj košček. Pa tebi tudi, bonaca, če živiš kje blizu. Se stinjam z Loni, da jo je malo težko pošiljati po pošti. Kar pa se tiče kovine, pa ne verjamem, da bi ji tako škodila.Sploh ne samo prenašanje s kovinsko žlico. In - ker sem naravoslovka po duši in izobrazbi - se bom (takoj zdajle) lotila stvari znanstveno. O rezultatuh poročam. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


O POKROVITELJU »
O NAGRADAH »
POGOJI SODELOVANJA »

Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre:
Vsi odgovori na nagradno igro so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Danica Panzi (2370 Ravne na Koroskem)
2 nagrada: Maja Bromde (8274 Leskovec pri Krškem)
3 nagrada: LJILJANA MASELJ (1000 LJUBLJANA)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti