Nasveti in triki

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

2. feb 2006 10:44

mogoče ve kdo kako naj očistim tepih skoraj bele barve iz bombažnih niti - ročno tkan. Poskusila sem na snegu vendar rezultat ni tak kot bi želela. Ve mogoče kdo? Lep pozdrav ROMANAD

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. feb 2006 10:56

Še jaz imam eno vprašanje - A je kdo že slišal za to, da se da v pralni stroj, ko se pere puhovke in ostale bunde, žogica za namizni tenis??? Moji šefici je to omenila ena najstnica. Loni Makaroni

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

2. feb 2006 11:17

ROMANAD je napisal/a:
mogoče ve kdo kako naj očistim tepih skoraj bele barve iz bombažnih niti - ročno tkan. Poskusila sem na snegu vendar rezultat ni tak kot bi želela. Ve mogoče kdo? Lep pozdrav ROMANAD
najlepše operem tepih poleti, ko je zelo vroče, da se posuši v 2 dneh. Naredim lug (vedro vode in raztopim pralni prašek za pralni stoj- Ariel) S pomočjo velike gobe to tekočino vtrem v tepih in skrtačim. Nakoncu pa z viskotlačnim čistilcem (štajfiks) sperem in s pomočjo moža (ki se vedno jezi obesimo, da se oteče in posuši. Po tem postopku je lajlepši rezultat, lepše kot vsa čistila in stroji................. lp ZLATA Sporočilo je spremenil(a) ZLATA dne 02. feb 2006 11:18:08

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

2. feb 2006 11:26

Še jaz imam en nasvet. Ko tolčem meso za zrezke, dam čez meso polivinilasto vrečko, da ne šprica povsod naokrog.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. feb 2006 11:26

Loni je napisal/a:
Še jaz imam eno vprašanje - A je kdo že slišal za to, da se da v pralni stroj, ko se pere puhovke in ostale bunde, žogica za namizni tenis??? Moji šefici je to omenila ena najstnica. Loni Makaroni
Ja Loni, drži. Pri nekaterih dragih znamkah puhovk celo dobiš žogico že kar zraven, ko kupiš bundo. Pa v raznih katalogih jih prav tako prodajajo. Lahko jo da kar v žep od bunde, pa bo. Finta pa mislim, da je v tem, da tista žogica prepreči, da bi se perje nabralo na kup med pranjem - meni se je enkrat zgodilo točno to... iz pralnega stroja sem potegnila prazno "vrečo", v enem vogali bunde pa je bila krogla perja. tjas

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

2. feb 2006 12:40

Pred kratkim sem si kupila novo puhovko. Zanima me, kako se pere v pralnem stroju. Z mami sva prebrali že vsa navodila kako in kaj, a bi še vseeno vprašala za nasvet, ker puhovka je le puhovka in ne bi rada ostala brez nje že po prvem pranju. Hvala že v naprej za odgovore. Kaja Kajica

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. feb 2006 12:43

Najprej poglejta, če jo lahko pereta v stroju, namreč vsaka se ne sme. In drugo , mislim da mehčalca ne smeš uprorabljati. Iz izkušenj vem, da če sem dala mehčalec pri pranju otroških nepremočljivih kombinezonov, to niso več bili. Pa tudi doma sem tako "uničila" eno bundo. Na pogled čisto nova, oprana, lepa, ampak od pranja do pranja vedno bolj mrzla. Tako da kljub "mačku" na notranji strani ni nič boljša od navadnega anoraka. LP smrkolina

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. feb 2006 12:45

Moja vanilijeva palčka v sladokorju zelo dela. In še vedno dela, sem že zamenjala kake 3 kg sladkorja, ker ga kar zelo veliko uporabljam, ampak ne tako kot piše v receptu (ena vrečka - 10 g ali koliko je že) ,ampak ga kar velikokrat zamenjam za navadnega tudi do pol količine. Hvala za nasvete smrkolina

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. feb 2006 12:54

Jaz puhovko perem normalno v pralnem stroju in mi je večji problem vedno delalo sušenje, saj so se naredile kepe perja. Kljub temu, da ne priporočajo se v sušilcu super posuši. Jaz sem tako sušila že nekaj krat. Je pa res da je po vsakem pranju puhovka vedno bolj tanka in ne bo nikoli več takšna kot je bila. Da je toliko krat ne perem našpricam ovratnike in rokave z čistilom za suho odstranjevanje madežev, pustim da se posuši in skrtačim. Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti