Nasveti in triki

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

29. okt 2008 17:46

Moj ati ima kar bolezensko razpokane pete, poskusilč je že, da namaka noge 20min v toplo slano vodo potem pa "pošmirgla" , pa namaže z ognjičevo kremo. To mu nič ne pomaga. Imate zanj mogoče kak nasvet? femica

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

29. okt 2008 17:57

Naj jemlje b- vitamin, meni zelo pomaga... lp

peter

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

30. okt 2008 7:33

ok, hvala za odgovor femica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. okt 2008 10:24

femica je napisal/a:
Moj ati ima kar bolezensko razpokane pete, poskusilč je že, da namaka noge 20min v toplo slano vodo potem pa "pošmirgla" , pa namaže z ognjičevo kremo. To mu nič ne pomaga. Imate zanj mogoče kak nasvet? femica
meni so vsec kar DM-ove kreme za nego nog, znamka balea. Uporabljam tole, z ureo: http://kozmetometer.planet-lepote.com/censura.php?cmd=de Meni se zdi enakovredna Schroll-ove, le da je precej cenejsa. LP, R.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. okt 2008 10:52

Femica, naj pet nikar preveč ne šmirgla. To samo škoduje - preverjeno na lastnem primeru in potrjeno ob prebiranju strokovnih člankov. 

Dosledno vsak večer naj si pete namaže s kako dobro kremo (nekaj so ti jih že svetovale, dodajam še ribje mazilo, pa tudi veterinarska krema Vetaseptal je kar dobra) potem naj šmirgla suho kožo in le toliko, da  ne bo več raskava.Fajn se obnesejo grobe pilce, ali pa kar en  primeren smirkov papir nalepiš na deščico. Ko bo kaj šel k zdravniku, naj potoži še o tem. Za začetek bo dobil kremo, ki stanjša debelo kožo, potem bodo tudi ostale bolj učinkovite. Še enkrat poudarjam - previdno s šmirglanjem kože.

Cila

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

30. okt 2008 11:07

Pri zdravniku sem dabila tablete proti glivicam. Čudno se mi je zdelo,da me je zdravnica vprašala, če imam trdo kožo na petah. Imela sem jo zelo malo. Po kuri z tabletami trde kože ni bilo več. ham-njam

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. okt 2008 11:33

Femica, s trdo kožo na petah je tako, bolj ko drgneš, bolj raste (kot nedležne dlačice...). Zelo dobra je tudi krema, ki se dobi v lekarnah, imenuje pa se Zagrebački melem. Namaže naj zvečer, ponoči noge obuje v bombažne nogavice, pa bo zjutraj že bolje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

30. okt 2008 11:47

Zvečer, ko se stušira naj si noge namaže z olivnim oljem in na noge naj si natakne vrečke za dvajset minut do pol ure. Vrečke naj nato sname in si še enkrat s kremo namaže noge ter obuje bombažne nogavice. Vendar je treba bit dosleden in delat to vsak dan, dokler se stvar ne izboljša. Potem pa je potrebno mazat noge s kremo vsak dan zjutraj in zvečer. LP! fakin712

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. okt 2008 11:58

Femica, dodajam še to:  imela sem točno take probleme, kot jih ti opisuješ. Razpokano kožo na obeh petah do krvi, tudi po 3 razpoke na peto. Dostikrat me je tako bolelo, da ob hoji nisem smela obremenjevati pet. Na koncu se je izkazalo, da gre za luskavico, ki je bila v začetku omejena le na podplate. Pri luskavici je pa že tako, bolj ko drgneš stran odmrlo kožo, slabše je. Edina rešitev je v preprečevanju.

Cila

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

31. okt 2008 14:44

Ja, saj verjetno jue res najbolj pomembno, da kar bo že delal, da bo to delal dosledno. femica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti