Nasveti in triki

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. jun 2009 10:21

femica je napisal/a:
andreja b je napisal/a:
če čebulo režeš z zelo ostrim nožem in pod pravim kotom solzenja ni andreja b
ma ne vem, pri meni to ne deluje. femica Sporočilo je spremenil(a) femica dne 26. feb 2009 09:41:00

 

Zadostuje, da čebulo ne sesekljamo, temveč na drobno režemo, pa ne bo solzic!

Anamarija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2009 10:30

Nisem vsega brala, torej ne vem, če je že gor, ampak vseeno: če imate kruhove skodelice, v katerih boste servirali juho in se bojite, da bi se "premočile", narahlo stepite beljak, z njim namažite izdolbene skodelice od znotraj in vanje nalijte vrelo juho.

LP

cervus

neznan uporabnik

3. jun 2009 10:37

Evo, jst k sm bolj tupaglupa, kaj naredimo s temi kruhovimi skodelicami? Sem enkrat opazovala pri sosednji mizi, eni so jih pojedli, eni pa ne. kako je zdaj pravilno? A je odvisno od tega kolk si lačen? Pa da ne povem zgodbe o nekom, ki je iz skodelice z vodo in limoninimi krhlji popil "kompot" po ribjem obroku... Oh, da mi je bilo takrat imeti te super telefončke.. slik slik.. Uf, adijo, imam idejo (jer čovjek bez ideje nije bogznašto, čovjek sa idejom, to je čovjek i po.. menda Dado Topić, nisem ziher) japaja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. jun 2009 10:43

japaja je napisal/a:
Evo, jst k sm bolj tupaglupa, kaj naredimo s temi kruhovimi skodelicami? Sem enkrat opazovala pri sosednji mizi, eni so jih pojedli, eni pa ne. kako je zdaj pravilno? A je odvisno od tega kolk si lačen? Pa da ne povem zgodbe o nekom, ki je iz skodelice z vodo in limoninimi krhlji popil "kompot" po ribjem obroku... japaja
Jaz jih spraskam do konca. Tisti navlaženi del, suhe skorje ne pojem. Pa če se spodobi al pa ne... Tisto o kompotu pa jaz tudi poznam. Sicer pa kako je bilo ko smo mi prvič jedli dagnje/škampe/ipd. Začetnica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. okt 2009 11:50

Ali ste vedeli? Jaz ne!

Sir ne plesni, če ga zavijemo s krpo, ki smo jo namočili v kisu.

Anamarija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. okt 2009 14:11

anamarija1 je napisal/a:

Ali ste vedeli? Jaz ne!

Sir ne plesni, če ga zavijemo s krpo, ki smo jo namočili v kisu.

Anamarija

Jaz krpo namočim v slani vodi in dobro ožmem - sol mi nekako bolj paše na sir kot pa kis

 

cervus

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. okt 2009 14:51

Tudi tega nisem vedla, hvala elaphus, se strinjam s tabo, da sol bolj paše kot kis!

lp!

Anamarija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. okt 2009 18:06

Za topljenega ne

lp

cervus

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. okt 2009 18:25

renata69 je napisal/a:
A to drži za katerikoli sir?renata69 http://renata69.moj-album.com/

 

Ja, Renata69! Naj še povem, da to je preizkušeno, saj sem prebrala v italijanskem kuharskem portalu in tam ne pišejo kar tako....v tri dni...

Sicer pa elaphus, sej krpo s kisom stisneš ne? Če pa je krpa, una druga preveč slana, tudi ni vredu ne?

A bo dovolj vejic?

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti