Mikrovalovna pečica

neznan uporabnik
tema odprta - 5. okt 2001 8:49 | ogledi: 4.371 | odgovori: 17

Zanima me vaše splošno mnenje o mikrovalovni pečici - njena uporaba razen za pogrevanje hrane in zdravje/primernost take obsevane hrane.

neznan uporabnik

17. okt 2001 16:10

Hojla! Kar se mene tice lahko mikrovalovke kar ukinejo! Imam najrasji peceno v navadni pecici. Sem ze probala hrano iz mikrovalovke, pa mi je bila cudna?! Pa se ti nedokazani podatki glede sevanja... Lp, sara prelogar

neznan uporabnik

18. okt 2001 6:38

Sevanje, sevanje. Pa kaj vam je ljudje. Sevanje v mikrovalovni? A sploh veste, koliko je drugih neskodljivih stvari na svetu, pa se noben ne razburja. Ura, ki se ji ponoci sveti stevilcnica tudi seva, pa je zaradi tega ne boste nehali nositi. Da ne govorim o ozonu. Sevanje v pecici, je mala malca, ce tako onesnazujemo okolje. Vedno vec je alergij na zivila, zaradi onesnezevanja okolja. Mikrovalovi, me ne bodo ubili, ampak alergija! LP, Spremenil(a) - hana dne 18 okt 2001 06:39:16

neznan uporabnik

18. okt 2001 11:10

Ja, to sevanje v mikrovalovki bi lahko primerjali z bio-prehrano: nič škropiv, bio seme ipd, ampak tla in ozračje sta pa itak tako onesnažena, da ne more biti nobena hrana tako bio, kot govorijo. Skratka, hotela sem reči, da dokler ne bomo rešili bistvenih onesnaževalnih problemov (onesnaževanje vode, zraka in tal), potem se nam tudi zaradi tiste v mikrovalovki pogrete skodelice mleka ni treba sekirati. Mislim, da je tista solata, ki jo kupimo pri zelenjavarju in je uvožena iz tujine, kjer je skoraj zagotovo vzgojena na poljih ob avtocesti s svojo vsebnostjo svinca veliko bolj nevarnejša. Moram pa pri tem reči, da kljub telo dobri mikorvalovki, ki jo imamo, v njej ne počnem drugega, kot tajam in pogrevam. Vse vrste peke, ki spad v navadno pečico, opravljam v navadni pečici.

neznan uporabnik

24. okt 2001 7:44

Ni res, da se ne razburjamo zaradi vseh škodljivih snovi v okolju. Če se ne bi, bi bilo stanje še slabše. Ure, ki se ji svetijo kazalci ponoči ne nosi nihče, ki ga dobro poznam. V spalnici nimamo radio-budilk. Mobitelov ne držimo skozi na ušesih, televizije gledamo čimmanj ali sploh ne, računalnik ima ekran s tekočimi kristali itd. Vsak mali prispevek k bolj zdravemu življenju šteje in sem sodi tudi mikrovalovna pečica. Pred kratkim je bila na radiu debata, kako je z novim načinom komuniciranja prenosni telefon-računalnik, ki deluje na mikrovalovih. Vprašanje je bilo ali reč kaj seva? Strokovnak je odgovoril, da je jakost teh mikrovalovov od 1000 do 4000 krat manjša od sevanja v mikrovalovni pečici. Zraven tiste da že ne bi stal. Mene pa ne skrbi toliko stanje zraven ampak izgled molekul v hrani, ki je bila obdelana z mikrovalovi. Zelenjava pa, če je le možno, jo jejmo iz znane proizvodnje (pridelki lastnega vrta/sorodnikov/sosedov sorodnikov). Tam vsaj približno vemo, da zemlja ni zastrupljena. Tudi potrošniki lahko naredimo nekaj, da nam ne bodo prodajali "lepo" uvoženo sadje in zelenjavo. Enostavno je ne kupujmo. Tri četrtine tistih napihnjenih bleščečih sadežev nima nobenega okusa in s tem seveda tudi koristnih snovi ne, tako da je bolje, če ješ premalo zelenjave kot pa tisto. Menim, da je slovenska proizvodnja lahko še vedno zelo zdrava. Vemo, koliko se je izboljšala kvaliteta zraka v ljubljanski kotlini. Zmanjšuje se onesnaženost rek. (Morda ne toliko po zaslugi čistilnih ukrepov ampak enostavno zaradi propada večjega števila indrustrijskih onesnaževalcev.) Lišaji po drevesih marsikje po Sloveniji lepo uspevajo celo v okolici mest - zanesljiv pokazatelj čistosti zraka. PS Svinca ob cestah zdaj ne bo več, ker ni več osvinčenega bencina. In tudi moj prispevek k okolju se bo zgodil naslednje leto - čeprav me stara kripa še dobro fura, jo bom zamenjala, da ne bo izpušnih plinov. Četudi nimajo več svinca.

neznan uporabnik

24. okt 2001 8:26

Kaksno uro pa nosite? Ce malo osvetis stevilcnico, se ponoci svetijo stevilke. Da seva, sem ugotovila sele v srednji soli pri preiskusu z Geigerjevo cev, stevec je kar poskocil. O.K., saj ni ne vem kaj, ampak sem bila kar presenecena. Blagor se tistim, ki imajo svoj vrt, sosede,... Veliko polj sem opazila blizu cest in to naj bi kmetje prodajali na trgu. Glede svinca, pa takole. Ko se vozim, vidim se veliko prevec avtomobilov, ki uporabljajo osvincen bencin. Kaj pa poletno "prazenje" ljudi na soncu. Vem, to ne spada na kulinariko, vendar k skodljivim stvarem. Glede ne vse to, me pogrevanje v mikrovalovni ne skrbi prevec. Kot sem dejala, me ne bo ubilo, ce si bom vsake nekaj casa pogrela mleko kar v njej. LP P.S.: Priznam, malo sem bila hudobna , ampak tako je moje mnenje. Preden se bo vse popravilo, bo preteklo se veliko casa. Ozon se popravlja, vendar a veste kako pocasi?

neznan uporabnik

24. okt 2001 8:48

Kot jaz vem, naj pri mikrovalovki ne bi prišlo do spremembe molekul. Mikrovalovi povzročijo samo, da začnejo molekule (dipoli) vode vibrirati hitreje in se hrana tako segreje. (Molekule tekoče vode vibrirajo prbl. 10000 x počasneje kot v obliki pare, zato: večja frekvenca- višja temperatura vode). Ko se vodne molekule ustavljajo (pri tekoči vodi nihajo "samo" še prbl. 10 na7 v sekundi), se hrana ohlaja. To naj bi bil edini učinek mikrovalovke. Pravijo, da ne smeš gledati v mikrovalovko, ker je v očeh veliko vode in lahko škodi. Mislim, da za majhne otroke ni primerna. Mikrovalovka res več seva kot mobitel, ampak v pečico ne vtikaš glave! Jaz jo mirno uporabljam za pogrevanje in odtajevanje. Pa še to: neosvinčen bencin pač nima toliko svinca, so pa v njem aromatske spojine, ki povzročajo raka. Lep pozdrav!

neznan uporabnik

24. okt 2001 9:15

Strinjam se s predhodnicami. Na ljubljanski tržnici prodajajo bio zelenjavo iz Zaloga, ki je najbolj onesnažen del Ljubljane.Halo!!! Ampak vsi pač nimamo vrta in sorodnikov na deželi.Po moje zmernost v vseh ozirih še najmanj škoduje.Pa mikrovalovka tudi. kaja

neznan uporabnik

24. okt 2001 12:35

Se strinjam, da lahko posamezne stvari pripomorejo k izboljšanju življenja, še vedno pa sem mnenja, da današnja sadje in zelenjava pa naj sta vzgojena doma ali kje drugje kljub nikakršni rabi škropiv in umetnih gnojil ne bosta "bio". Zrak v ljubljanski kotlini je blaaazno onesnažen, koliko, tega se navadni smrtniki niti ne zavedamo. Zemlja je onesnažena, pa naj bo domača ali kmetova, ki potem na tržnici prodaja svojo hrano (kar pomislite na vse pralne praške, ki ste jih porabili v svojem življenju in so potem strupene snovi odtekle v naše vode, od tam pa v zemljo; pa radioaktivne snovi... te so vedno v zraku, kakšne razpolovne dobe imajo posamezni atomi, pa tudi vsi dobro vemo; pa baterije, ki jih nezavedni porabniki odvržejo v navadne koše za smeti, vsa ta divja odlagališča, dovoljena smetišča, svetlobno onesnaževanje, itd). Pri vseh teh sevanjih in onesnaževanjih, ki nas obdajajo, pa se tega niti ne zavedamo, vas tudi mikrovalovna ne bo uničila. Pri njeniuporabi pravzaprav nimam nobene slabe vesti, ker konec koncev nikoli ne bom mogla vsega, kar pojemo (sladkor, olje, moka, jogurti, mleko, ipd) pridelati doma, pri tej industrijsko pridelanih zadevah, pa itak ne vemo, v kakšnih (higienskih) pogojih nastajajo.

neznan uporabnik

24. okt 2001 13:16

Lepo pozdravljeni! Ko sem v lanskem letu bila v Holandiji, so mi prijazni Nizozemsci navedli en zelo zgovoren primer. Gospod in gospa. On srcni bolnik, ona sita njegovega godrnjanja. On s srcnim spodbujevalcem, ona polna misli, kako ga spravit na oni svet. gospod iti mimo mikrovalovke, ona pred tem namestiti moč valov na najvišjo stopnjo. GOSPOD UMRETI!! Zame je to čisto dovolj zgovorno!! Lep pozdrav, sara prelogar

neznan uporabnik

24. okt 2001 13:55

No ja, gremo v skrajnost in nazaj. Ce ima clovek srcni spodbujevalnik, je dovolj, da nekdo zraven njega sprejme SMS sporocilo. Tako sedaj pa hitro nehat uporabljat mobilne telefone, ker je velika verjetnost, da bo nekdo na Copovi ulici umrl, ker sem jaz sprejela SMS. Zakaj v bolnicah ne smes uporabljati mobilne telefone?? Me zanima, ali je kdo tako skepticen glede uporabe mobilnih telefonov? Mislim, da ga ima ze otrok tisti trenutek, ko se rodi, za vsak slucaj, da lahko ze takoj poklice novega ocka. To meji ze na angleski humor, prevec Johna Cleesa. Spremenil(a) - hana dne 24 okt 2001 13:56:31 Spremenil(a) - hana dne 24 okt 2001 13:57:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti