Kefirjeva gobica

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

13. jun 2006 17:26

t-baby,jaz se tudi priporočam za gobico. Bernarda

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

14. jun 2006 19:22

ojla pomoč...nujno,vse,ki imate prakso s kombusho...pri prvi pripravi sem po treh dneh opazila, da sicer gobica raste ,pa tudi plesni, na njej je za lešnik velik flek plesni...kaj to pomeni, da naj napitek,ki se pripravlja zavržem???kaj pa z gobo??? naredila sem vse po navodilih za pripravo 1 litra(gobica je bila majhna), se je pa v 3 deh potrojila..... za vse,ki bi želele imeti kefirjeve vodne kristale pa javljam, da jih bom imela v soboto za oddati..sem iz Ljubljane...javite za pomoč v naprej hvala ps veretno ste kdaj na to temo že kaj reševali..pa nimam časa brskati po arhivu LP Taja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

14. jun 2006 20:08

taja, V knjigi "Čaj,čas za zdaj", od Daria Cortese piše,da je treba kombušo v takem primeru zavreči in začeti z novo matico. Vzroki, zakaj se pojavi plesen so: -matica je bila premalo kisla (kisline preprečujejo razvoj plesni), ker je kultura počivala predolgo časa,verjetno v ne povsem zaprti posodi, prav gotovo pa obdana z ne dovolj kislo raztopino ali sploh brez nje -raztopina je prešibka, tako po vsebnosti čaja kot sladkorja -v hranilni tekočinije je premalo kvasovk, ki bi začele fermentacijo, ali jih sploh ni -raztopine je glede na velikost matice preveč in še premalo kvasovk je v njej Če matica splesni jo nesemo na kompost in začnemo z novo.Pri novi pripravi kombuše pomaga, če v hranilno tekočino vlijemo približno 10% že narejene kombuše, ali vsaj malo usedline s kvasovkami. Aki

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

14. jun 2006 20:17

aki hvala...malo sem eksperimentirala,na spodnji strani je bila čisto nova plast,to sem sprala s kisom in štartala na novo....osnovno pa sem zavrgla....bomo videli... osnovnih 10% pa sem nadomestila kar s kisom.. LP Taja

Uzilainen  

član od: 13.4.2004

sporočila: 1

8. avg 2006 21:58

Tudi jaz sem oboževalec kislega mleka in zaenkrat sem najboljšega jedel na šmarni gori. Je kompakten, okusen in brez kaplice vode, kar mi doma nikakor ne rata. Zato naprošam dobre ljudi, da mi pošljejo to opevano kefirjevo gobico, da vidim, če mi bo z njo ratalo naresti boljše kislo mleko. Če pa ste iz ali okolice Ljubljane, ga pa lahko pridem tudi osebno iskat. Hvala. Lp Jure Miha Gapiha

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2006 7:44

Ne, z kefirjevo gobico ne postane kislo mleko... Je pa zelo dober kefir. Jaz jih lahko komu oddam, naj mi pošlje na ZS. Se mi množijo kot nore zdajle poleti....

mvrtac3  

član od: 1.2.2006

sporočila: 1

17. avg 2006 21:29

helou! jz bi tud ful rada mela tole kefirjevo gobico. a bi mi jo kdo poslal po pošti, prosim????? mvrtac3

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

17. avg 2006 22:25

zivjo, tdi mene zanima kombucha ... ne vem pa kaj je ZS punce, jo imate se vedno? amygdala

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. avg 2006 7:57

Gobice sem danes že poslala po pošti. Če še katero zanima, ker se mi bodo zopet namnožile čez kak teden...???

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. avg 2006 9:44

Imam kefirjeve gobice in kombušo za oddajo. Če jo katera/i želi, naj mi piše na ZS. Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti