Nasveti in triki

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

7. dec 2005 21:11

Tole s Coca Colo je pa prav grozljivo. Še dobro, da pijem samo vodo. Suzi

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

7. dec 2005 21:18

O coca coli sem dala za prebrat otrokama.Upam da sem ju prepričala. Vesna Leben

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

8. dec 2005 7:14

Ali se s coca colo odstranijo tudi rjasti madeži na oblačilih (BELIH !!!) Pozdrav smrkolina

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

8. dec 2005 9:20

Domač vanilin sladkor pripravimo tako, da v posodo s sladkorjem dodamo vanilijev strok, potem pa posodo zapremo. Sladkor se bo tako navzel vanilijeve arome, rezultat pa je domač, naravni vanilin sladkor. urssula

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

9. dec 2005 23:48

Hi, prazni plastenki odstranimo pokrov in jo za 1min.damo v mikrovalovko na max. temperaturo,nakar jo preložimo kot robček.Zavzame občutno manj prostora v košu. Enako velja kdor ima kavni avtomat s paro,naj spusti paro vanjo. lp > siba

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

19. dec 2005 7:28

urssula je napisal/a:
Domač vanilin sladkor pripravimo tako, da v posodo s sladkorjem dodamo vanilijev strok, potem pa posodo zapremo. Sladkor se bo tako navzel vanilijeve arome, rezultat pa je domač, naravni vanilin sladkor. urssula
Zanima me, ali je ta palčka sveža??? Sem samo to našla v trgovini, pakirana po en komad. Ni mi preveč dišala, pa sem jo prelomila na pol in jo porinila cca 2/3 v sladkor. Ali bo to v redu? In koliko časa naj bi tako bilo, da bi se sladkor navzel dovolj arome za uporabo? Hvala. smrkolina

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

19. dec 2005 7:50

Ja palčka je prava,meni tudi ni najbolj dišala.Ena je rekla da samo sladkor dodaja in da jo ima že več kot leto dni. LP Teka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

19. dec 2005 18:58

Jaz sem to rekla in res drži. Palčka diši pravzaprav v nedogled. Pravzaprav diši sladkor, ki se navzame arome, sploh ni primerljivo z vanilin sladkorjem (ki mu je dodana umetna aroma). Jamie pa priporoča, da palčko s sladkorjem temeljito zmeljemo v multipraktiku, presejemo in imamo veliko lepo dišečega sladkorja. Nisem preizkusila, se držim kar moje variante. smrkolina, preveri, ali sladkor že diši, to je po moje najboljša varianta. Najbrž po par dneh že lepo diši. Sporoči, če je tako. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 19. dec 2005 18:59:38

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

20. dec 2005 1:06

Diši, pa še kako. Palčko sem prerezala na pol po dolžini in izpraskala sredico ter dala vse skupaj v sladkor. Vsake toliko dobro pretresem in res lepo diši. Dušanka

Operativec  

član od: 5.12.2005

sporočila: 3

25. dec 2005 10:58

berti je napisal/a:
-Sladkor v prahu lahko pripravimo tako, da zmeljemo navadni kristalni sladkor v mlinčku za kavo. LP berti
To velja le za sladkor v prahu kot posip na pecivu, ne pa v primeru, da je sestavina peciva. Sladkor v prahu vsebuje še druga umetna sladila, ki imajo druge dopolnilne funkcije. Primer iz prakse: sestra je delala polnjene orehe. Lupine so se ji drobile vselej, dokler je uporabila v mlinčku za kavo zmleti kristalni sladkor. Ko pa je uporabila sladkor v prahu, so bile lupine takšne kakoršne morajo biti. LP F Operativec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti