Nasveti in triki

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

22. dec 2013 17:42

Je pa dobra ideja, če se zmotiš in rumenjak streseš k beljakom, kar se meni občasno zgodi. 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

22. dec 2013 18:26

Eh, no, ko je to zaokrožilo po facebooku, je bilo seveda iz čistega firbca treba poskusit. Gre - ampak jaz bom še naprej delala po starem, toliko časa pa še vedno imam.

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

22. dec 2013 19:22

Hehe, seveda sem ob prejemu te pošte pod nujno morala sprobat, šlo je, a ostala bom pri mojem načinu z rokami, uživam ob mehkem, žametnem občutku med dlanmi. 
Se pa strinjam z Vanjo, da je dober način ob kakšni neljubi pomoti.

lp

(vidim, da ga je že rebecca prilepila)



mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 22.dec 2013 19:23

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

24. dec 2013 12:22

Pri vlaganju oljk (olive): v samem predpostopku je pač potrebno velikokrat menjat slano vodo, da izgubijo grenkobo. Olive imamo v veliki posodi, in sicer v mrežasti vreči (kot prodajajo npr. krompir). Ko je potrebno vodo zamenjat, samo dvignemo vrečo, odlijemo vodo in natočimo novo vodo ter vložimo vrečo nazaj v posodo. Tako ni bojazni, da bi mi olive pobegnile pri odlivanju vode.

 

A ima kdo trik, kaj storiti, če se olive v določenem času še vedno niso razgrenile (niso izgubile grenkobe).

alpska roža

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

26. dec 2013 6:42

Prebrala sem že 15 strani nasvetov in veliko je vmes mnenj, kako rezati čebulo, da ne jokaš zraven. Skoraj vse sem že poskusila, zanesljivo pa mi prime samo zeeeelo oster nož! Kar poskusite rezati pol čebule res ostrim nožem in drugo polovico s tumpastim, ki površino reza kar spaca. 

Zato je moj glavni mož za čebulo vedno na varnem pred ostalimi rokami in pozabila sem že na solze pri rezanju. 

Katrca11

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

26. dec 2013 7:43

Katrca11 je napisal/a:

Prebrala sem že 15 strani nasvetov in veliko je vmes mnenj, kako rezati čebulo, da ne jokaš zraven. Skoraj vse sem že poskusila, zanesljivo pa mi prime samo zeeeelo oster nož! Kar poskusite rezati pol čebule res ostrim nožem in drugo polovico s tumpastim, ki površino reza kar spaca. 

Zato je moj glavni mož za čebulo vedno na varnem pred ostalimi rokami in pozabila sem že na solze pri rezanju. 



Katrca11

Ja, Katrca, takega moža bi pa tudi jaz varovala pred ostalimi rokami.

pirnica

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

26. dec 2013 7:58

Katrca11 je napisal/a:
 

Zato je moj glavni mož  vedno na varnem pred ostalimi rokami.


Katrca11

 

 

 

Johanna

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

26. dec 2013 10:46

Jaz pa čuvam oboje pred ostalimi rokami, moža in nož!Za moža ne vem, če mi uspeva, za nož, sem pa sigurna, ker ga še sama včasih iščem.

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti