Kefirjeva gobica

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

12. jun 2007 18:31

Hruškabanana, dobiš jo lahko od mene. Se zmeniva za predajo kje v Celju ali ti jo pošljem? Piši mi na ZS. Blanchy

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

14. jun 2007 11:18

Punce, v teh dneh sem prišla v stik s kefirjem in ko sem hotela izvedeti več o njem, kje najdem? Na Kulinariki! Ta forum in predvsem vsi, ki sodelujete tukaj, ste neverjetni!! Toliko pozitvnosti po mojem ni na nobenem drugem forumu! Torej, imam eno vprašanje. Glede na mnogo pozitivnih učinkov kefirja bi ga rada začela piti, ampak sem nekje prebrala, da ga ljudje s preveč kisline v želodcu ne smejo piti. Imate kakšne izkušnje s tem?? Ne bi rada izzivala. In, rimljanka, nikjer nisem zasledila kakšnih rezultatov znanstvene raziskave, če se kefir sme mešati s kovinsko žlico ... ;) Hvala za vse odgovore in bodite vsi še naprej tako luštni!!! Noel

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. jun 2007 12:02

Če je slučajno še kakšna gobica kje odveč, bi se tudi jaz priporočala... rada bi jo dala očetu, ki obožuje kefir in ga ves čas kupuje. Z gobico pa bi si ga lahko delal sam. Hvala in lep pozdrav vsem KulSlovenkam in KulSlovencem :) s0ncek*

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. jun 2007 12:32

Jaz jo lahko odstopim in pošljem po pošti.

Z kovinsko žlico je le ni priporočljivo dotikat. Sicer ji ni nič, ampak prav dobro pa zanjo ni.

lidka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. jun 2007 12:37

Lidka, ali vam lahko pošljem ZS s podatki (naslov)? s0ncek*

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

14. jun 2007 13:35

Blanchy, hvala! To sem že prebrala in še nekaj drugih sestavkov in večinoma ga priporočajo tudi pri težavah z želodcem. Na enem mestu pa sem videla, da je izrecno napisano, da ga ljudje s preveč kisline ne smejo piti. Me zanima, če ima slučajno kdo izkušnje s tem. Noel

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

14. jun 2007 14:35

Noel, sem čisto zares naredila poskus: 2 steklena kozarčka, v vsakega mleko, v vsakega enako velik košček gobice, v enega čajna žlička. Oba v omaro, da je bilo toplo.

V obeh se je kefir naredil enako hitro, bil enakega okusa.

To sem tudi pričakovala. Saj ne, da bi bil to res znanstveno zasnovan poskus (vsaj več vzporednih kozarčkov bi moralo biti, a ne?), ampak, saj je jasno.

Če bi bila živa bitja res tako zelo občutljiva, bi življenja na Zemlji zanesljivo ne bilo. Sploh pa tako preproste oblike, kot so bakterije in glive.

Sicer imam pa jaz kefirčke ujete v mrežici, pa nimam nobenega packanja s cedili, žlicami,........preprosto, preprosto, a učinkovito.

To je tako, kot menda rož ne smeš zalivati z vodo, ki jo natočiš iz pipe. Moje rože tega že leta in leta očitno ne vedo. Meni še orhideja normalno raste (in cveti), pa jo vseskozi zalivam  z vodo direkt iz ljubljanskega vodovoda.

sOncek, od kod pa si? lahko od mene malo gobice dobiš, če si kje iz okolice prestlonice. Ali ap, če prideš v soboto na fish piknik.

 

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. jun 2007 15:08

Ali bi bil kdo še meni pripravljen odstopiti kefirjevo gobico? Že večkrat sem imela namen se lotiti kefirja, pa sem potem misel opustila. Sedaj bi pa poskusila, če bi dobila gobico. LP katjushka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. jun 2007 15:32

Rimljanka, hvala za ponudbo, ampak (žal) sem kar daleč od LJ :) Čez teden sem v Mariboru, domov (Koroška) pa grem med vikendi... Na fish piknik me tudi ne bo, ker lovim zadnje dneve za študij (v ponedeljek imam izpit). Zelo bi bila vesela, če bi mi jo lahko katera poslala po pošti. Lep dan želim! s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti